Czym grozi Polsce i Polakom dług publiczny?

17 stycznia 2015 | | Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: ekonomia gospodarka prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz rozmowa

Rozmowy Niedokończone – prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz (całość 3h 30 min)


  • Mieczysław S.Kazimierzak

   Aby lepiej zrozumiec globalizm mozna dostosować słownik bertrnada Russella dla komunizmu :
   Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
   Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
   Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
   Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
   Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji
   Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
   Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Rzepospolita globalizmu.

   • Krzysztof

    W idee ,,Globalizmu,, nalezy rozpatrywac racjonalnie bez emocji I fantazji, lecz wedlug trafnych slow Papiezy, ktorzy kazdy nowy przejaw zorganizowania ludziom zycia ,traktuja jako wytwor mysli czlowieka zaszepiany na glebie zycia, gdzie dobro I zlo sie spotykaja. Madrosc w tym aby kakol spalic a pszenice ocalic. Jezeli tak jest ,to nie wolno nam spalic calego pola. Dbajmy o pozytywne przejawy globalizmu zas w akcie czynu osobowego odrzucmy zle.

    • Mieczysław S.Kazimierzak

     Każdy synkretyzm,nie wyłączając ekonomicznego rodzi PUŁAPKI. PUŁAPKA,to tytuł książki napisanej przez James’a Goldsmith’a (polska wersja językowa 1995 r.),w której autor dokumentuje konsekwencję kolejnej ekonomicznej utopii.
     Oczywiście są beneficjenci EKONOMII ŻYDOWSKIE,którą opisał FelIks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.

     W dniu 25 sierpnia 2015 15:54 użytkownik Disqus napisał:

     • Krzysztof

      Proby zniewolenia totalnego spoleczenstw przy uzyciu ponadnarodowych sil , juz ludzkosc przerabiala I to tez byl ,,synkretyzm,, w mysli,czynie I korzysci z tego zwiazku plynacych. To ze sily szukajace zysku , uprawjaja ten proceder po haslem globalizmu to jeden przejaw zlego. Dlatego aby wyjsc z tej PULAPKI ukazujmy pozytywne elementy bo one tez sa. Zas totalna konfrontacja z globalistami przyniesie zaglade, sily dobra nie maja na to dosc sily, a pozatym sily dobra nigdy na przemoc nie odpowiadaja przemoca, raczej neutralizuja przeciwnika elementami dobra w nich tkwiace. Bo ci, ktorzy klamia zawsze swoje niecne zamiary wtapiaja w dobro. Wiem ,ze to boli , ale nie mozna upodobnic sie do nich. Nie jestesmy bestia lecz synami bozymi.

      • Mieczysław S.Kazimierzak

       @Krzysztof (Guest)
       W takim ujęciu to proces aby nie wpychać się między młot a kowadło prawa do bezwzględnego stosowania siły.
       Kazimierz Morawski przed napisaniem książki ŹRÓDŁA ROZBIORU POLSKI najpierw przetłumaczył A.G.Michel’a PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII.

       W dniu 26 sierpnia 2015 15:47 użytkownik Disqus napisał:

      • Krzysztof

       Prosze wsluchac sie w spojrzenie prof. G.Ancyparowicz przez 3,5 godziny wyjasnia zawile problemy ,,polskiej gospodarki ,,, I rozsadne daje tego zlego stanu rozwiazania. Nie na drodze rewolucji lecz ewolucji w dialogu z elementami pozytywnymi ,zas tych co zlamali prawo to dla nich procurator. Widze,ze jest Pan oczytany ,to tym bardziej zdaje sobie Pan sprawe ze na radykalne rozwiazania Nas nie stac.

      • Mieczysław S.Kazimierzak

       @Krzysztof(Guest)
       Ciągle brakuje mi wykresu obiegu pieniądza,przez analogię dla wykresu Sankey’a dla obiegu wody,aby pokazać patologiczne strumienie.Na ich likwidację,a z pewnością na ograniczenie może mieć wpływ odpowiedzialny Obywatel.
       Wybór dynamiki zmian to problem programu politycznego zaprezentowanego językiem matematyki,a nie sloganów.To przez analogię do mechaniki kwantowej,w której ten język stał się obowiązkowy aby wiedzieć o czym się mówi.

       W dniu 27 sierpnia 2015 02:17 użytkownik Disqus napisał:

      • Krzysztof

       Rozumiem, ma Pan slusznosc. W tej trudnej materii naprawy, sa etapy; Zobaczymy czy obywatel jest na to gotowy.

  • Kostek

   Połowę ZUSu nie rozumie

  • Beata Pachnik-Łodzińska

   Przecież do OFE szły pieniądze ubezpieczonych (przynajmniej w założeniu, bo to ubezpieczeni podpisywali umowy z OFE). Sam rząd wprowadził ustawę o konieczności inwestowania OFE w papiery dłużne skarbu państwa. Jeżeli rząd zaciągał kredyty (obligacje SP, bony skarbowe) to musiał płacić od tego kredytu odsetki. Błędem niewątpliwie było ustalenie wysokich prowizji dla OFE za inwestowanie otrzymywanych środków (to świadczy o totalnym wręcz graniu rządu na rzecz obcego kapitalu). Ostatecznie środki zgromadzone w OFE odebrano ubezpieczonym, zastępując je zapisami (obietnicami bez gwarancji) na kontach w ZUS. Gdyby w cywilizowanym kraju w banku osobom zakładającym lokaty powiedziano: co prawda nie oddamy Wam waszych pieniędzy, ale w przyszłości MOŻECIE mieć prawo do orzymania tych pieniędzy, jeśli w ogóle będzie taka możliwość, natychmiast posypałyby się procesy z wydźwiękiem skandalu na skalę światową. Gigantyczne oszustwo polega na tym, że zdecydowana większość utrzymujących nasze państwo pracuje na rzecz nielicznej pseudo elity, pracującej na rzecz obcego kapitału. Polska jest zatem kondominium, stanowiącym rezerwuar darmowej siły roboczej w poprzednich okresach zwanej niewolnictwem.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną

  Piotr Zaremba zauważa, że partii rządzącej nie zaszkodził tzw. „czarny protest”. Dlaczego tak się stało?

  Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz

  Publicyści komentują wydarzenia tygodnia

  „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu” „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”

  Radykalny głos w sprawie CETA

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump