Historia Antoniego Żubryda

31 marca 2016 | | Historia, Reportaż | 1 komentarz

Wyszukaj: Antoni Żubryd historia pamięć Żołnierze Wyklęci

Niezwykła historia Antoniego Żubryda – żołnierza niezłomnego, którego pamięć została wyklęta przez komunistyczne władze PRL. Reportaż przedstawia działalność bohatera walki o niepodległość Polski w świetle faktów historycznych, dokumentów i relacji świadków. Wyjaśnia motywy jego działalności podczas wojny i po jej zakończeniu, które rzutują na ocenę postaci Antoniego Żubryda.

Zostawiliście jedną opinię w temacie “Historia Antoniego Żubryda

  1. Andrzej Wrobel napisał(a):

    Porozmawiajcie z zyjacymi jeszcze mieszkańcami Bieszczad , świadkami tamtych czassów, to był normalny BANDYTA, strzelał do cywili, rabował, kradł. Jak został zastrzelony podczas ucieczki do Austrii miejscowa ludność odetchnęła. Radzę ponadto zapoznać sie z opracowaniami na temat sierż Żubryda ( stopień majora sam sobie nadaŁ ) Uniwersytetu Rzeszowskiego m.i dr Ratajczaka

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Łzy tłumu

Prof. dr hab.Bogusław Wolniewicz w jednym ze swych ostatnich nagrań odniósł się do manipulacyjnych technik propagandy. Dlaczego jest tak ważne, by Polska przyjęła 7 tys. uchodźców?


Bilans Powstania Warszawskiego

Leszek Żebrowski – zabici, zaginieni, zniszczone miasto… Jednak! Jednak to nie była cena, którą Powstańcy wyznaczyli wcześniej! To nie była cena, o której wiedzieli!


Minął tydzień – Spory polsko-ukraińskie

Prof. Jerzy Robert Nowak


Jest związek między katastrofą smoleńską a reparacjami od Niemiec!

Stanisław Michalkiewicz odkrywa istotne aspekty naszych stosunków ze wschodnim i zachodnim sąsiadami


Polacy prześladowani w Wielkiej Brytanii?

Wojciech Sumliński – refleksje po wizycie w Wielkiej Brytanii i Irlandii! Refleksje smutne, choć warto pewne kwestie nagłaśniać, by w przyszłości móc owym zapobiegać.