A co jeśli sojusznicy nam nie pomogą?

8 maja 2017 | | Rozmowy i wywiady | 15 komentarzy

Wyszukaj: bezpieczeństwo helikopter obronność przetarg Romuald Szeremietiew rozmowa

Wywiad z byłym wiceministrem obrony, ekspertem d/s wojskowości i bezpieczeństwa prof. Romualdem Szeremietiewem. Co się dzieje z zakupami śmigłowców? Dlaczego przetargi na uzbrojenie trwają tak długo? Jak jako autor koncepcji obrony terytorialnej ocenia działania MON w zakresie jej budowy? Jak ocenia pracę ministra Macierewicza?

Zostawiliście 15 wypowiedzi w temacie “A co jeśli sojusznicy nam nie pomogą?

 1. Zbigniew Kliszko napisał(a):

  PANIE PROFESORZE A KTO WIERZY TAKIM SOJUSZNIKOM JAK NIEMCY ANGLICY CZY TEZ FRANCUZI ????/

 2. Renata Sobieraj napisał(a):

  Oczywiscie ze nie pomoga dlatego domagamy sie dostepu do broni

 3. Dan Bar napisał(a):

  ten zupak powinien skończyć w więzieniu a nie w tak znamienitej uczelni. AON. Won z tym gównem do rynsztoka historji

 4. Arek Kondratowicz napisał(a):

  Czy wybranie koncepcji rozwoju Szpicy NATO zwiekszalo bezpieczenstwo Sojuszu, czy wprost przeciwnie. Tutaj sa moje uwagi: Przy ocenie ewentualnego konfliktu z Rosja przyjmuje sie blad, ze ogranicza sie rozwazania do problemu Rosja-Polska i ewentualna pomoc sojusznicza. Pierwszym pytanie jaki powinno się postawic jest: czy nie dojdzie do wcześniejszej cichej umowy miedzy Niemcami a Rosja. Uwazam taka sytuacje za duzo bardziej prawdopodobna niż samodzielna akcje Rosji. W przypadku umowy rozróżniłbym dwa warianty: gdzie będzie przebiegac linia podzialu, czy wewnątrz Polski, czy tez cala Polska będzie miala przypasc Niemcom. Paradoksalnie Szpica NATO (zwłaszcza czesc niemiecka tej szpicy) bardzo ułatwi realizacje obu tych wariantow. Teraz opisze jak będzie wyglądała sytuacja gdyby cala Polska miala przypasc stronie niemieckiej, a kraje baltyckie Rosji. Na prosbe Niemiec (to bylaby czesc umowy na która mocno naciskalyby Niemcy) Rosja zaatakuje maly kawalek Polski, to da pretekst do wejścia niemieckiej (i może jeszcze czyjejs) Szpicy NATO do Polski, której celem nie będzie walka z Rosjanami, ale osiagniecie ustalonej wczesniej po cichu linii demarkacyjnej. Rownoczesnie rozpoczna się likwidacje przez służby specjalne ludzi niewygodnych dla strony niemieckiej – wszystko by szlo na konto Rosjan, ale spora czesc wykonalaby ta czesc polskich służb która pracuje dla Niemiec, a wiec powtorka działań seryjnego samobójcy za rządów Tuska. Efekt: Niemcy minimalnym kosztem zdobywaja Polske, co wiecej, Polacy traktuja ich jako wybawicieli i nie przeciwstawiaja się im, a wiec Niemcy unikaja takiej sytuacji jaka mieli w trakcie II Wojny Swiatowej gdy podbite przez nich narody traktowaly ich jako okupantow, a po odbijaniu przez Rosjan bądź zachodnich Aliantow włączały się do walki z Niemcami. Uwazam ten scenariusz wojenny za najbardziej prawdopodobny dla Polski. NATO popelnilo blad przyjmujac koncepcje Szpicy.

  • Dan Bar napisał(a):

   na tym poziomie nie ma błedów jest celowe działanie i dodam ustawę 1066 która umozliwia obcym siłom urzycie broni na terenie Polski celem zapewnienia spokoju hahaha

 5. Arkadiusz Wolicki napisał(a):

  jak szybko zapomniano że ten „ekspert” został wyrzucony z MON oraz prawomocnie skazany za łapówki przy przetargach wojskowych

 6. Weronika Kurbiel napisał(a):

  Rzad powinien skorzystac z doswiadczenia prof.Szeremietiewa,tak uwazam!!!

 7. Marceli Moraczewski napisał(a):

  Pytanie retoryczne… „Był Szeremietiew – i nie ma Szeremietiewa”.

 8. ADALBERT napisał(a):

  IZRAEL i POLSKA sa zagrozeni sasiadami w takim samym stopniu!
  IZRAEL ma strategicznego partnera,a POLSKA bataliony obcych zolnierzy;czesto z krajow,ktore zawiodly nasze zaufanie w czasie WWII.
  STRATEGIA PRZEDE WSZYSTKIM!
  Stawiajmy na obrone wlasnych granic,maksymalizacje liczebnosci oddzialow OBRONY TERYTORIALNEJ,no i swobodny dustup do broni dla OBYWATELA OJCZYZNY.
  Wycieczki misyjne daleko potem.
  Bo interes wlasnej OJCZYZNY i jej bezpieczenstwo sa zasadniczym celem polityki i dyplomacji.

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości

Transport wodny i rozwój gospodarczy Polski

Marek Gróbarczyk – Polski Punkt Widzenia

Pozasądowe rozwiązywanie sporów konsumenckich

Dostałeś wysoki rachunek za telefon, internet, telewizję? Operator nie uwzględnił reklamacji? Poczta zgubiła przesyłkę i nie chce zwrócić kosztów? Masz szansę na polubowne rozwiązanie sporu. Bezpłatnie i bez zbędnych formalności!

Genocidum atrox

W reportażu prawdę wołyńską przypominają środowiska kresowe. Wiele z nich funkcjonuje poza granicami kraju. Wszystkie doświadczają niepokoju związanego z oficjalnym kultywowaniem pamięci zbrodniarzy, którzy dokonali wołyńskiego ludobójstwa.

Gender a marksizm

Krzysztof Karoń: Marksizm jest systemem, który jest z ogromnym wysiłkiem, w ogromnej panice i histerii domykany w tej chwili w Europie. Celem jest stworzenie zachodnioeuropejskiego państwa komunistycznego

Tej siły już nie powstrzymacie – ta siła powstrzymała się… sama

Wywiad na temat sytuacji w środowisku wolnościowym oraz pomysłach na reformę szkolnictwa w Polsce – Artur Dziambor