Przemysław Wipler o przeszłości w UPR

9 lutego 2012 | | Pozostałe.

Wyszukaj: liberalizm PIS Przemysław Wipler UPR

Czy jest liberałem?






  • Staropolski

   Permanentny zamach stanu!

   Dokladnie tak! Jest tak, jak to przedstawia pan Wipler. Brakuje mi tylko przyslowiowej kropki nad i, tj paru uzupelnien i wnioskow koniecznych do skutecznego dzialania.

   Po pierwsze zatem: pojęcie liberalizmu budzi uzasadniony sprzeciw, bo jest lustrzanym odbiciem komunizmu! Komunizm i liberalizm we wspolczesnym wydaniu, to dwa oblicza tego samego zjawiska. Polega ono na: 1/ zniewoleniu większości spoleczenstwa (komunizm) i 2/ wolnosci dla niewielkiej, uprzywilejowanej grupy (liberalizm). Kiedys ta ‚liberalna’ grupa wywodzila się z komunistycznej nomenklatury i była dość latwo rozpoznawalna. Potem wymieszala się z pseudo-opozycja (zwana również opozycja demokratyczna), uwlaszczyla się na polskim majatku narodowym, i mydlac ludziom oczy opowiadaniami o niepodleglosci, wlaczyla się do nowej rewolucji swiatowej zwanej potocznie globalizmem. Wspolczesny liberalizm to wolnosc dla wybranych i niewolnictwo dla pozostalych… – to zakaz (!) sprzedazy polskich produktow regionalnych na rynku ogolno krajowym inaczej niż poprzez globalne firmy handlowe…

   Trzeba zaiste być Korwinem Mikke, zeby powyzszego zjawiska nie zauwazyc. Nie dziwi zatem, ze tak znaczna ilosc bylych dzialaczy UPR-u znalazla się w PiS-sie, bo gdzie niby mialaby się znalezc…? Dziwi natomiast, ze pan Korwin z takim uporem mami polska mlodziez ideami liberalizmu z innej epoki i raz za razem wyprowadza te mlodziez do wyborczej kleski… A szkoda, bo wszak przydalby się Polsce premier, który mialby zalety osobowosci pana Korwina i te jego szczypte sarmackosci, ktora, byc moze, pomoglaby pani Merkel odstapic od protekcjonalnych gestow pseudo-przyjazni… No tak, ale ta wizja wymaga od pana Korwina przejrzenia na oczy i odkrycia, ze na polskiej scenie politycznej to wlasnie PiS jest jedyna, liczebnie liczaca się, narodowa partia prawicowa. Nowa Prawica to oczywiscie tez prawica, ale nieswiadomie (!) globalistyczna… Pobudka, panie Korwin!

   Konserwatyzm po polsku to nie tylko prawo do prywatnej wlasnosci. Polska tradycja narodowa niesie w sobie znacznie więcej: Wolnosc jednostki i wolnosc rynku nie kloci się w niej z pojeciem dobra wspolnego! A dobro wspolne pociaga za soba idee rownania w gore (!) – idee, z której wyroslo pierwsze na swiecie ministerstowo Edukacji Narodowej, i pierwsza w Europie Konstytucja, i liceum Krzemienieckie i przemysl w II Rzeczpospolitej… A coz dalo Polsce odciecie się od tych wartosci na rzecz agresywnego liberalizmu rynkowego i wlasnosci prywatnej? Najlepsza odpowiedz na to pytanie znalazlem w tekscie Witolda Gadowskiego pt ‚Kraj na niby’ opublikowanym w wPolityce.pl 7 lutego br – polecam.

   W związku z wypowiedzia pana Wiplera chcialbym takze zwrocic uwage na koniecznosc wypracowania w PiS-sie skutecznej strategii postepowania wobec wrogich im mediow. Pan Wipler, podobnie jak inni politycy PiS, komentuje kolosalna asymetrie przekazu medialnego na niekorzysc PiS-u. Podaje przyklady, dziwi się, tlumaczy, czyli postepuje, jak czlowiek uczciwy powinien, ale jakby nie dopuszcza do siebie, ze jego wysilek pojdzie na marne, bo ci, o których mowi, celowo robia to, co robia… czyli są nieuczciwi… Trzeba sobie otwarcie powiedziec, ze oredownicy globalizmu ekonomicznego, swiatowi wlasciciele mediow (w tym polskich) i wspierani przez kapital finansowy spadkobiercy komunizmu, karmia się ta sama, nieuczciwa ideologia – ideologia wlasnej lepszosci, pieniadza i panowania nad innymi. Taka ideologia rodzi z koniecznosci nieuczciwe dzialanie… – celowe nieuczciwe dzialanie… Na jedno z takich dzialan zwrocila, nie tak dawno, uwage prof. Fedyszak-Radziejowska analizujac w pazdziernikowych Arcanach watpliwej jakosci doradztwo polityczne pana Stanilko.

   Osobiscie podzielam wnioski pani Profesor. Politycy PiS powinni zrozumiec, ze są na rozne sposoby, a do tego inteligentnie, czyli tak, zeby nie było widac, zwalczani. Eliminowanie PiS-u z rozgrywki politycznej poprzez rozbijanie, oczernianie, jalowe dyskusje i deprecjonowanie polskiej tradycji narodowej i polskiej tradycji chrzescijanskiej, jest celem nadrzednym polskich mediow i ich niepolskich wlascicieli. Nie ma znaczenia, czy Jaroslaw Kaczynski popelni blad, czy go nie popelni – oni i tak sami wykreowuja wydarzenia medialne w odpowiednich dla siebie momentach i z odpowiednim dla siebie natezeniem. Dzialacze PiS powinni uswiadomic sobie te sytuacje i ograniczyc interakcje z mediami glownego nurtu – być w nich tylko z glownym komunikatem, ale nie wdawac się, albo rozmawiac z nimi tak, jak nieslusznie oskarzony, swiadomy niebezpieczenstw, rozmawia ze skorumpowana policja… Jednoczesnie cala polityczna energia powinna isc na poza-medialne dotarcie do coraz bardziej oglupionego polskiego elektoratu wyborczego. Wynik wyborczy będzie zalezal od obudzenia, lub nie, swiadomosci narodowej polskiego wyborcy! A w obecnej sytuacji musi on zostac osiagniety z pominieciem i wbrew mediom publicznym. Z tego powodu, być może, już dziś należy rozpoczac staromodna, na piechote robiona, kampanie wyborcza…? Może sprobowac ponownie zaangazowac pana Marcinkiewicza? Może budowac wspolna platforme wyborcza z mniejszymi ugrupowaniami narodowymi? W kazdym razie trzeba dzialac i z gory zalozyc, ze media publiczne, a być może takze ten czy ow wewnatrz-partyjny ‚swoj’, beda temu dzialaniu przeszkadzac.

   Staropolski

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów

  Całym krajem wstrząsnął kolejny „czarny poniedziałek”. Stacje metra w polskich miastach i wsiach zostały zablokowane, a w ich pobliżu przeprowadzono tzw. „protesty na zapas”, czyli manifestacje sprzeciwu wobec zmian, których kaczystowski rząd nie planuje. Ale mimo iż nie planuje, to w każdej chwili może.

  Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, powiązaniach w spółkach PKP, konflikcie dwóch osobistości i nagłej zmianie postawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski

  Stan bezpieczeństwa państwa – rozmowa z dr Andrzejem Zapałowskim na temat destabilizacji państwa ukraińskiego i wynikających z tego zagrożeń dla Polski.

  Bezpieczeństwo w UE Bezpieczeństwo w UE

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski

  Wspomnienia kresowe Wspomnienia kresowe

  Doświadczenie totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego, konspiracja, wywózki, przesiedlenia. Historie życia Kresowian to niekończąca się opowieść, walka o utrzymanie polskiej tożsamości, walka o przeżycie.

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »