O mądrych Węgrach, powrocie na Kresy i Rosji

12 maja 2014 | | Opinie i komentarze, Pozostałe.

Wyszukaj: Grzegorz Braun Rosja Węgry

Grzegorz Braun


  • Mieczysław S.Kazimierzak

   Wiedzieć i uczestniczyć to w demokracji narzędzie dla dokonywania wyboru.Jest historia mesjanizmu w spadku po której mamy na Ukrainie poligon dla tworzenia ustroju świata monopluralistycznego,innymi słowy RZECZPOSPOLITEJ DUCHÓW.Doświadczymy walczące ze swobą rasizmy żydowski i rosyjski.Za pierwszym stoi ZAKON SPEKULACJI z ekonomią polityczna globalizmu bazujacą na ekonomii żydowskiej, a za drugim ZAKON SIŁY z ekonomią polityczną militaryzmu w spadku po cywilizacji bizantyjskiej.Następstwa wybraństwa żydowskiej monolatrii,klasyki rasizmu,mają bogatą literaturę.Zapomina się o wykreowanej roli Rosji,którą opisał M.Zdziechowski w WPŁYWY ROSYJSKIE NA DUSZĘ POLSKĄ.To problem rosyjskiego maksymalizmu w sferze :
   – moralnej jako absolutna doskonałość’
   – społecznej absolutna szczęśliwość raju na ziemi
   – politycznej uniwersalizm absolutnego władztwa nad światem.
   Walka tych rasizmów tworzy linię demarkacyjną wyznaczona przez politykę historyczną STRONNICT,wg Tanisława Michałkiewicza : RUSKIEGO,PRUSKIEGO i ŻYDOWSKO-AMERYKAŃSKIEGO.Jest zatem czego bronić jeżeli chodzi o ewolucyjne osiągnięcia CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,której Polska stała się bastionem.Polska demokracja musi być świadoma,że Feliks Koneczny pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to ksiązki językiem matematyki trzeba dopisać rozdział o wartościach narodowych.Można się spierać o liczby,jak czynią to demokratyczne Niemcy,a obecnie Węgry,ale z tego rachunku skutecznie czynią narodowy użytek.
   Obieg pieniądza można przedstawić w postaci wykresu Sankey’a i przez analogię do obiegu wody eliminować patologiczne strumienie.Patriotyzm to jeden zbiorowy obowiązek i w tym zakresie.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Dyplomacja patriotyczna Ignacego Jana Paderewskiego Dyplomacja patriotyczna Ignacego Jana Paderewskiego

  Rozmowy Niedokończone – dr Mira Modelska-Creech

  Piotr Zychowicz nt. filmu „Wołyń”: To jest wielki triumf prawdy! Piotr Zychowicz nt. filmu „Wołyń”: To jest wielki triumf prawdy!

  Koniec zmowy milczenia na temat rzezi wołyńskiej? Czy film „Wołyń” polepszy, czy może pogorszy stosunki polsko – ukraińskie?

  Święta w Warszawie zaczęły się już w październiku Święta w Warszawie zaczęły się już w październiku

  Lampki już zawieszone…

  Wolni obywatele powinni czerpać korzyści z położenia Polski Wolni obywatele powinni czerpać korzyści z położenia Polski

  „Jako burmistrz Kamienia Pomorskiego starałem się współpracować z lewicą, prawicą, czy centrum. Przekonałem te środowiska do pewnych rozwiązań, które przyniosły sporą nadwyżkę budżetową. To wyjątkowy przypadek w skali kraju. Chciałbym, aby tę wolność mogli poczuć wszyscy Polacy” – stwierdził Stefan Oleszczuk

  Żeby Polska nie stała się silna, inne rządy popierają socjalistów i etatystów! Żeby Polska nie stała się silna, inne rządy popierają socjalistów i etatystów!

  Stanisław Michalkiewicz o objawach osłabienia międzynarodowej powagi i znaczenia Polski

  Czy CETA opłaca się Polsce? Czy CETA opłaca się Polsce?

  dr Marian Szołucha – Polski Punkt Widzenia

  Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów

  Całym krajem wstrząsnął kolejny „czarny poniedziałek”. Stacje metra w polskich miastach i wsiach zostały zablokowane, a w ich pobliżu przeprowadzono tzw. „protesty na zapas”, czyli manifestacje sprzeciwu wobec zmian, których kaczystowski rząd nie planuje. Ale mimo iż nie planuje, to w każdej chwili może.

  Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, powiązaniach w spółkach PKP, konflikcie dwóch osobistości i nagłej zmianie postawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski

  Stan bezpieczeństwa państwa – rozmowa z dr Andrzejem Zapałowskim na temat destabilizacji państwa ukraińskiego i wynikających z tego zagrożeń dla Polski.

  Bezpieczeństwo w UE Bezpieczeństwo w UE

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski

  Wspomnienia kresowe Wspomnienia kresowe

  Doświadczenie totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego, konspiracja, wywózki, przesiedlenia. Historie życia Kresowian to niekończąca się opowieść, walka o utrzymanie polskiej tożsamości, walka o przeżycie.

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski