Jaki był rok 2014?

29 grudnia 2014 | | Opinie i komentarze.

Wyszukaj: podsumowanie propaganda rok

Rok 2014 przejdzie do historii światowej walki o postęp i demokratyzację – do takich wniosków powinien dojść każdy chłop, każdy robotnik i każdy inteligent, a jeśli nie dojdzie to pomogą mu w tym media 25-lecia wolności – TVN i Gazeta Wyborcza. Już na samym początku roku 2014 wybitna działaczka Partii, tow. Bieńskowska rozwiązała zgadkę stulecia: Pociągi zimą spóźniają się, bo taki mamy klimat. Dzięki temu wspaniałemu odkryciu podróżni śpią spokojniej. Przecież nie ma sensu się denerwować. Klimatu nie zmienisz!

Z kolei w lutym media Polski Ludowej wyemitowały serial o Trynkiewiczu, który niczym Mama Madzi maksymalnie zredukował liczbę afer. Co ważne, nie przysłonił sukcesów Rządu Ludowego, a do takich należy niewątpliwie zaliczyć wykibicowanie przez Niegasnące Słońce Peru Donalda Tuska medalu dla Kamila Stocha. Tak, igrzyska w radzieckim Soczi były dla nas szczęśliwe.

Marzec z kolei był szczęśliwy dla Krymu, który został wyzwolony przez bratni naród radziecki. Polska Ludowa też czeka na wyzwolenie. W kwietniu płacz dziecka zatrzymał prezydencką limuzynę. Światło dzienne ujrzał też wspaniały klip z okazji 10-lecia w Unii Europejskiej, który wywołał dreszcze tow. Bieńkowskiej i podatników.

Po kwietniu natomiast przyszedł maj i podły zamach słowny na Słońce Peru dokonany przez licealistkę z Gorzowa Wielkopolskiego. Na szczęście był to zamach z motyką na Słońce i nikt nie uwierzył, że Donald Tusk udaje patriotę. Maj to również wybory do Parlamentu Eurosojuza, miażdżąca 32-procentowa wygrana Partii i sromotna 31-procentowa porażka band kaczystowskich.

Kolejne, wakacyjne miesiące nie zapisały się niczym specjalnym. Były jakieś taśmy, ale nie warto było ich słuchać, bo padały tam brzydkie wyrazy. Cóż, taki mamy klimat.

Dużo ciekawszy był sierpień. Już na samym początku miesiąca Prezydent Polski Ludowej Bronisław Komorowski zaproponował wyśmienity pomysł racjonalizatorski likwidacji reakcyjnych band za pomocą lewatywy. Koniec miesiaca natomiast zakończył się największym sukcesem Partii w dziejach świata – oto Premier Rządu Ludowego, Niegasnące Słońce Peru, Donald Tusk został Prezydentem Eurosojuza. Nic wiec dziwnego, że tow.-redaktor Lis i wszystkie zwierzęta leśne śpiewali 100 lat 100 lat.
Kolejne miesiace to działanie tzw. Efektu Tuska i wielki festiwal wspaniałych obietnic nowej Premiery Rządu Ludowego Ewy Kopacz. W październiku nowy Marszałek Sejmu Polski Ludowej tow. Sikorski coś powiedział o Zwiazku Radzieckim, ale wkrótce zapomniał o co chodziło, zatem jak mówi stare przysłowie „co było a nie jest nie pisze się w rejestr”.

Listopad to kolejny sukces polskiej Demokracji Ludowej i wygrana bloku ludowo-demoratycznego w wyborach samorządowych. Spotkało się to z próbą podłej dywersji kaczystowskiej. Na szczęście planowana na grudzień Noc Długich Dziobów została udaremniona. Aktyw partyjny nie dopuścił do podpalenia Polski Ludowej. Dzięki temu Partia i Rząd Ludowy dalej mogą działać w kierunku realizacji sztandarowego hasła: „By żyło się lepiej! By żyło się lepiej wszystkim!”


 • Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump

  Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu

  Robią nas w konia

  Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko? Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko?

  Uprowadzenie i zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki w październiku 1984 r. było jedną z najgłośniejszych zbrodni PRL. Bezpośredni sprawcy – trzej oficerowie SB oraz ich przełożony – zostali skazani na karę więzienia w tzw. procesie toruńskim, ale wielu okoliczności zbrodni nigdy nie wyjaśniono. Wciąż nie wiadomo, kto naprawdę wydał wyrok na charyzmatycznego kapelana „Solidarności”.

  Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia

  „Chamy” i „Żydy” „Chamy” i „Żydy”

  Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz – październikowe wspominki

  CETA? Już to przerabialiśmy CETA? Już to przerabialiśmy

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o CETA, TTIP i o ich preludium sprzed lat, o planach budowania śmigłowca bojowego z Ukraińcami i o jubileuszach redaktora Michnika i Trybunału Konstytucyjnego.

  Przegląd Tygodnia (17.10.2016) Przegląd Tygodnia (17.10.2016)

  Piotr Jegliński

  Koktajl Mołotowa w biurze Republikanów Koktajl Mołotowa w biurze Republikanów

  Do siedziby Partii Republikańskiej w Karolinie Północnej wrzucono koktajl Mołotowa. Krystyna Grzybowska zwraca uwagę, kto jest w kim w sporze pomiędzy szeroko pojętą lewicą i prawicą. Czy walka faktycznie toczy się o demokrację? Jakie mogą być skutki tego typu postaw?