Niewygodne Ludobójstwo

17 lipca 2016 | | Historia.

Wyszukaj: banderyzm historia reportaż UPA Wolyn

Reportaż relacjonuje manifestację środowisk narodowych i kresowych, która miała miejsce 7 lipca 2016 roku przed Sejmem RP. Jej uczestnicy domagali się ustanowienia na mocy ustawy 11. lipca – Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na polskich obywatelach. Tymczasem Sejm RP dzień ten upamiętniał uchwałą mówiącą o „Rzezi wołyńskiej”. Uczestnicy manifestacji wyjaśniają fundamentalne różnice między ustawą o ludobójstwie a uchwałą o „Rzezi wołyńskiej”.


 • „Bandera. Terrorysta z Galicji” – Wiesław Romanowski
  • Wojciech Glowacki

   W dniu dzisiejszym pozwolilem sobie przeslac do wladz panstwowych nastepujaca tresc: ” RELATYWIZACJA , to zastosowanie takze blednej kwalifikacji prawnej odnosnie uzycia prawnej formy dla oddania HOLDU I SZCZEREJ GLORYFIKACJI OFIAROM RZEZI WOLYNSKIEJ . Dzien „11 LIPCA ” powinien byc ustanowiony DNIEM PAMIECI LUDOBOJSTWA w formie USTAWY SEJMU RP . To bedzie wazny krok aktualnych wladz polskich na drodze do tego,aby dwustronne stosunki polsko-ukrainskie znamionowala odpowiedzialnosc za ocene wlasnych dziejow oraz dazenie do wspolpracy we wszystkich mozliwych dziedzinach kontaktu panstwowego i narodowego w duchu poszanowania suwerennosci i niezaleznosci obu narodow. POLSKA RACJA STANU nakazuje wrecz zastosowanie trybu ustawowego dla ustanowienia „DNIA 11 LIPCA” dniem pamieci narodowej,bo nie zamyka prawnej drogi do wszelkich form dzialan prawnych,jakie moga byc podjete w przyszlosci w interesie Polski,w interesie pamieci zamordowanych,w interesie odpowiedzialnych wzajemnych stosunkow pomiedzy Polska i Ukraina,pomiedzy narodami ukrainskim i polskim.” Ten tekst skierowalem bezposrednio do PREZYDENTA RP, PREMIER RP, PREZESA PiS, SEJMU RP,SENATU RP oraz formacji KUKIZ 15 .Informacja o stanowisku IPN UKRAINY w sprawie „wolynskiego genocide” utwierdza mnie w przekonaniu,ze postepuje w sprawie odpowiedzialnie i slusznie, Pamiec historyczna nie jest zadna waluta wymienialna. Pozostaje mi wierzyc, ze „druzyna dobrej zmiany” nadal preferuje wylacznie kanon bytu ludzkiego – BOG HONOR OJCZYZNA – i wiedzi -ona PRAWDA , historyczna prawda ,nie dopusci do tego , by WOLYNSKA ZBRODNIA pozostawala zapominana i stosowna USTAWA SEJMU RP , podjeta na czas , uhonoruje w prawny i odpowiedzialny sposob ofiary tej ludobojczej zbrodnii dokonanej na Polakach przez zbrodnicze organizacje OUN-UPA. CZESC PAMIECI POMORDOWANYM POLAKOM !

   • count

    SKANDAL!!!!!MILCZENIE PiS-u

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  protest upa


  Nasze nowości

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji

  Stop pedagogice wstydu Stop pedagogice wstydu

  Konferencja popularnonaukowa w Sejmie RP

  Przyszłość polskiej kolei Przyszłość polskiej kolei

  Polski Punkt Widzenia – Krzysztof Mamiński

  Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus

  Rozmowy Niedokończone

  Czy Tusk odpowie za Amber Gold? Czy Tusk odpowie za Amber Gold?

  Dlaczego powołano komisję śledczą ws. Amber Gold? Jaki obraz funkcjonowania państwa przedstawia? Kto poniesie odpowiedzialność za tą aferę? Jarosław Krajewski odniósł się do prac komisji.

  1 prosty sposób Natalii Przybysz 1 prosty sposób Natalii Przybysz

  Agenci nieruchomości jej nienawidzą! Odkryła jeden prosty sposób na rozwiązanie problemów mieszkaniowych. Mowa tu oczywiście o postępowej piosenkarce Natalii Przybysz, która w wywiadzie dla Gazety Wyborczej podzieliła się wspaniałym pomysłem racjonalizatorskim, który w zaledwie pięć minut rozwiązuje problem za małego mieszkania.