Komputerowa rekonstrukcja miejsca katastrofy smoleńskiej

15 lutego 2012 | | Pozostałe.

Wyszukaj: analiza komisja Smoleńsk wizualizacja

Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił komputerową rekonstrukcję miejsca katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem. Prezentacja dostępna dla wszystkich tutaj.


  • ZBIGNIEW

   czy na pewno spadł z wysokości 6m?

  • Staropolski

   Uwagi do rekonstrukcji

   Dobrze się dzieje, ze taka wirtualna mapa miejsca tragedii smolenskiej powstaje. Osobiscie uwazam, ze nalezaloby uzupelnic ja onastepujace ulepszenia:

   1. Mapa powinna obejmowac zarowno duze pozostalosci po samolocie jak i male, i te najmniejsze. Nie widze zadnej potrzeby wykluczania malych znalezisk na peryferiach katastrofy. Może niekoniecznie trzeba je odtwarzac w ksztalcie, ale koniecznie, moim zdaniem, trzeba przy kazdym znalezisku postawic jakas oznaczeniowa choragiewkie, i wlaczyc dane miejsce do obszaru katastrofy. Taki zabieg da wlasciwe wyobrazenie o wielkosci obszaru katastrofy. I stanie się wowczas jednym z oczywistych dowodow na eksplozje ladunku wybuchowego.
   2. Prezentacje należy, moim zdaniem, uzupelnic o liczbowe porownania wielkosci obszarow katastrof samolotow o zblizonych gabarytach do Tu-154M. Bez takich porownan trudno wyciagnac wnioski co do wyjatkowosci katastrofy smolenskiej. Uwazam również, ze Komisja nie powinna wzdragac się przed wyciaganiem tentatywnych (!) wnioskow i wyraznym ich artykulowaniem.
   3. Rekonstrukcja wywoluje bledne wyobrazenie, ze teren katastrofy był na przestrzal widoczny. A nie był. Osoba stojaca na obrzezach nie widziala nic poza obrzezami. Zakrzaczenie i drzewa, czesciowo po katastrofie wyciete (!) przez Rosjan…, skutecznie ograniczaly widocznosc. Zadrzewienie i zakrzaczenie wlacznie z syrena przemyslowa tlumily także slyszalnosc tego, co dzialo się w roznych czesciach pola katastrofy. Bezposrednia transmisja telewizji rosyjskiej przez caly czas pokazywala tylko i wylacznie (!) jedno z takich obrzezy – obrzezy, na ktorym, jak na filmie Wisniewskiego nie było nic… A przeciez ten, kto decydowal o przekazie medialnym, wiedzial, ze większe czesci samolotu leza gdzie indziej… Moja propozycja dotyczy zatem urealnienia prezentacji o cos w rodzaju ekranow pokazujacych, ze widocznosc i przeplyw dzwieku były ograniczone.
   4. W lesie Kabackim kolo Okecia miala kiedys miejsce duza katastrofa, której swiadkiem w pewnym sensie byłem i nie pamietam zadnej syreny. Ponieważ syrena może być srodkiem do zagluszania dzwieku, uwazam ze nalezaloby uzupelnic prezentacje z miejsca katastrofy o wykaz analogicznych akcji ratunkowych, ktorym towarzyszylo wlaczenie syreny przemyslowej.
   5. Kolejnym problemem prezentacji jest fakt, ze zrobiono ja na podstawie zdjec wykonanych przez jedna i te sama osobe trzy dni po (!) katastrofie. Ten nadworny fotograf o podwojnym, amerykonsko-rosyjskim obywatelstwie przewodzi również rosyjskim internautom probujacym dochodzic przyczyn katastrofy smolenskiej – być może dlatego właśnie nie są oni szczegolnie skuteczni. Innymi slowy: nie można wykluczyc, ze Fotograf jest figurantem wykonujacym zlecenie wladz Federacji Rosyjskiej, a zatem, ze sfotografowal tylko to, co mial sfotografowac… Trzeba w związku z tym postawic pytanie: Czego może brakowac w tej rekonstrukcji? I tu narzuca się odpowiedz: Kokpitu, który przetrwal katastrofe i który wywieziono – są w internecie zdjecia podwiesi i dowody na prace helikoptera… Dlaczego mianoby wywozic kokpit? Bo stanowil dowod przestepstwa – dowod uszkodzenia samolotu w taki sposob, ze silniki nie zareagowaly na probe odejscia samolotu z wysokosci 100 m. Nota bene dowody na fakt uszkodzenia silnikow są już także w internecie… Jest również jeszcze jeden wczesny swiadek katastrofy – osoba, która była na miejscu, i przez okna rozbitego samolotu widziala kilku ludzi przypietych pasami do foteli… Ten czlowiek został szybko odpedzony od wraku i nie jest jasne czy to, co widzial było przed, czy po ewentualnej egzekucji…
   6. Z miejscem katastrofy laczy się jeszcze jedna niewyjasniona kwestia: Otoz telewizja niemiecka w jednym ze swoich oficjalnych kanalow pokazywala 10 kwietnia 2010 miejsce katastrofy – z oddali, ale z wyraznie widocznym korpusem samolotu!… Mozliwosci mogą być tutaj tylko dwie: albo ten korpus został wywieziony zanim pan Fotograf zaczal robic zdjecia, albo telewizja niemiecka zafalszowywala rzeczywistosc pokazujac cos, co nie mialo miejsca… Obie alternatywy stanowia ciezki dowod w sprawie zaplanowanej zbrodni zlikwidowania narodowej elity panstwa polskiego!

   Zakoncze z innej beczki. Wydaje mi się mianowicie, ze media oficjalne namierzaja się właśnie na kolejna kampanie rozbijania PiS-u. Tym razem sugerowany jest konflikt pomiedzy Jaroslawem Kaczynskim a panem Macierewiczem. Można także przypuszczac, ze tego rodzaju rozbijackich prob będzie z czasem wiecej. Osobiscie widze dwa sposoby na wychodzenie bez większego szwanku z takich zakamuflowanych atakow. Po pierwsze należy glosno i wyraznie nazywac prowokatorem (!) kazdego dziennikarza, który zglosi się do kogoś z opcji narodowej z pytaniem o sugerowane nieporozumienia, konflikty, podzialy itp. Należy wtedy nie odpowiadac na pytanie, a jedynie wskazywac na prowokacje i zapraszac na oficjalne konferencje prasowe. Drugim sposobem jest, moim zdaniem, jak najrychlejsze budowanie narodowej platformy wyborczej. PiS może tej platformie przewodzic, ale w taki sposob, zeby nie urazac, i nie wykluczac mniejszych organizacji narodowych. Spoleczenstwo powinno dowiedziec się, ze istnieje polska opcja narodowa, i ze wszystkie, szanujace polska tradycje historyczna partie, lacza się w jednej platformie wyborczej! Wtedy ruch narodowy zyska na sile, a rozbijanie PiS-u straci sens.

   Staropolski

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Większość ludzi ma taki pogląd, że najlepiej byłoby, jakby było dobrze! Większość ludzi ma taki pogląd, że najlepiej byłoby, jakby było dobrze!

  Stanisław Michalkiewicz o kuluarach demokratycznych wyborów

  Arcydzieła w roli zworników Arcydzieła w roli zworników

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Wolny rynek, nie socjalizm! Wolny rynek, nie socjalizm!

  Czy CETA to apokalipsa dla polskiego rolnictwa, czy może dobro wolnego rynku? Przemysław Wipler o CETA.

  Moje propozycje reform dla Polski Moje propozycje reform dla Polski

  Wykład Stanisława Michalkiewicza w Strzyżowie

  Zapomniani bohaterowie Zapomniani bohaterowie

  Rozmowy Niedokończone – przedstawiciele Fundacji „Sprawiedliwi dla świata” , Artur Rytel-Andrianik, dr Adam Sandauer

  Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju

  Myśląc Ojczyzna – prof. Grażyna Ancyparowicz

  Służby, mafie i loże (25.10.16) Służby, mafie i loże (25.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o kolejnym problemie partii Janusza Korwin Mikke przy rozliczeniach finansowych, jak skończyła się CETA, po co było zamieszanie z usuwaniem ciąży i o tym, że podrzucamy kukułcze jajo Ukrainie.

  Głos Polski 27.10.16 Głos Polski 27.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  Geniusz wyklęty – Jan Czochralski Geniusz wyklęty – Jan Czochralski

  Najsłynniejszy polski wynalazca

  Kto szkodzi Polsce? Kryzys kontrolowany Kto szkodzi Polsce? Kryzys kontrolowany

  Grzegorz Braun przestrzega. Recenzja filmu Wołyń i wpływ filmu na stosunki Polsko ukraińskie.

  Rok po wyborach Rok po wyborach

  Elżbieta Witek – Polski Punkt Widzenia

  Płk Mazguła będzie walczył o poszanowanie konstytucji, bo żona już kupiła majtki! Płk Mazguła będzie walczył o poszanowanie konstytucji, bo żona już kupiła majtki!

  Stanisław Michalkiewicz nie tylko o prawdopodobnej kolejnej roli naszej niezwyciężonej armii w związku z upływającym jutro terminie ultimatum Komisji Europejskiej wobec Polski w sprawie poszanowania demokracji w „naszym nieszczęśliwym kraju”, co może być przygotowaniem do „uporządkowania spraw” w Unii Europejskiej, kiedy Niemcy mogą chcieć skorzystać z istnienia Komitetu Obrony Demokracji, by załatwić remanenty wynikające jeszcze • dalej »

  Dyplomacja patriotyczna Ignacego Jana Paderewskiego Dyplomacja patriotyczna Ignacego Jana Paderewskiego

  Rozmowy Niedokończone – dr Mira Modelska-Creech