Stanisław Michalkiewicz o spiskowej teorii dziejów

16 lutego 2013 | | Pozostałe, Spotkania.

Wyszukaj: korupcja Stanisław Michalkiewicz teoria spiskowa

Wykład „Teoria spiskowa”.

Stanisław Michalkiewicz opowiada o propozycji korupcyjnej Lwa Rywina, rozpadzie struktur PZPR, karierze politycznej gen. Milewskiego, rozkradaniu majątku państwowego przez spółki nomenklaturowe, kierunkach przygotowań do transformacji systemowej, selekcji kadrowej w strukturach podziemnych, arkanach rozmów Jacka Kuronia z płk Janem Lesiakiem, nurcie niepodległościowym i „lewicy laickiej”, ideach rozmów Okrągłego Stołu, obcej agenturze w strukturach państwa, fundamentach ustrojowych III RP, okolicznościach śmierci Barbary Blidy, likwidacji „szarej strefy”, kosztach obsługi długu publicznego, kulisach zabójstwa gen. Papały, europejskim nakazie aresztowania Edwarda Mazura oraz konsekwencjach systemu ekonomicznego kapitalizmu kompradorskiego.

Pytania do wykładu o istocie teorii spiskowej

Michalkiewicz opowiada o zaprzaństwie Giertycha, katastrofie Tu-154, zaangażowaniu politycznym katolików świeckich, Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości i bezpieczniackich przygotowaniach do podmianki, skutkach zastosowania procedur konwencji chicagowskiej, podstawie prawnej publikacji aneksu do raportu WSI, konsolidacji prawicy i kryteriach prawicowości, infiltracji środowisk niepodległościowych przez bezpiekę, kreowaniu ideologicznych fundamentów antytotalitarnego oporu, ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, atrybutach państwowości Unii Europejskiej, esencji nacjonalizmu i suwerenności politycznej, zasadzie przekazania i lojalnej współpracy, skutkach gospodarczego kryzysu, spółce Inwestycje Polskie, demokracji fasadowej i funkcjonowaniu komercyjnej telewizji, koniu trojańskim w ruchu narodowym, polskich mediach głównego nurtu, żydowskiej gazecie dla Polaków, realizacji roszczeń majątkowych wobec Polski, sytuacji na Białorusi, zasadzie proporcjonalności, oligarchizacji sceny politycznej, zewnętrznych znamionach władzy, potrzebie zdiagnozowania problemów kraju, fenomenie rządów Orbana, zarzucie antysemityzmu oraz skutkach wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.


 • Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Czy CETA opłaca się Polsce? Czy CETA opłaca się Polsce?

  dr Marian Szołucha – Polski Punkt Widzenia

  Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów

  Całym krajem wstrząsnął kolejny „czarny poniedziałek”. Stacje metra w polskich miastach i wsiach zostały zablokowane, a w ich pobliżu przeprowadzono tzw. „protesty na zapas”, czyli manifestacje sprzeciwu wobec zmian, których kaczystowski rząd nie planuje. Ale mimo iż nie planuje, to w każdej chwili może.

  Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, powiązaniach w spółkach PKP, konflikcie dwóch osobistości i nagłej zmianie postawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski

  Stan bezpieczeństwa państwa – rozmowa z dr Andrzejem Zapałowskim na temat destabilizacji państwa ukraińskiego i wynikających z tego zagrożeń dla Polski.

  Bezpieczeństwo w UE Bezpieczeństwo w UE

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski

  Wspomnienia kresowe Wspomnienia kresowe

  Doświadczenie totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego, konspiracja, wywózki, przesiedlenia. Historie życia Kresowian to niekończąca się opowieść, walka o utrzymanie polskiej tożsamości, walka o przeżycie.

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE