Bogusław Wolniewicz (22.09.1927 – 4.08.2017). ŚMIERĆ – wykład.

23 komentarze

    1. Ja natomiast bardzo dziwilam się,że przy takiej inteligencji , filozoficznym polocie, szacunku do chrześcijaństwa oraz przy tak logicznym podejściu do wielu spraw i zjawisk profesor Wolniewicz pozostał do końca ateistą.

    2. Katarzyna Tomaszewska – No właśnie, tym bardziej, że wiara jest bardziej zgodna z rozumem niż niewiara.
      Tym bardziej, że sam Profesor cytuje, że dla rozumu śmierć, czyli koniec jest skandalem, bo jak może być unicestwione coś tak genialnego i niepowtarzalnego, jak rozum człowieka.
      Jeśli ktoś uważa się, że jest kimś wartościowym, inteligentnym, mądrym, to jak może ktoś tak mądry, inteligentny i wartościowy po prostu przestać istnieć po śmierci?
      Jeśli natomiast ktoś uważa, że jest głupi i nie warto, by ktoś tak głupi istniał po śmierci, to świadczy, że jednak nie jest na tyle głupi, skoro to sobie uświadamia. Człowiek naprawdę głupi myśli, że jest mądry, więc też nie może przestać istnieć.
      Widać więc, że rozum człowieka bardziej skłania się do wiary niż do niewiary w życie po śmierci. Niewiara w życie po śmierci jest właśnie głupotą dla ludzkiego rozumu – inteligentnego i mądrego. Normalny rozum ludzki wzbrania się przed taką głupotą.
      Jak mówi Pismo święte – Mówi głupi w swoim sercu, nie ma Boga.
      I w tym znaczeniu niewiara jest głupotą, a wiara jest mądrością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *