Dr G. winny wg sądu, a wg obrony i TVN winny jest Kaczyński, Ziobro i CBA

7 stycznia 2013 | | Pozostałe.

Wyszukaj: CBA korupcja lekarz proces sąd

Winny — stwierdził sędzia Igor Tuleya, ogłaszając wyrok w głośnym procesie neurochirurga Mirosława G. oskarżonego o korupcję.

Lekarz został skazany na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i 72 tysiące złotych grzywny. Musi też zwrócić niemal 18 tysięcy złotych łapówek, które otrzymał od pacjentów lub ich bliskich. Zatrzymany w lutym 2007 r. Mirosław G., były ordynator kardiochirurgii szpitala MSWiA usłyszał około 40 zarzutów korupcyjnych, a korzyści majątkowe miały sięgnąć 50 tys. zł. Proces przed Sądem Rejonowym Warszawa-Mokotów trwał ponad 4 lata. Przesłuchano około 800 świadków, a akta składały się ze 120 tomów. Sąd ostatecznie uznał, że lekarz przyjął od pacjentów łącznie ponad 17 690 zł. Podczas mowy końcowej prokurator Przemysław Nowak zażądał dla Mirosława G. dwóch lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 200 tys. zł grzywny oraz przepadku kwot z łapówek i obciążenia kosztami procesu. – Korupcja to patologia rzutująca na życie społeczne, polityczne i gospodarcze — mówił oskarżyciel. – Kwiaty albo bombonierka po operacji – budziłoby sprzeciw karanie za coś takiego. Ale dowód wdzięczności w publicznych placówkach opłacanych z naszych podatków w ogóle nie powinien mieć miejsca. Każdy taki upominek demoralizuje, wprowadza podział na dwie kategorie pacjentów – dodawał prokurator. Mirosław G. cały czas zapewniał o swojej niewinności, a jego obrońca Adam Jachowicz wręcz mówił, że lekarz padł ofiarą politycznych gierek. Ile warte były te argumenty, ocenił dzisiaj sąd. Mirosław G. został uniewinniony jedynie z zarzutu mobbingu wobec podwładnych. Wysokość grzywny będzie pomniejszona w związku z tymczasowym aresztowaniem byłego ordynatora trwającym od lutego do maja 2007 roku. Poza tym warunkowo umorzono zarzuty wobec 20 oskarżonych, którzy mieli wręczać lekarzowi „koperty”. Przypominamy, co mówił obrońca Mirosława G. No cóż… Sprawdzoną taktykę, oskarżającą CBA oraz udział w „grupie pozaprawnej” Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobrę, taką linię obrony kardiochirurga Mirosława G. przyjął mec. Adam Jachowicz.

Fragment Informacji Dnia


 • Comments are closed here.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Czym jest islam? Czym jest islam?

  Rozmowy Niedokończone – o. prof. Samir Khalil Samir SJ, ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło

  Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem! Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem!

  Stanisław Michalkiewicz w zbiorze wypowiedzi o polskich politykach i dziennikarkach

  Trwają rozmowy ws. CETA Trwają rozmowy ws. CETA

  Jerzy Chróścikowski – Polski Punkt Widzenia

  Głos Polski 20.10.16 Głos Polski 20.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.

  Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną

  Piotr Zaremba zauważa, że partii rządzącej nie zaszkodził tzw. „czarny protest”. Dlaczego tak się stało?

  Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz

  Publicyści komentują wydarzenia tygodnia

  „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu” „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”

  Radykalny głos w sprawie CETA

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia