Zwycięstwo

26 listopada 2011 | | Pozostałe |

Wyszukaj: Alina Czerniakowska dokument film film dokumentalny

Film Aliny Czerniakowskiej pokazujący sytuację w Polsce w 1945 roku. Ludzie czekali upragnionej wolności.

6 lat okupacji, podziemna walka z okupantem, wielki zryw narodu w stolicy 1944r. Powstanie Warszawskie! Ginie kwiat inteligencji polskiej, ale świat zobaczył, ze Polska nie da się zniewolić.„Naród, który nie posiada dostatecznej siły, by wywalczyć sobie wolność i zapewnić suwerenność państwową — musi jednak znaleźć w sobie dość siły, aby przynajmniej przypomnieć światu o swoim prawie do wolności. Taki był sens powstań narodowych i taki był sens walki żołnierzy wyklętych po wojnie.” (Jerzy Narbutt)
Film pokazuje, co działo się w Polsce po wejściu wojsk radzieckich razem z NKWD. Nowa okupacja, tym razem z Kremla, której skutki mamy do dzisiaj. W filmie można zobaczyć młodych historyków, prawnika i innych zapaleńców, którzy z pasją zbierają dowody kłamstwa, zbrodni, niszczenia Polski przez zdradziecki rząd komunistyczny, który pod hasłami równości społecznej, przyjaźni braterskiej, władzy ludowej, mordowali najwartościowszych Polaków i niszczyli dusze Polaków. Skutki mamy dzisiaj, bo najtrudniej odbudować charaktery.

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Merkel ma ambicje carycy Katarzyny

Miriam Shaded, dr Rafał Brzeski, Ryszard Żółtaniecki


Kim był Jacek Kuroń?

Kilka słów o jednej z najczarniejszych postaci PRL i III RP oraz salonowym „autorytecie”


Powódź stulecia

Reportaż


Warto zauważyć… W mijającym tygodniu (18.08.2017)

Program publicystyczny realizowany na żywo z udziałem redaktorów i publicystów „Naszego Dziennika” oceniających najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia z życia Kościoła, Polski i świata.


„S” – Grzegorz Schetyna

Alfabet Jerzego Roberta Nowaka