Czy jesteś za przyjęciem imigrantów do Polski?

12 września 2015 | | Opinie i komentarze.

Wyszukaj: imigracja Kraków sonda

Sonda na ulicach Krakowa


 • Imigrancki dług
  • Zosia

   Witam Państwo,

   jestem za przyjęciem emigrantów z Syrii, osób uciekających przed brudnymi łapskami IS i rządem okólisty Asada. Polacy już zapomnieli o fali polskich emigrantów po stanie wojennym w ’81 roku wprowadzonym przez Jaruzelowa trepowskimi rękoma, kraje D, AUT, GB, CAN przyjęły dużo polskich uchodżców. Skoro jesteśmy członkiem EU ( na wrażne żądanie, poparte referendum ) przeto obowiążuje RP solidarność wobec Unii, Niemiec, które przyjmują emigrantów. Niech każdy zażarty przeciwnik przyjęcia emigrantów zastanowi się na chwilę, że Polska to nie jakaś odosobni-ona wyspa na Madagaskarze, tylko środek Europy, zobowiązana również to tradycji i tolerancji wobec innych Wyznań. Róbcie tak dalej a być może Republika Weimarska się powtórzy.

   Pozdr

   Zosia

   • Krzysztof

    Szanowna Pani Zofio , nie chodzi o to by Polska nie przyjela uchodzcow ,nieszczesnikow chrzescijanskich, lecz o to by islamsci radykalni nie przedostali sie do naszego nieszczesliwego kraju I nie wywolali wiekszego licha a nizeli maja dzis Niemcy czy Francja. Rzecz w tym aby wpuscic imigrantow , ktorych mozna nazwac po imieniu I nazwisku a nie anonimowych fanatycznych islamistow. Zgadzam sie z Pania ,ze posiadamy piekna karte tolerancji lecz nie moze to byc tolerancja w jedna strone , bo my Polacy zadamy tej samej tolerancji I szacunku od tych, ktorych przyjmiemy w swoje goscinne progi. Badzmy milosierni lecz I roztropni w podejmowaniu tak waznych decyzji –przyjecia imigrantow–.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Czy jesteś za przyjęciem imigrantów do Polski?


  Nasze nowości

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.

  Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną

  Piotr Zaremba zauważa, że partii rządzącej nie zaszkodził tzw. „czarny protest”. Dlaczego tak się stało?

  Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz

  Publicyści komentują wydarzenia tygodnia

  „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu” „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”

  Radykalny głos w sprawie CETA

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?