Budujemy Świątynie – wotum wdzięczności za bł. Jana Pawła II – cz. VI

29 września 2013 | | Pozostałe, Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: Andrzej Ryczek budowa kościół Toruń

Rozmowa z inż. Andrzejem Ryczkiem – architektem


  • Stan

   Budowa Swiatyni to wspaniala rzecz.I ja martwilem sie o TV Trwam.Zasmuca mnie jednak fakt ze beda tam rowniez umieszczone tabliczki marmorowe dla tych ktorzy ofiarowuja ponad 1000 zlotyc.Ci co czynia to tylko dlatego,Slowa Bozego nieznaja !Jest to tez zaprzeczeniem nauk Jezusa.”Szczegulnym jest ten ktory ofiaruje ostatnie”nie zas ten kto dla pychy. Niechaj zatem mamon nie przycmiewa boskosci. Niepragne aby wykozystywano to bylo przez wrogow wiary i kosciola. Prosze jednak dla tych co im obiecano juz,aby sie zgodzili na wpis do ksiegi. W duchowej postaci nechaj ofiarnosci pozostana i Bog sam poprzez Jezusa w Krolestwie Bozym zapisow dokona a Swiatynia pozostanie nieskazitelne utulona w opatrznosci Chrystusowej woli w/g przykazan.
   Z powazaniem
   Stan Job Rogacki

   • Stan

    Stwierdzam z zalem ze o. Rydzyk ,glowny administrator w apelach swoich o wsparcie niepodzielnie wspomina i zaznacza ze kazdy kto powyzej 1000 zl. pzekaze ,w marmorowych tablicach nazwisko umieszone bedzie.. Mamonowo marmurowe tablice wznioslosci i pychy to tylko marnosc pyszalkowa Jesusowi obca.Karol Wojtyla to pastez prawy,oredownik slowa bozego i Papiez o uzekajacej skromnosci. Maryja to skromnosci symbol i nechaj zwycieza milosierdzie boze.
    Jesus wspomnial „beda wlali,choc do nas donas,coc tu my mamy,jestesmy z Jesusem ! Nie sluchaj ich ! wzroc swoje oblicze ku niebu bo stamtad przyjdzie zbawienie.” To dla Ciebie maly sieroto,Ciebie cos dla Ojczyzny mlode lata ztargal,Tobie i mnie niebedzie zal zyc w nedzy i niezal umierac.
    Stan

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów Deportacje polskich feministek do białoruskich łagrów

  Całym krajem wstrząsnął kolejny „czarny poniedziałek”. Stacje metra w polskich miastach i wsiach zostały zablokowane, a w ich pobliżu przeprowadzono tzw. „protesty na zapas”, czyli manifestacje sprzeciwu wobec zmian, których kaczystowski rząd nie planuje. Ale mimo iż nie planuje, to w każdej chwili może.

  Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem Jak Kaczyński poradzi sobie ze zwycięstwem

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, powiązaniach w spółkach PKP, konflikcie dwóch osobistości i nagłej zmianie postawy Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski Destabilizacja państwa ukraińskiego zagrożeniem dla Polski

  Stan bezpieczeństwa państwa – rozmowa z dr Andrzejem Zapałowskim na temat destabilizacji państwa ukraińskiego i wynikających z tego zagrożeń dla Polski.

  Bezpieczeństwo w UE Bezpieczeństwo w UE

  Myśląc Ojczyzna – prof. Mirosław Piotrowski

  Wspomnienia kresowe Wspomnienia kresowe

  Doświadczenie totalitaryzmów nazistowskiego i komunistycznego, konspiracja, wywózki, przesiedlenia. Historie życia Kresowian to niekończąca się opowieść, walka o utrzymanie polskiej tożsamości, walka o przeżycie.

  Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie! Kiedyś Europa z islamskimi naporami bez ceregieli się konfrontowała i to skutecznie!

  Stanisław Michalkiewicz o braku woli politycznej ochrony granic UE i pierwszych objawach odzyskiwania poczucia rzeczywistości przez narody europejskie

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »