Kogo dziś wychowuje szkoła publiczna?

21 maja 2014 | | Pozostałe, Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: Agata Rybczyk Dr Andrzej Mazan edukacja ks. Łukasz Kadziński szkola wywiad

ks. Łukasz Kadziński, Agata Rybczyk, Dr Andrzej Mazan – Polski Punkt Widzenia


 • Unia Europejska – co nam obiecywano, a co jest?
  • Jacek Irys

   Zastanawiamy sie nad wychowaniem, edukacja mlodziezy, a tym czasem nasi decydenci jakby zapomnieli o swoim wychowaniu, co mozna tlumaczyc bestialskim pedem do pieniedzy! Dzisiaj nie rozmawia sie o kosciele, o wspolnym zyciu, etc, a walczy sie o unicestwianie innosci. My niczym bestie, walczymy o kes padla, zeby zyskac, nie martwiac sie przy tym o ofiare, jak tez o przeciwnikow! Podam w tym miejscu przyklady z mojego zycia. Stalin powiedzial, ze Polakom wystarczy dac koscioly i juz zwarjuja, to moj dopisek; ktory potwierdza rzeczywistosc. Pamietam jak po wojnie, przysiegalo sie w sadach na krzyz, ktory pozniej zniesiono, gdyz zagrazal indokrynacji Polakow. Stalinowcy poczuli sie silni. Pomimo tego, pamietam nauczycieli, ktorzy pomimo utraty zawodu, kary wiezienia, umieli przekazac wiedze o prawdzie, ktora dotknela Polske. Rodzice bez wyksztalcenia, wojna zabrala im mozliwosc edukacji, potrafili przygotowac potomstwo do zycia, za co jestem im bardzo wdzieczny. Polegalo to na wspolnym uczestniczeniu we wszystkich pracach domowych. Juz jako 6 latek wraz z ojcem rozbieralem i skladalem silnik do motoru, to taki przyklad. Caly w smarach i rozpacz matki, ale to tez bylo nauka. Dzisiaj nie musze szukac majstrow w wielu domowych naprawach i potrafie odruznic blazna od czlowieka. Wspolne zabawy z kolegami. Ganianie za obrecza czy fajerka, lub inne gry, wyzwolily we mnie potrzebe zycia stadnego, gdzie wylamujacych sie z regol, po prostu lano w morde! Tego sie trzymam i tak wychowalem swoje dzieci, wspaniale dzieci, ktore sa po prostu ludzmi czulymi na nieszczescia innych i sa bardzo dobrze ustawione i sa ze soba w kazdym momencie co daje nam rodzicom ogromna radosc. Widzac zycie tych uczonych, tych u wladzy z niepokojem spogladam w przyszlosc! Moje dziecko, gdy przekroczylo granice wyznaczonych norm, bylo karane! Synalek takiego Tuska z mafijnym rodowodem (amber gold) jest chroniony przez tatuska-premiera Polski! Jak w takim kraju moze byc dobrze?

  • Jacek Irys

   Powierzchownie opisalem swoja edukacje, ale to kazdy powinien se rozszerzyc. Co jest lepsze, jadlo na talerzu, czy zdobycie tego jadla? Gdy zrobilem sobie zabawke, to ona dlugo mnie cieszyla, etc, etc, itd! Nie mozna tamtego, porownywac do wspolczesnego, ktorego cele sa inne, latwiejsze i bardziej cywilizowane z optycznego punktu odniesienia, ale prawda jest inna. PS. To nie moje zacofanie, ani tesknota za przeszloscia nakazuja zauwazac te roznice w wychowaniu, a smutna rzeczywistosc wynikajaca z zachowan juz i dzieci!

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego

  Ks. dr Marcin Zieliński i ks. dr Łukasz Darowski Centralnym fragmentem Wj 34 jest moment samoobjawienia się Boga. Po grzechu Izraela (Wj 32) Mojżesz staje się mediatorem między Izraelem i Bogiem (Wj 33). Ostatecznie przymierze zostaje odnowione, a Mojżesz staje się świadkiem objawienia się Boga, który mówi o sobie, o swej naturze, podkreślając swoje miłosierdzie • dalej »

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostało konsekrowane 18 maja 2016 roku. Jest to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Ołtarz w sanktuarium odzwierciedla kaplicę papieską w Watykanie.

  Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16 Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16

  Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Dariusz Oko

  Kościół jest misyjny Kościół jest misyjny

  Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej – o. Piotr Strycharz

  Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie

  17.10.2016

  Co dalej z obroną życia w Sejmie? Co dalej z obroną życia w Sejmie?

  dr inż. Antoni Zięba – Polski Punkt Widzenia

  Election’16 Clinton vs Trump (cz. 2) Election’16 – Clinton vs Trump (cz. 2)

  Wybory w USA – Mariusz Max Kolonko – Mówi jak jest

  Czym jest islam? Czym jest islam?

  Rozmowy Niedokończone – o. prof. Samir Khalil Samir SJ, ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło

  Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem! Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem!

  Stanisław Michalkiewicz w zbiorze wypowiedzi o polskich politykach i dziennikarkach

  Trwają rozmowy ws. CETA Trwają rozmowy ws. CETA

  Jerzy Chróścikowski – Polski Punkt Widzenia

  Głos Polski 20.10.16 Głos Polski 20.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.