Polska filozofia narodowa

15 lipca 2014 | | Opinie i komentarze, Pozostałe.

Wyszukaj: Bohdan Urbankowski dr Jan Przybył Naród

Dr Bohdan Urbankowski i dr Jan Przybył


  • Mieczysław S.Kazimierzak

   Polska stała się bastionem CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoja ewolucyjną drogę.Jej osiągnięcia nie przez przypadek opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA BIZANTYJSKA Jako NASTĘPSTWA WYBRAŃSTWA wyeksponował CYWILIZACJĘ ŻYDOWSKĄ.Przestrzegał przed CYWILIZACYJNĄ MIESZANKĄ,której doświadczamy pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Sprzyja temu TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA,co dokumentuje,że synkretyzm wiary ma swoje PUŁAPKI.Te pułapki są pomocne do walki z wartościami cywilizacji łacińskiej przez „nową lewicę”,która radykalizuje wczesne myśli Karola Marksa. Pozostawił po sobie twórca oryginalnego podziału na cywilizacje Feliks Koneczny POLSKIE LOGOS A ETHOS.W ramach kontynuowania polskiej twórczości do tej książki językiem matematyki należy dopisać rozdział o wartościach narodowych,aby wyjść z pułapki EKONOMII POLITYCZNEJ GLOBALIZMU bazującej na kolejnej utopii to jest GATT i globalnego wolnego handlu.
   Na Ukrainie militaryzuje się proces handlowania wojną i pokojem,do czego posłużyła żydowska przewrotność.ŻYDOBOLSZEWIZM przejął w działaniu rosyjski rasizm,a ŻYDOBANDERYZM w ramach demokracji oligarchicznej ten rasizm zaktywizował.Wróciły do łask narzędzia zbrodniczego banderyzmu w spadku po kolaboracji UPA z Niemcami.Zbliżyły się do siebie dwie nacje,które przez agresorów w roku 1939 były widziane,że nie będą lojalne wobec Polski.Zmaterializowało się to najpierw kolaboracją zbolszewikowanych Żydów z sowietami,a następnie Ukraińców – banderowców z Niemcami.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego Telewizyjny Uniwersytet Biblijny: Objawienie się Boga miłosiernego i łaskawego

  Ks. dr Marcin Zieliński i ks. dr Łukasz Darowski Centralnym fragmentem Wj 34 jest moment samoobjawienia się Boga. Po grzechu Izraela (Wj 32) Mojżesz staje się mediatorem między Izraelem i Bogiem (Wj 33). Ostatecznie przymierze zostaje odnowione, a Mojżesz staje się świadkiem objawienia się Boga, który mówi o sobie, o swej naturze, podkreślając swoje miłosierdzie • dalej »

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu

  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zostało konsekrowane 18 maja 2016 roku. Jest to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Ołtarz w sanktuarium odzwierciedla kaplicę papieską w Watykanie.

  Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16 Msza św. z Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II 21.10.16

  Mszy św. przewodniczył i wygłosił homilię ks. prof. Dariusz Oko

  Kościół jest misyjny Kościół jest misyjny

  Jak my to widzimy – z daleka widać lepiej – o. Piotr Strycharz

  Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie Spotkanie RRM w parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Działdowie

  17.10.2016

  Co dalej z obroną życia w Sejmie? Co dalej z obroną życia w Sejmie?

  dr inż. Antoni Zięba – Polski Punkt Widzenia

  Election’16 Clinton vs Trump (cz. 2) Election’16 – Clinton vs Trump (cz. 2)

  Wybory w USA – Mariusz Max Kolonko – Mówi jak jest

  Czym jest islam? Czym jest islam?

  Rozmowy Niedokończone – o. prof. Samir Khalil Samir SJ, ks. prof. dr hab. Waldemar Cisło

  Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem! Oriana Fallaci przejrzała naszego „Bolka” od razu na wylot! A został prezydentem!

  Stanisław Michalkiewicz w zbiorze wypowiedzi o polskich politykach i dziennikarkach

  Trwają rozmowy ws. CETA Trwają rozmowy ws. CETA

  Jerzy Chróścikowski – Polski Punkt Widzenia

  Głos Polski 20.10.16 Głos Polski 20.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.