Islandzki ruch oporu

27 września 2016 | | Opinie i komentarze.

Wyszukaj: demokracja komentarz Krystyna Grzybowska Krystyna Janda propaganda

Terror kaczystowski trwa! Ale okupowany przez Kaczyńskiego kraj stawia opór. Oto na ulicach Poznania po raz pierwszy w historii zawisły tęczowe flagi.

Co prawda zostały one szybko zerwane przez reakcyjne bojówki na pasku Kaczyńskiego, ale jest to jasny sygnał dla całego postępowego świata: Wolne Miasto Poznań stawia opór dyktaturze. Aby to podkreślić prezydent miasta tow. Jaśkowiak zwany „Tęczowym Jackiem” przeszedł w Marszu Równości. Ale nie tylko samorządowcy walczą o Demokrację. Oto znana aktorka, Krystyna Janda, zaproponowała wspaniały pomysł racjonalizatorski: aby wszystkie kobiety na jeden dzień przestały pracować, uczyć się i robić cokolwiek. Na Islandii to podziałało. Mężczyźni byliby przerażeni. Niestety mimo pełnego poparcia Gazety Wyborczej ta forma protestu może nie wypalić. Po pierwsze wiele polskich kobiet zdradza Demokrację z Kaczyńskim. A po drugie, mimo starań postępowych mediów, Polska to wciąż reakcyjny ciemnogród i kobiecy terroryzm rodem z Islandii mógłby się spotkać z odwetem ze strony mężczyzn. A wtedy kobiety same musiałyby odkręcać nakrętki od słoików. I trzeba byłoby się z tego wszystkiego wycofać. By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!

Krystyna Janda proponuje polskim kobietom protest na wielką skalę. Krystyna Grzybowska zastanawia się nad sensem takiej manifestacji. Przeciwko czemu Polki miałyby się buntować? Czy w Polsce ma miejsce jakiekolwiek prześladowanie kobiet? Czy takie zagrania jak to Krystyny Jandy służą Polkom?


 • Rewolucja komunistyczna – dominującą ideologią UE

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Islandzki ruch oporu


  Nasze nowości

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump

  Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu

  Robią nas w konia

  Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko? Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko?

  Uprowadzenie i zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki w październiku 1984 r. było jedną z najgłośniejszych zbrodni PRL. Bezpośredni sprawcy – trzej oficerowie SB oraz ich przełożony – zostali skazani na karę więzienia w tzw. procesie toruńskim, ale wielu okoliczności zbrodni nigdy nie wyjaśniono. Wciąż nie wiadomo, kto naprawdę wydał wyrok na charyzmatycznego kapelana „Solidarności”.

  Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia

  „Chamy” i „Żydy” „Chamy” i „Żydy”

  Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz – październikowe wspominki

  CETA? Już to przerabialiśmy CETA? Już to przerabialiśmy

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o CETA, TTIP i o ich preludium sprzed lat, o planach budowania śmigłowca bojowego z Ukraińcami i o jubileuszach redaktora Michnika i Trybunału Konstytucyjnego.

  Przegląd Tygodnia (17.10.2016) Przegląd Tygodnia (17.10.2016)

  Piotr Jegliński

  Koktajl Mołotowa w biurze Republikanów Koktajl Mołotowa w biurze Republikanów

  Do siedziby Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej wrzucono koktajl Mołotowa. Krystyna Grzybowska zwraca uwagę, kto jest w kim w sporze pomiędzy szeroko pojętą lewicą i prawicą. Czy walka faktycznie toczy się o demokrację? Jakie mogą być skutki tego typu postaw?

  Wielka pokuta – przebudzenie Polski Wielka pokuta – przebudzenie Polski

  Wielka Pokuta była okrzykiem Polaków, że stawiamy tamę tej zmianie wartości, że chcemy pozostać przy fundamencie, jakim jest chrześcijaństwo w Polsce. Ten model jest świetny – Maciej Bodasiński, współorganizator Wielkiej Pokuty.

  Europa pod naporem islamu Europa pod naporem islamu

  Spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem w Kole

  Państwo nie może podważać prawa do życia Państwo nie może podważać prawa do życia

  Jesteśmy świadkami postępującej unifikacji systemów prawnych. To zjawisko zabójcze dla wspólnot, od rodziny, przez naród po Kościół. Te wszystkie podmioty zabezpieczają człowieka przez wszechwładzą państwa, ale marksistowscy uczniowie Jean’a-Jacques’a Rousseau zwalczają je, jako rzekomo ograniczające ludzką wolność. W XIX wieku chodziło o wyzwolenie ze struktur ekonomicznych, a dzisiaj ze struktur biologicznych, czyli płci – mówił • dalej »