Prof. Jan Żaryn: Kto jest naszym wrogiem?

25 lutego 2015 | | Opinie i komentarze.

Wyszukaj: prof. Jan Żaryn spotkanie zagrozenia

Wrogami suwerenności Polski są nie tyle rządzący „mężowie stanu”, lecz siły zewnętrzne zainteresowane w utrzymaniu zysków generowanych przez Polskę.


  • Mieczysław S.Kazimierzak

   POLSKOŚĆ jest bezpośrednio związana z wartościami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,która przeszła swoją ewolucyjna drogę.
   Z MITOLOGEMATU zrodził się FILOZOFOMAT.W1Q historii kultury można odczytać,że z DRAMATU GRECKIEGO mógł zrodzić się DRAMAT ODKUPIENIA.
   Sekwencja zdarzeń,których konsekwencją jest walka z wartościami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ,bo rozwój kultury chrześcijańskiej opierał się na kulturze antycznej Grecji. :
   – rozwód opisany przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM,
   – powstanie judaizmu rabinicznego dla zwalczania chrześcijaństwa,
   – reformacja,
   – uznanie przez judaizm,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo,
   – ŻYDOBOLSZEWIA,która w działaniu przejęła rosyjski rasizm
   – walka zła ze złem to jest faszyzmu,a następnie nazizmu niemieckiego z komunizmem,
   – ANTYPOLSKA kolaboracja mniejszości narodowych żydowskiej i ukraińskiej z okupantami
   – proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU do ŻYDOBANDERYZMU,który zmilitaryzował handel wojną i pokojem na Ukrainie w
   ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ,odwołując się do antypolskich,bandyckich korzeni.
   Doświadczamy w Polsce CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływ CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,bo tak nazwał ŻYDOWSKĄ twórca oryginalnego podziału na cywilizacje Feliks Koneczny.W swojej analizie przestrzegał przed cywilizacyjną mieszanką i uznał,że Polska była w najgorszej sytuacji kiedy do BIZANCJUM wschodniego zbliżyło się zachodnie,a katalizatorem ANTYPOLONIZMU była CYWILIZACJA ŻYDOWSKA.
   W oficjalnej polskiej polityce historycznej nie uwzględnia się zarówno ANTYPOLONIZMU jak i ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
   Jest nadzieja,że te problemy uwzględni choć jeden z kandydatów na prezydenta RP.Trwa WOJNA O PIENIĄDZ,w wyniku której po jednej stronie petrodolarowa koalicja a po drugiej antydolarowa bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.
   POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie analizował Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na cywilizacje.Pozostawił po sobie POLSKIE LOGOS A ETHOS,do której to książki językiem matematyki trzeba dopisać rozdział o wartościach NARODOWYCH.W swobodnym przepływie środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoja NARODOWOŚĆ.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump

  Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu

  Robią nas w konia

  Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko? Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko?

  Uprowadzenie i zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki w październiku 1984 r. było jedną z najgłośniejszych zbrodni PRL. Bezpośredni sprawcy – trzej oficerowie SB oraz ich przełożony – zostali skazani na karę więzienia w tzw. procesie toruńskim, ale wielu okoliczności zbrodni nigdy nie wyjaśniono. Wciąż nie wiadomo, kto naprawdę wydał wyrok na charyzmatycznego kapelana „Solidarności”.

  Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia