Część osób mogła przeżyć

28 marca 2012 | | Pozostałe.

Wyszukaj: analiza posiedzenie Smoleńsk

Posiedzenie Zespołu Parlamentarnego ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, z udziałem amerykańskiego patologa Michaela Badena.

„Część osób mogła przeżyć” – tak stwierdził na spotkaniu z Zespołem Parlamentarnym ds. katastrofy Smoleńskiej prof. Michael Baden – światowej sławy amerykański patolog, który został wyznaczony przez Kongres USA m.in. do przeprowadzenia powtórnej sekcji zwłok prezydenta Johna Kennedy’ego, gdy 14 lat po jego śmierci podjęto powtórnie śledztwo, i badania zwłok ofiar zamachów z 11 września. Prof. Michael Baden wyraził zdumienie sposobem potraktowania śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej przez polskie władze. W czasie swej 50-letniej pracy był zapraszany do wielu krajów w celu przeprowadzania sekcji po katastrofach i zamachach, i pierwszy raz spotkał się z przypadkiem nie dopuszczenia go do sekcji. Profesor uważa, że prawo decydowania o badaniach powinny w każdym cywilizowanym kraju mieć rodziny ofiar, a zakazy prokuratury uważa za kompletnie nieuzasadnione. Fakt, że obrażenia ofiar tak bardzo się różniły, tzn. jedne ciała były niemal nieuszkodzone, natomiast inne okaleczone w wysokim stopniu, uznał za niezwykły. Wskazał, że typowe obrażenia w katastrofie lotniczej to zmiażdżenie twarzy i głowy spowodowane uderzeniem o poprzedzający fotel. Natomiast jego zdaniem konieczne jest przeprowadzenie sekcji wszystkich zwłok, gdyż tylko w ten sposób można uzyskać informacje niezbędne do określenia przyczyn katastrofy. Np. jeśliby doszło do eksplozji, to w części zwłok mogłyby się znajdować metalowe odłamki. Z rozkładu tych odłamków w poszczególnych ciałach, znając miejsca zajmowane w samolocie przez pasażerów, można wnioskować o miejscu wybuchu. Prof. Baden zwrócił też uwagę na fakt, że w przypadku katastrof lotniczych, w których samolot znajduje się na tak małej wysokości, jak w Smoleńsku, zwykle część pasażerów przeżywa.


 • Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Czy naprawdę emerytów nie obchodzi np. stan ich zdrowia, ale to czy będzie istniał TK? Czy naprawdę emerytów nie obchodzi np. stan ich zdrowia, ale to czy będzie istniał TK?

  Stanisław Michalkiewicz o Trybunale Konstytucyjnym, jego wadach i sensie istnienia

  „Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć” „Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć”

  Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan „Solidarności”, duszpasterz, przyjaciel. Wypełniał swoje powołanie z wielką gorliwością. Za bezkompromisowe głoszenie prawdy zapłacił najwyższą cenę. Został porwany, torturowany i bestialsko zamordowany.

  Płk Piotr Wroński – Zabójcy księdza Jerzego Płk Piotr Wroński – Zabójcy księdza Jerzego

  17.10.2016

  Ten który przywrócił nadzieję Ten który przywrócił nadzieję

  Myśląc Ojczyzna – ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz

  Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego

  Ks. dr Marcin Zieliński i ks. dr Łukasz Darowski Centralnym fragmentem Wj 34 jest moment samoobjawienia się Boga. Po grzechu Izraela (Wj 32) Mojżesz staje się mediatorem między Izraelem i Bogiem (Wj 33). Ostatecznie przymierze zostaje odnowione, a Mojżesz staje się świadkiem objawienia się Boga, który mówi o sobie, o swej naturze, podkreślając swoje miłosierdzie • dalej »

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostało konsekrowane 18 maja 2016 roku. Jest to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Ołtarz w sanktuarium odzwierciedla kaplicę papieską w Watykanie.

  Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16 Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16

  Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Dariusz Oko

  Kościół jest misyjny Kościół jest misyjny

  Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej – o. Piotr Strycharz

  Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie

  17.10.2016

  Co dalej z obroną życia w Sejmie? Co dalej z obroną życia w Sejmie?

  dr inż. Antoni Zięba – Polski Punkt Widzenia

  Election’16 Clinton vs Trump (cz. 2) Election’16 – Clinton vs Trump (cz. 2)

  Wybory w USA – Mariusz Max Kolonko – Mówi jak jest

  Czym jest islam? Czym jest islam?

  Rozmowy Niedokończone – o. prof. Samir Khalil Samir SJ, ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło

  Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem! Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem!

  Stanisław Michalkiewicz w zbiorze wypowiedzi o polskich politykach i dziennikarkach