Ideałem rządów PiS jest etatystyczna władza sanacji II Rzeczypospolitej

25 marca 2016 | | Opinie i komentarze.

Wyszukaj: komentarz polityka Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytanie o różnice pomiędzy programem gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości w obecnym okresie sprawowania władzy i poprzednich rządów


 • Po zamachach w Brukseli
  • Mieczysław S.Kazimierzak

   Sprzyja to kiedy u władzy UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK.

   • lyashk Sullin

    przepraszam ale jeśli coś jest utopią, to rynek nie-wolny – WSZYSTKIE utopie polegają na zniewoleniu rynku, czy to w formie komun, czy w formie socjalizmów, czy utopii bezwalutowych – zawsze jest to jakieś ograniczenie….. poświęcenie wolności rynku… Wolny rynek + minimalne podatki dla jego ochrony + moralność chrześcijańska w sferze indywidualnej – czyli pomoc oddolna – organizacyjna, a nie etatystyczna jak u Hitlera – czego chcieć więcej. Jak można mówić o utopii wolnego rynku? To jest tak jakby mówić wierzę w fantazje Marksa, a nie w naturalny porządek stworzony przez Boga. Nawet apokalipsa mówi o absolutnym zniewoleniu w sferze wolności handlu…. bez znamienia bestii nie można będzie kupować ani sprzedawać – czym to jest innym jak nie odebraniem wolności w handlu.

    • Mieczysław S.Kazimierzak

     Wiarę w WOLNY RYNEK,swoistą religię opisał John Gray w PRZEDWCZESNY ŚWIT,a rozwinął ją w CZARNEJ MSZY.
     Życie pokazuje,że są kapłani i biskupi tego kościoła.Aby lepiej zrozumieć istotę globalizmu bazującego na EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,jak ją rozumiał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.

     • lyashk Sullin

      Troszkę mam w nosie co napisał Jakiś tam John Gray. Ja zajmuję się przedsiębiorczością nie tylko w teorii, ale również w praktyce, handlem, produkcją, sprzedażą detaliczną i hurtową, jedyne z czym się nie zgadzam w kwestii „wolnego rynku” to fakt, że kapitał MA narodowość – ale to zależy od tego kto się kapitałem zajmuje, poza tym wszystko się zgadza… Kto nie pracuje ten nie je. A tacy jak Pan teoretycy już niejednokrotnie zadbali o raj niewoli w ZSRR, Maoistycznym raju Chin, Korei Północnej, na Kubie, ale także niedokończonym projekcie PRL i tak dalej i tak dalej. Wiemy natomiast że znienawidzony przez Pana żyd niejaki MILTON FRIEDMAN swoją „wiarą” doprowadził Chile na szczyt ameryki południowej swego czasu… Podobnie rzecz ma się z Hong Kongiem i innymi miejscami. Różnica między wiarą w wolny rynek a wiarą w etatyzm czy socjalizm jest fakt, że wolny rynek działa a socjalizmy NIE. I może jeszcze coś – socjalizm działa ale nawet jeśli pańskie teorie spiskowe mają poparcie w rzeczywistości, to żydom zawdzięczamy właśnie socjalizm, a nie kapitalizm – wystarczy popatrzeć na Marksa – albo co tam Marks – proszę spojrzeć na Izrael… A i jeszcze jedno – czegoś takiego jak Dziennik.pl nie czytam i czytać nie zamierzam.

    • Mieczysław S.Kazimierzak

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Ideałem rządów PiS jest etatystyczna władza sanacji II Rzeczypospolitej


  Nasze nowości

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji

  Stop pedagogice wstydu Stop pedagogice wstydu

  Konferencja popularnonaukowa w Sejmie RP

  Przyszłość polskiej kolei Przyszłość polskiej kolei

  Polski Punkt Widzenia – Krzysztof Mamiński

  Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus

  Rozmowy Niedokończone

  Czy Tusk odpowie za Amber Gold? Czy Tusk odpowie za Amber Gold?

  Dlaczego powołano komisję śledczą ws. Amber Gold? Jaki obraz funkcjonowania państwa przedstawia? Kto poniesie odpowiedzialność za tą aferę? Jarosław Krajewski odniósł się do prac komisji.

  1 prosty sposób Natalii Przybysz 1 prosty sposób Natalii Przybysz

  Agenci nieruchomości jej nienawidzą! Odkryła jeden prosty sposób na rozwiązanie problemów mieszkaniowych. Mowa tu oczywiście o postępowej piosenkarce Natalii Przybysz, która w wywiadzie dla Gazety Wyborczej podzieliła się wspaniałym pomysłem racjonalizatorskim, który w zaledwie pięć minut rozwiązuje problem za małego mieszkania.

  Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17 w WSKSiM Inauguracja Roku Akademickiego 2016/17 w WSKSiM

  Transmisja z Auli i Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu – 22.10.16