Uchwała Sejmu RP w sprawie ludobójstwa na Wołyniu

23 lipca 2016 | | Historia, Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: Ewa Siemaszko historia ludobójstwo Michał Dworczyk uchwała UPA Wolyn wywiad

Polski Punkt Widzenia – Ewa Siemaszko i Michał Dworczyk


 • Widmo obrony interesów narodowych
  • Wojciech Glowacki

   Werbalizm Prezesa PiS : ” ludobojstwo ” pomogl przekroczyc polityczny rubikon Polskiej Racji Stanu- upamietnic godnie WOLYNSKI GENOCIDE poprzez przyjecie przez Sejm RP odpowiedzialnej uchwaly w tej sprawie.To bardzo odpowiedzialny i przelomowy krok w dziejach Polski, lecz nie pozbawiony bledu relatywizacji. RELATYWIZACJA bowiem, to takze zastosowanie blednej kwalifikacji prawnej, bo DZIEN 11 LIPCA – DZIEN PAMIECI NARODOWEJ O WOLYNSKIM GENOCIDE powinien byc ustanowiony DNIEM PAMIECI w trybie USTAWY SEJMU RP . Lecz pierwszy wazny krok do OKRESLENIA PRAWDY O RZEZI WOLYNSKIEJ – l u d o b o j s t w o – zostal uczyniony i tym latwiej bedzie dokonac podstawowego aktu prawnego w sprawie – USTAWY ! To bedzie bardzo wazny krok wladz polskich na drodze do tego, aby dwustronne stosunki polsko-ukrainskie znamionowala odpowiedzialnosc za ocene wlasnych dziejow oraz dazenie do wspolpracy we wszystkich mozliwych dziedzinach kontaktu panstwowego i narodowego w duchu poszanowania suwerennosci i niezaleznosci narodu polskiego i ukrainskiego. POLSKA RACJA STANU nakazuje wrecz zasostosowanie trybu ustawowego dla ustanowienia DNIA 11 LIPCA DNIEM PAMIECI NARODOWEJ dlatego,ze nie zamyka to prawnej drogi do wszelkich dzialan prawnych ,jakie moga byc podejmowane w przyszlosci w interesie Polski,w interesie pamieci zamordowanych i czlonkow ich rodzin,w interesie odpowiedzialnych wzajemnych stosunkow pomiedzy narodami ukrainskim i polskim.Tak powinno sie stac, dzisiejsza UCHWALA powinna uzyskac wymagany status prawny w formie USTAWY SEJMU RP.Jest na to przyzwolenie Narodu Polskiego,wrecz nakaz . Bo nie zapominajmy o aktualnym stanowisku ukrainskiego IPN w sprawie WOLYNSKIEGO GENOCIDE.Bo nie bez racji zamieszczane sa dalej artykuly o znamiennych tytulach „Poroszenko chce oszukac Polakow” (vide:GLOS Publishing,Toronto ) . Piesn NIEMENA „Dziwny jest ten swiat” https://youtu.be/eZRsoPmeZXk nie stracila jeszcze swej aktualnosci. Szczesc Boze!

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Uchwała Sejmu RP w sprawie ludobójstwa na Wołyniu


  Nasze nowości

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w moim odczuciu wybitne antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji

  Stop pedagogice wstydu Stop pedagogice wstydu

  Konferencja popularnonaukowa w Sejmie RP

  Przyszłość polskiej kolei Przyszłość polskiej kolei

  Polski Punkt Widzenia – Krzysztof Mamiński

  Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus

  Rozmowy Niedokończone

  Czy Tusk odpowie za Amber Gold? Czy Tusk odpowie za Amber Gold?

  Dlaczego powołano komisję śledczą ws. Amber Gold? Jaki obraz funkcjonowania państwa przedstawia? Kto poniesie odpowiedzialność za tą aferę? Jarosław Krajewski odniósł się do prac komisji.

  1 prosty sposób Natalii Przybysz 1 prosty sposób Natalii Przybysz

  Agenci nieruchomości jej nienawidzą! Odkryła jeden prosty sposób na rozwiązanie problemów mieszkaniowych. Mowa tu oczywiście o postępowej piosenkarce Natalii Przybysz, która w wywiadzie dla Gazety Wyborczej podzieliła się wspaniałym pomysłem racjonalizatorskim, który w zaledwie pięć minut rozwiązuje problem za małego mieszkania.

  Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17 w WSKSiM Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17 w WSKSiM

  Transmisja z Auli i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – 22.10.16

  Ks. Popiełuszko szaleje, tyle jest cudów Ks. Popiełuszko szaleje, tyle jest cudów

  Z tej śmierci wyrosło dobro – ks. dr Jan Sikorski, były kapelan „Solidarności” i Tomasz Wiścicki, publicysta i współautor książki pt: „Ksiądz Jerzy Popiełuszko”

  Czy naprawdę emerytów nie obchodzi np. stan ich zdrowia, ale to czy będzie istniał TK? Czy naprawdę emerytów nie obchodzi np. stan ich zdrowia, ale to czy będzie istniał TK?

  Stanisław Michalkiewicz o Trybunale Konstytucyjnym, jego wadach i sensie istnienia

  „Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć” „Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć”

  Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan „Solidarności”, duszpasterz, przyjaciel. Wypełniał swoje powołanie z wielką gorliwością. Za bezkompromisowe głoszenie prawdy zapłacił najwyższą cenę. Został porwany, torturowany i bestialsko zamordowany.

  Płk Piotr Wroński – Zabójcy księdza Jerzego Płk Piotr Wroński – Zabójcy księdza Jerzego

  17.10.2016

  Ten który przywrócił nadzieję Ten który przywrócił nadzieję

  Myśląc Ojczyzna – ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz