Świat XXI wieku to globalna wioska, a informacje są przekazywane błyskawicznie. Posiadanie przez młodych ludzi nowoczesnych telefonów z Internetem umożliwia im szybkie organizowanie swojego życia społecznego. Co jeśli globalna korporacja posiadająca monopolistyczny serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, zaczyna wprowadzać standardy o zabarwieniu cenzury?

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jeden komentarz

  1. KONFIGURACJONIZM w GLOBALNEJ WIOSCE z CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ.Za twórczynie konfiguracjonizmu uważa się Margaret Mead i Ruth Benedict. Obie badaczki rozumiały kulturę jako pewną całość, będącą konfiguracją harmonijnie powiązanych ze sobą poszczególnych wzorów, zachowań, wyznaczonych dla danej kultury przez pewien generalny wzór przyjmowany przez uczestników w procesie wychowania i wrastania w daną kulturę. Zdaniem Mead kultura determinuje jednostkę, której osobowość jest rezultatem procesu socjalizacji.
    W zależności od relacji między pokoleniami Mead dzieli kultury na postfiguratywne (współistnienie trzech pokoleń, gdzie młoda generacja kształtuje się na podobieństwo rodziców), kofiguratywne (gdzie rodzice i dzieci funkcjonują na zasadach partnerskich) i prefiguratywne (gdzie to młodzież staje się nauczycielem dorosłych). [M. Mead, Warszawa 2000, s.26].Stąd perspektywa CZYJE DZIECKO w wyniku przemian kulturowych?!Cenzura to kij mający dwa końce.Jej rola w zależności od tego którym się uderzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *