ŚDM, ONR, Timmermans i walki koparek

22 kwietnia 2016 | | Informacje, Opinie i komentarze |

Wyszukaj: fakty media propaganda tvn

Fakty dla ludu pracującego (19 IV’16)

Oto porcja prawdy z 19 kwietnia 2016 roku.

Prezydent nie ma wątpliwości, że wybór sędziego Jędrzejewskiego do TK był prawidłowy. Przysięga zostanie przyjęta. Wg opozycji Duda się poddał, wywiesił białą flagę, nie chce być głową państwa tylko marionetką Kaczyńskiego. Nie poddają się natomiast Platforma i Nowoczesna, które chcą wyjaśnienia nieprawidłowości.

Odbyły się ćwiczenia antyterrorystów. Wyglądały imponująco, ale to nie rozwiązuje problemów z organizacją Światowych Dni Młodzieży. Kuria upiera się by odbyły się one w Brzegach. Rząd mówi, że wybór należy do Kurii. Fakty jednak chcą by zmienić lokalizację, bo to niebezpieczne miejsce.

Białostocka Kuria przeprosiła za sobotnią Mszę ONRu w Katedrze. ONR nie ma prawa się modlić. Nie ma też prawa maszerować i krzyczeć haseł. Dlatego Rzecznik Praw Obywatelskich wszczął postępowanie, aby wyjaśnić jak wyglądał tamten dzień. Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które walczy z faszyzmem nie ma wątpliwości. Prawo zostało złamane. Nigdy więcej i politycy chcą delegalizacji ONRu.

W Warszawie odbyły się obchody 73 rocznicy powstania w Gettcie. Przemówienia Prezydenta Dudy i Hanny Gronkiewicz-Waltz to było głośne NIE dla antysemityzmu.

Nowoczesna nie przyznaje się do błędu w sprawozdaniu z kampanii. Wg biegłych rewidentów błędy są. Petru mówi, że to nie prawda, a nawet jakby to była prawda to go to jeszcze bardziej zdeterminuje. Ale można się też odwołać do Sądu Najwyższego, więc spokojna głowa.

Timmermans, wpływowy polityk w Brukseli i wielki przyjaciel Polaków wybiera się do Polski. Waszczykowski i kancelaria Dudy wczoraj mówili, że go nie zapraszali. Dziś Waszczykowski mówi, że zapraszał, ale słownie. Politycy opozycji mówią, że to niegrzecznie tak traktować takiego wielkiego przyjaciela jak Timmermans. Nawet Lech Kaczyński go odznaczył.

Petro Poroszensko ogłosił, że Sawczenko wróci na Ukrainę. Ponoć jest to już uzgodnione z Putinem.

Dalej w Faktach o pierwszym na świecie przypadku, kiedy dziecko 2 miesiące przebywało w ciele matki, której funkcje życiowe były podtrzymywane tylko dzięki aparaturze i lekom. Dziecko przyszło na świat zdrowe. We Wrocławiu. Matka nie żyje. Miała guza mózgu.

Dwa auta zderzyły się na obwodnicy Wrocławia, bo jeden wjechał na autostradę pod prąd. Jeden kierowca nie żyje. Drugi walczy o życie.

Na koniec o reporterze, który zobaczył jak tonie samochód i podpowiedział kierowcy, by zostawił wóz i przypłynął do niego oraz o chińskich budowlańcach, którzy pobili się koparkami.
 • Dodaj komentarz

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Dokąd Zmierzamy – Grzegorz Braun (2017)

  Grzegorz Braun, reżyser i publicysta, w rozmowie z Piotrem Korczarowskim podnosi kwestię spoistości naszego państwa. Po raz kolejny wraca temat tzw. „roszczeń żydowskich”, których żyrantami są politycy z USA.

  To nie jest przełom, a zawieszenie broni

  Stanisław Michalkiewicz w Radiu WNET o bieżącej sytuacji w naszym nieszczęśliwym kraju – 13.01.17

  Ośrodki decyzyjne

  Myśląc Ojczyzna – prof. Grażyna Ancyparowicz

  Wpływ skandali obyczajowych i umowy w Magdalence na scene polityczną w Polsce

  Polska scena polityczna jest bardzo niestabilna i w każdej chwili, niemal z dnia na dzień, można założyć ugrupowanie polityczne, które osiągnie sukces wyborczy, zauważa właściciel sondażowni Estymator dr Jacek Chołoniewski.

  Perspektywy budowy konkurencyjnego rynku gazu w Polsce i w Europie – szanse i zagrożenia

  Janusz Kowalski – Rozmowy Niedokończone

  Powroty do rzeczywistości

  Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz

  Ortodoksyjni jak… „Tygodnik Powszechny”, czyli w kibicach przeszkadza im wszystko

  Od „Gazety Wyborczej”, przez „TVN” po „Tygodnik Powszechny” – redakcje głównego nurtu nie cierpią polskich kibiców. Katolickie medium rozszerza jednak katalog „win”, jakich dopuścili się uczestnicy pielgrzymki kibiców na Jasną Górę i krytykuje obecnych tam kapłanów z perspektywy… konserwatywnej. Kto by się spodziewał!

  Szewczak o tym, dlaczego budżet budzi panikę opozycji

  Janusz Szewczak, poseł, polski analityk gospodarczy i zastępca przewodniczącego Komisji Finansów Publicznych, który w rozmowie odniósł się do kwestii zadłużenia Polski i budżetu na 2017 rok.

  Przywrócenie stabilności państwa: KS za zdradę stanu, morderstwo i terroryzm!

  Stanisław Michalkiewicz nie tylko o nieudanym „puczu sejmowym”, który chciała przeprowadzić opozycja i ujawnionym liście opozycji do sejmowego marszałka Kuchcińskiego, który zapowiadał ściągnięcie zewnętrznej interwencji na Polskę, także o kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i samym Jurku Owsiaku, którymi nie dało się przykryć „wszystkiego innego” i o zapowiedzianej wizycie „naszej złotej pani” z Berlina • dalej »

  Demokracja i mleko dla kotów!

  Terror kaczystowski w Polsce nasila się. Nikt nie może czuć się bezpieczny. Sędziowie Trybunału, byli esbecy, posłowie opozycji wszyscy oni stali się ofiarami reżimu kaczystowskiego.

  Afera FOZZ, czyli matka wszystkich polskich afer

  To temat, do którego warto wracać. Przypomina go Jerzy Jachowicz, który koncentruje się na firmie Universal.

  PO i Nowoczesna chciały zewnętrznej ingerencji!

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia

  O tischnerowskiej trzeciej prawdzie

  Michał Rachoń demaskuje bezczelne łgarstwo polityka opozycji