Podobne

20 Thoughts to “Czym grozi Polsce i Polakom dług publiczny?

 1. Mieczysław S.Kazimierzak

  Aby lepiej zrozumiec globalizm mozna dostosować słownik bertrnada Russella dla komunizmu :
  Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
  Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
  Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
  Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
  Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji
  Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
  Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Rzepospolita globalizmu.

  1. Krzysztof

   W idee ,,Globalizmu,, nalezy rozpatrywac racjonalnie bez emocji I fantazji, lecz wedlug trafnych slow Papiezy, ktorzy kazdy nowy przejaw zorganizowania ludziom zycia ,traktuja jako wytwor mysli czlowieka zaszepiany na glebie zycia, gdzie dobro I zlo sie spotykaja. Madrosc w tym aby kakol spalic a pszenice ocalic. Jezeli tak jest ,to nie wolno nam spalic calego pola. Dbajmy o pozytywne przejawy globalizmu zas w akcie czynu osobowego odrzucmy zle.

   1. Mieczysław S.Kazimierzak

    Każdy synkretyzm,nie wyłączając ekonomicznego rodzi PUŁAPKI. PUŁAPKA,to tytuł książki napisanej przez James’a Goldsmith’a (polska wersja językowa 1995 r.),w której autor dokumentuje konsekwencję kolejnej ekonomicznej utopii.
    Oczywiście są beneficjenci EKONOMII ŻYDOWSKIE,którą opisał FelIks Koneczny w CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ.

    W dniu 25 sierpnia 2015 15:54 użytkownik Disqus napisał:

    1. Krzysztof

     Proby zniewolenia totalnego spoleczenstw przy uzyciu ponadnarodowych sil , juz ludzkosc przerabiala I to tez byl ,,synkretyzm,, w mysli,czynie I korzysci z tego zwiazku plynacych. To ze sily szukajace zysku , uprawjaja ten proceder po haslem globalizmu to jeden przejaw zlego. Dlatego aby wyjsc z tej PULAPKI ukazujmy pozytywne elementy bo one tez sa. Zas totalna konfrontacja z globalistami przyniesie zaglade, sily dobra nie maja na to dosc sily, a pozatym sily dobra nigdy na przemoc nie odpowiadaja przemoca, raczej neutralizuja przeciwnika elementami dobra w nich tkwiace. Bo ci, ktorzy klamia zawsze swoje niecne zamiary wtapiaja w dobro. Wiem ,ze to boli , ale nie mozna upodobnic sie do nich. Nie jestesmy bestia lecz synami bozymi.

     1. Mieczysław S.Kazimierzak

      @Krzysztof (Guest)
      W takim ujęciu to proces aby nie wpychać się między młot a kowadło prawa do bezwzględnego stosowania siły.
      Kazimierz Morawski przed napisaniem książki ŹRÓDŁA ROZBIORU POLSKI najpierw przetłumaczył A.G.Michel’a PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII.

      W dniu 26 sierpnia 2015 15:47 użytkownik Disqus napisał:

     2. Krzysztof

      Prosze wsluchac sie w spojrzenie prof. G.Ancyparowicz przez 3,5 godziny wyjasnia zawile problemy ,,polskiej gospodarki ,,, I rozsadne daje tego zlego stanu rozwiazania. Nie na drodze rewolucji lecz ewolucji w dialogu z elementami pozytywnymi ,zas tych co zlamali prawo to dla nich procurator. Widze,ze jest Pan oczytany ,to tym bardziej zdaje sobie Pan sprawe ze na radykalne rozwiazania Nas nie stac.

     3. Mieczysław S.Kazimierzak

      @Krzysztof(Guest)
      Ciągle brakuje mi wykresu obiegu pieniądza,przez analogię dla wykresu Sankey’a dla obiegu wody,aby pokazać patologiczne strumienie.Na ich likwidację,a z pewnością na ograniczenie może mieć wpływ odpowiedzialny Obywatel.
      Wybór dynamiki zmian to problem programu politycznego zaprezentowanego językiem matematyki,a nie sloganów.To przez analogię do mechaniki kwantowej,w której ten język stał się obowiązkowy aby wiedzieć o czym się mówi.

      W dniu 27 sierpnia 2015 02:17 użytkownik Disqus napisał:

     4. Krzysztof

      Rozumiem, ma Pan slusznosc. W tej trudnej materii naprawy, sa etapy; Zobaczymy czy obywatel jest na to gotowy.

 2. Kostek

  Połowę ZUSu nie rozumie

 3. Beata Pachnik-Łodzińska

  Przecież do OFE szły pieniądze ubezpieczonych (przynajmniej w założeniu, bo to ubezpieczeni podpisywali umowy z OFE). Sam rząd wprowadził ustawę o konieczności inwestowania OFE w papiery dłużne skarbu państwa. Jeżeli rząd zaciągał kredyty (obligacje SP, bony skarbowe) to musiał płacić od tego kredytu odsetki. Błędem niewątpliwie było ustalenie wysokich prowizji dla OFE za inwestowanie otrzymywanych środków (to świadczy o totalnym wręcz graniu rządu na rzecz obcego kapitalu). Ostatecznie środki zgromadzone w OFE odebrano ubezpieczonym, zastępując je zapisami (obietnicami bez gwarancji) na kontach w ZUS. Gdyby w cywilizowanym kraju w banku osobom zakładającym lokaty powiedziano: co prawda nie oddamy Wam waszych pieniędzy, ale w przyszłości MOŻECIE mieć prawo do orzymania tych pieniędzy, jeśli w ogóle będzie taka możliwość, natychmiast posypałyby się procesy z wydźwiękiem skandalu na skalę światową. Gigantyczne oszustwo polega na tym, że zdecydowana większość utrzymujących nasze państwo pracuje na rzecz nielicznej pseudo elity, pracującej na rzecz obcego kapitału. Polska jest zatem kondominium, stanowiącym rezerwuar darmowej siły roboczej w poprzednich okresach zwanej niewolnictwem.

Dodaj komentarz