Pigułka antykoncepcyjna

31 października 2007 | | Pozostałe.

Wyszukaj: aborcja antykoncepcja eutanazja hormony nienarodzone smierc

Prawie jak jajnik. Prawie… robi wielką różnicę.


Antykoncepcja hormonalna

DOUSTNE ŚRODKI ANTYKONCEPCYJNE


„Trzydzieści lat temu usłyszeliśmy dobrą nowinę o pigułce. Ale odtąd wszystkie nowiny były złe

Dr Kevin Hume z Australii
Mechanizm działania pigułki:
zahamowanie wydzielania hormonów przez przysadkę mózgową,

zahamowanie owulacji (jajeczkowania),

zmiana własciwości śluzu szyjkowego,

zmiany cech środowiska wewnątrzmacicznego,

hamowanie zagnieżdżenia (implantacji zarodka) – działanie wczesnoporonne (abortywne) czyli morderstwo!

Uwaga!!!
Pigułka hormonalna jest nie tylko środkiem antykoncepcyjnym, działa również poronnie.

http://www.npr.prolife.pl/antykoncepcja.htmAntykoncepcja nie zapobiega aborcji!

Na Uniwersytecie Flinders w Adelajdzie (Australia) przeprowadzono badania, mające na celu zbadać zależność pomiędzy wykonywanymi aborcjami a stosowaniem antykoncepcji u kobiet.

Okazuje się, że większość kobiet, poddających się aborcji, używała w momencie poczęcia dziecka środków antykoncepcyjnych. Profesorowie Wendy Abigail, Charmaine Power i Ingrid Belan wykazali, że około 70 proc. uczestniczek badania, które dokonały w ciągu ostatnich 10 lat aborcji w jednej z klinik w Adelajdzie, używało środków antykoncepcyjnych w chwili poczęcia dziecka. 36 proc. przyznało, że ich partnerzy używali prezerwatywy, 28 proc. respondentek uciekało się do różnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, a 3 proc. stosowała naturalne metody regulacji poczęć [KAI].Wynika z tego, iż teoria o szerokim rozpowszechnieniu środków antykoncepcyjnych, jako rzekomo najlepszym sposobie na ograniczenie liczby aborcji, jest nieprawdziwa. Jest to związane z kulturą życia i otwartością na przyjęcie nowego życia. W związkach, które są gotowe przyjąć dar nowego życia, nawet w sytuacji, gdy taka opcja nie była zaplanowana, rzadko sięga się po antykoncepcję. I odwrotnie: tam, gdzie ludzie radykalnie odrzucają możliwość pojawienia się dziecka, a co za tym idzie regularnie stosują środki zapobiegające poczęciu i ciąży, tam też niejednokrotnie dopuszczają ewentualność zaistnienia aborcji.

AP /Jezus.com.pl

  • Paweł

   Pigułka antykoncepcyjna – zażywasz, przegrywasz!

  • Joe

   Antykoncepcja grozi zawałem

   Hormonalna antykoncepcja może być niebezpieczna dla zdrowia.
   Prof. Ernst Rietzschel z belgijskiego Uniwersytetu Ghent twierdzi, że z przeprowadzonych badań wynika, że długotrwałe korzystanie z hormonalnej antykoncepcji może zwiększyć ryzyko zawału serca.

   Przebadano ponad 1,3 tys. kobiet pomiędzy 33, a 55 rokiem życia. Okazało się, że korzystające z popularnych „pigułek”, są o 30% bardziej narażone na wystąpienie zatoru tętniczego, prowadzącego do zawału.

   Inspiracją dla naukowców było przypadkowe odkrycie belgijskich naukowców. Rutynowe badania mieszkanek jednego z belgijskich miast wykazało, że stosujące ten rodzaj antykoncepcji kobiety mają trzykrotnie większą niż normalnie ilość enzymów, związanych ze stanem zapalnym układu krążenia.

  • Klaudia

   pfff….i co? Mam sie tym przejąć? xD
   Jesli faktycznie tak jest to to dziecko i tak nic nie czuje bo nie ma ukształkowanego układu nerwowego wiec nie zamierzam sie czuc winna czy miec wyrzuty sumienia z tego powodu.

  • aviking

   Jesteś bezmyślna jak mówisz takie słowa. Współczuje Twojemu przyszłemu dziecku, jak będzie miało taką matkę jak ty.na pewno nie będzie nigdy szczęśliwe. Obetnij sobie rękę albo ją wyrwij to zobaczysz jak to sięczuje i zaadaj sobie pytanie boli??czy nie boli??a co Ty możesz wiedzieć,co czuje to dziecko. Myślisz,ze medycyna poznała wszystkie sekrety poczętego dziecka. Nic nie wiesz i nie masz pojęcia.. W ogóle bzdury piszesz az sie czytać nie chce.Zastanów się kobieto!!!!To jest dziecko od samego początku do momentu narodzin. Jeśli Cięsumienei nie rusza to po prostu możesz być zwykłą morderczynią i tylko na taką osobęsię nadajesz a nie na matkę swoich dzieci…brak słów po prostu

  • Marcin
  • Alka

   Bzdura na kółkach!
   Jest wiele powodów, dla których nalezałoby się powaznie zastanowic przed sięgnięciem po pigułki (od spadku libido, przez depresję, żylaki, zaburzone więzi partnerskie, az do zakrzepicy, ktora się zdarza i moze być przyczyną zgonu lub kalectwa)-

   ale mowienie ze w ten sposob para (nie kobieta!! Dziecko jest owocem miłości- czy niech bedzie jak w filmiku spółkowania – DWOJGA osób) traci jedno dziecko rocznie jest nieprawdą i ciosem poniżej pasa!

  • aviking

   Dowodow na to nie masz,że jest to nie prawda!!.Bezmyśla wiara w prochy też jest bzdurą!!

  • Alka

   Owszem mam.
   Proszę mnie nie oceniać i nie atakowac rozmówców, bo to zabija dyskusję.

  • ja

   czy jeśli dziecka nie boli to można je zabić? w takim razie weź swoje dzieci i podaj im środek znieczulający i wtedy je uśmierć – wszystko gra?

  • Karen

   Ten film uświadomił mi straszną prawdę o środkach antykoncepcyjnych.Do tej pory nie miałam pojęcia o tym,że kobieta stosująca te środki traci co roku dziecko.Tylko nie myślcie ,że brałam te tabletki ,bo tego nie robiłam.Na dodatek taka kobieta skraca sobie życie.To straszne,prawie jak aborcja

  • Paula

   Pewnie że kobieta w ten sposób skraca sobie życie, ja brałam tabletki antykoncepcyjne nie wiedząc że jestem chora na troboflie-czyli że mam zaburzone krzepnięcie, bardziej lepką krew. I jak się to skończyło potężną zakrzepicą 2 nóg i żył biodrowych i małym zatorem płucnym. I tak miałam dużo szczęścia. Miesiąc leżałam w szpitalu a dopiero teraz po 9 miesiącach dochodzę do siebie. Aha i u mnie w rodzinie nikt nie ma żylaków ani zakrzepic więc nie wiek skąd, może od ojca ale nie wiem on nie żyje od 16 lat. Brałam tabletki ok roku.
   Pozdrawiam i mówię nie warto się tym truć!!!!!!!!!!!!!

  • Asia

   w odpowiedzi na:

   tak najlepiej oceniac!!! kazdy ma swoje powody do brania albo nie. ja jestem mama w tej chwili 5 letniego kubusia ktory ma autyzm i przepraszam ale nie zamierzam po raz kolejny patrzec na nieszczescie wlasnego dziecka, dla ktorego nie ma nawet miejsca w glupim przedszkolu ( tak przy okazji zero pomocy potrzebujacym wrecz kopanie dolkow przez to chore panstwo)

   Do cierpiacej mamy.
   Nie chodzi o to aby oceniac ale aby mowic prawde na temat pigulki. Za antykoncepcja hormonalna (ktora powoduje szkody dla zdrowia kobiety i zycia poczetego dziecka) kryje sie zwykly biznes. Przykro mi i ubolewam tez nad tym ze w naszym panstwie ciezko jest o pomoc dla potrzebujacych, dla chorych dzieci. Nie zmienia to jednak faktu ze mamy obowiazek chronic kazde ludzkie zycie, zwlaszcza to ktore sie dopiero poczelo. Pozdrawiam, Asia

  • saherb

   Antykoncepcja uwłacza ludzkiej godności. Dla mnie kobieta stosująca antykoncepcję jest bezwartościowa.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji

  Stop pedagogice wstydu Stop pedagogice wstydu

  Konferencja popularnonaukowa w Sejmie RP

  Przyszłość polskiej kolei Przyszłość polskiej kolei

  Polski Punkt Widzenia – Krzysztof Mamiński

  Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus

  Rozmowy Niedokończone