7 kwietnia 2016 | | Opinie i komentarze | 1 komentarz

Wyszukaj: bezpieczeństwo geopolityka komentarz Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz przedstawia po raz kolejny ideę zrównoważenia „strategicznego partnerstwa” między Niemcami a Rosją

Zostawiliście jedną opinię w temacie “Warto powrócić do pomysłu Międzymorza, jako poprawionego i ulepszonego Heksagonale

  1. Sheptonek New napisał(a):

    Link nie działa, może tymczasowo. Panie profesorze, ta idea moim zdaniem nie ma szans na powodzenie. My nie możemy się dogadać w grupie Wyszehradzkiej, a co dopiero w szerszym gronie. Za dużo państw, za dużo sprzecznych interesów i wreszcie wszyscy muszą tego chcieć. Co za tym idzie wszędzie musiałyby rządzić programowo dość podobne partie i to przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości

Veto prezydenta Dudy

Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

Sądy są osadzone w PRL

Negatywne emocje wokół konfliktu o sądy są coraz mocniejsze. Jerzy Jachowicz wspomina przy tej okazji sprawę prof. Zygmunta Baumana. Dlaczego sądy kilka lat temu ukarały młodych ludzi protestujących przeciwko człowiekowi, który wyrządził wiele szkód polskim obywatelom? Czy w tym i przy wielu innych incydentach w III RP nie doszło do niesprawiedliwego orzeczenia o winie? Kto • dalej »

Totalitarny program integracji europejskiej

Krzysztof Karoń

Ideologiczne źródła degradacji teatru dziś

Prof. Jacek Bartyzel

O patologiach w sądownictwie

Niezawisłości sędziów i sądów trzeba bronić – to nie podlega wątpliwości. Stanisław Janecki przypomina o tym, zwracając uwagę jednak, że obecna sytuacja jest koniecznością. Czy doszło do jakiejkolwiek weryfikacji środowiska sędziowskiego podczas transformacji z PRL do III RP? Czy pamiętny wybór sędziów TK „na zapas” nie był właśnie próbą ratowania starego stanu rzeczy przed reformami?