Arabski jest nie do obrony…

2 lutego 2012 | | Pozostałe, Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: Adam Hofman Tomasz Arabski wywiad

Rozmowa z rzecznikiem PiS, posłem Adamem Hofmanem


  • Staropolski

   Mamy prawo spekulowac

   Zastanawia mnie fakt, ze dziennikarze, nie wylaczajac pana Hofmana, sprowadzaja rozwazania o katastrofie smolenskiej do analizy karier politycznych polskich urzednikow. Tymczasem już na pierwszy rzut oka widac, ze tragedia smolenska ma swoich wlasciwych decydentow, wykonawcow i zacieraczy sladow w Rosji… Wspolpracownicy w Polsce to mniej lub bardziej zaangazowane pionki, nawet jeżeli zajmuja wysokie panstwowe stanowiska. Chwala zatem panu Hofmanowi, ze uswiadamia Polakom oczywisty związek pana Sikorskiego i pana Komorowskiego ze zbrodnia smolenska, ale to stanowczo za malo. Fakt, ze pan Sikorski ewidentnie bral udzial w ‚zwalaniu winy na pilotow’, a pan Komorowski zastraszal sledztwo awansujac na generala osobe odpowiedzialna za bezpieczenstwo smiertelnego, jak się okazalo, lotu, jest hanba dla panstwa polskiego, ale nie zmienia faktu, ze zamachu dokonano w Rosji… I ze nie stalo się to na zlecenie Polakow, ani krasnoludkow…

   Dlaczego zatem z tak zelazna konsekwencja unikamy smolenskiej ukladanki w jej centralnych obszarach? Dlaczego nie rozmawiamy o tym, na co wskazuja rozpoznane dotychczas fakty? Nawet media niezalezne kreca się w, zaakceptowanym przez starszego brata, zakletym kole polskich przewin i polskich zaniedban… I ani slowa o czymkolwiek, co wskazywaloby na wine rosyjska… Jakbysmy byli sparalizowani…, ale dlaczego? Co nam przeszkadza konstruowac hipotezy? Przeciez budowanie hipotez nie jest przestepstwem. Raczej odwrotnie – to nasz obywatelski obowiazek w obliczu indolencji i nieuczciwosci wladz panstwowych. Te wladze są już, skad inad, w coraz gorszym polozeniu, bo przeciez Putin, zagrozony kompromitacja raportu MAK, lada moment przelozy wine za jego fiasko na… polskich urzednikow i polskich sledczych… Takich winnych jest przeciez bezsprzecznie sporo i kto wtedy zechce dokopywac się prawdziwych – putinowskich, zeby nie powiedziec rosyjskich – przyczyn katastrofy…?

   Wiele wskazuje na to, ze już wkrotce mozemy dowiedziec sie, ze katastrofe zrealizowal pan Arabski i BOR, ze za klamstwa medialne odpowiada polski MSZ, a za ‚bledy’ w raporcie pani Anodiny – komisja Millera… Tego typu medialny przekaz można, jak wiadomo, zorganizowac – sciezki są przeciez przetarte, a kontakty sprawdzone wieloletnia kolaboracja… I co wtedy? Wtedy Polska poddana zostanie kolejnej swiatowej akcji medialnego plucia do celu… A oddani pomagierzy mordu smolenskiego znajda się, jeden za drugim, w pozycji kozla ofiarnego… Slychac już w kazdym razie, ze wzywaja ich na przesluchania… No coz, dotychczasowe sledztwo nazywalo się wszakze wspolne…, a wiezi przyjazni siegaja korzeniami komunistycznych sluzb specjalnych…

   Zakoncze cytatem z wartego przypomnienia tekstu prof. Rafala Brody zatytulowanego „Teraz mamy już prawdziwa wojne”:

   „Nie napisałem niczego nowego, prawdopodobnie konkluzje wielu Polaków są dzisiaj podobne, więc podsumuję moje wnioski i oceny, do których nie tylko mam prawo, ale o których słuszności jestem dzisiaj głęboko przekonany.
   1. Katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w dniu 10 kwietnia 2010 była zamachem, w którym zlikwidowano najważniejszą część polskiej elity państwowej, aby usunąć główną przeszkodę w realizacji działań pozbawiających Polskę suwerenności politycznej i ekonomicznej.
   2. W planowaniu zamachu, w podjęciu decyzji o jego przeprowadzeniu, w jego realizacji, a następnie w zacieraniu śladów uniemożliwiającym odkrycie prawdy uczestniczyły nieznane dotąd osoby związane z władzami Rosji i ze wspólnikami z Polski.
   3. Nie wiemy, czy uda się zidentyfikować pełną prawdę o tym dziejowym wydarzeniu, ale nadrzędnym obowiązkiem każdego Polaka jest uczestnictwo w poszukiwaniu prawdy i wspieranie wszystkich, którzy działają w tym kierunku.
   4. Dla Polaków, którzy nie wzięli udziału w wyborach prezydenckich, lub głosowali na B.Komorowskiego, dzień 4 lipca 2010 stał się dniem hańby, który będzie dla nich bolesnym obciążeniem, gdy prawda o zamachu stanie się publiczna. Obciążenie będzie się wiązało ze świadomością, że swoją postawą utrudnili dojście do prawdy o jednym z najważniejszych i najbardziej drastycznych wydarzeń w historii Polski.”
   Staropolski

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski

  Stan bezpieczeństwa państwa – rozmowa z dr Andrzejem Zapałowskim na temat destabilizacji państwa ukraińskiego i wynikających z tego zagrożeń dla Polski.

  Bezpieczeństwo w UE Bezpieczeństwo w UE

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski

  Wspomnienia kresowe Wspomnienia kresowe

  Doświadczenie totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego, konspiracja, wywózki, przesiedlenia. Historie życia Kresowian to niekończąca się opowieść, walka o utrzymanie polskiej tożsamości, walka o przeżycie.

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji