Anonimus: Wielka Emigracja

12 września 2017 | | Rozmowy i wywiady | 2 komentarze

Wyszukaj: emigracja rozmowa ue

W grudniu minie 10 lat odkąd Polska weszła do układu z Schengen. Otwarcie granic na zachód Europy spowodowało masową emigrację, prowadzącą do rozbicia rodzin i wyludnienia niektórych miast. Co prawda kolejne rządy obiecywały stworzenie rodakom godnych warunków życia w ojczyźnie, ale na powrót zdecydowało się niewielu. Z kolei ci, którzy wrócili, często doświadczali rozczarowania. Obecnie szacuje się, że poza granicami naszego kraju żyje ponad 20 milionów Polaków. Większość z nich może już nigdy nie wrócić. Dlaczego? Na to pytanie odpowiada bohater tego programu. Anonimowy Polak żyjący od lat na emigracji.
Zostawiliście 2 wypowiedzi w temacie “Anonimus: Wielka Emigracja

 1. Marek Bystrzewski napisał(a):

  Nie chcę szerzyć pesymizmu, ale jest gorzej niż gorzej, bo Kościół katolicki też zdradził Polaków (papież, Watykan i hierarchia Kościoła Katolickiego w Polsce). Wygląda na to, że lucyferianie, żydokomuna, lewactwo, opanowała tę instytucję już całkowicie. Zresztą katolicyzm ma takie odstępstwa od Biblii, że KRK to jest jedno wielkie oszustwo. Wystarczy poczytać Biblię i porównać z katechizmem katolickim, tam są czarno na białym widoczne wszystkie te odstępstwa od Słowa Bożego.
  Tak więc Polacy nie mogą już ufać KRK. Co nie znaczy, że mają przestać wierzyć w Boga. Należy zachować wiarę, ale chrześcijańską, zgodną ściśle z Biblią, a nie z jakimiś interpretacjami papieża.
  Mało kto chyba wie, że papież ustanowił prawo o swojej nieomylności (sic!). Według tego prawa KRK, Każdy kto choćby pomyśli, że papież się myli w jakiejś sprawie, automatycznie wyklucza się z KRK.
  No w takiej paranoi i dyktaturze, rodem chyba z Korei Północnej, to nikt z katolików nie chciałby chyba być. Gdyby myślał samodzielnie, no i znał Biblię i interesował się prawem ustanawianym przez KRK.

  • Marek Bystrzewski napisał(a):

   … o nakazie papieża przyjmowania uchodźców islamskich przez katolików albo o wypowiedziach papieża, że komunizm jest dobry bo to w zasadzie chrześcijaństwo, o przyjaźniach papieża z Putinem czy komunistycznymi Chinami już nie wspominam.

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Chilijski cud? Fakty i mity na temat gospodarki Chile

Rozmowa z Piotrem Zapałowiczem


Kard. Nycz i inne czarne owce

Prof. Jerzy Robert Nowak – Minął Tydzień


Jako niemiecki kanclerz zrobiłbym w Polsce pucz i jeszcze wołynkę urządził!

Stanisław Michalkiewicz o możliwych scenariuszach w odpowiedzi na polskie żądania reparacji wojennych


Szczecin w Polsce, Trump w ONZ

Wojciech Cejrowski w TVP Info


Rządowi wieszczy się rychły upadek, a tymczasem prawica rośnie w siłę

Tadeusz Płużański