Podobne

9 Thoughts to “Ideałem rządów PiS jest etatystyczna władza sanacji II Rzeczypospolitej

 1. Mieczysław S.Kazimierzak

  Sprzyja to kiedy u władzy UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK.

  1. lyashk Sullin

   przepraszam ale jeśli coś jest utopią, to rynek nie-wolny – WSZYSTKIE utopie polegają na zniewoleniu rynku, czy to w formie komun, czy w formie socjalizmów, czy utopii bezwalutowych – zawsze jest to jakieś ograniczenie….. poświęcenie wolności rynku… Wolny rynek + minimalne podatki dla jego ochrony + moralność chrześcijańska w sferze indywidualnej – czyli pomoc oddolna – organizacyjna, a nie etatystyczna jak u Hitlera – czego chcieć więcej. Jak można mówić o utopii wolnego rynku? To jest tak jakby mówić wierzę w fantazje Marksa, a nie w naturalny porządek stworzony przez Boga. Nawet apokalipsa mówi o absolutnym zniewoleniu w sferze wolności handlu…. bez znamienia bestii nie można będzie kupować ani sprzedawać – czym to jest innym jak nie odebraniem wolności w handlu.

   1. Mieczysław S.Kazimierzak

    Wiarę w WOLNY RYNEK,swoistą religię opisał John Gray w PRZEDWCZESNY ŚWIT,a rozwinął ją w CZARNEJ MSZY.
    Życie pokazuje,że są kapłani i biskupi tego kościoła.Aby lepiej zrozumieć istotę globalizmu bazującego na EKONOMII ŻYDOWSKIEJ,jak ją rozumiał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu.

    1. lyashk Sullin

     Troszkę mam w nosie co napisał Jakiś tam John Gray. Ja zajmuję się przedsiębiorczością nie tylko w teorii, ale również w praktyce, handlem, produkcją, sprzedażą detaliczną i hurtową, jedyne z czym się nie zgadzam w kwestii „wolnego rynku” to fakt, że kapitał MA narodowość – ale to zależy od tego kto się kapitałem zajmuje, poza tym wszystko się zgadza… Kto nie pracuje ten nie je. A tacy jak Pan teoretycy już niejednokrotnie zadbali o raj niewoli w ZSRR, Maoistycznym raju Chin, Korei Północnej, na Kubie, ale także niedokończonym projekcie PRL i tak dalej i tak dalej. Wiemy natomiast że znienawidzony przez Pana żyd niejaki MILTON FRIEDMAN swoją „wiarą” doprowadził Chile na szczyt ameryki południowej swego czasu… Podobnie rzecz ma się z Hong Kongiem i innymi miejscami. Różnica między wiarą w wolny rynek a wiarą w etatyzm czy socjalizm jest fakt, że wolny rynek działa a socjalizmy NIE. I może jeszcze coś – socjalizm działa ale nawet jeśli pańskie teorie spiskowe mają poparcie w rzeczywistości, to żydom zawdzięczamy właśnie socjalizm, a nie kapitalizm – wystarczy popatrzeć na Marksa – albo co tam Marks – proszę spojrzeć na Izrael… A i jeszcze jedno – czegoś takiego jak Dziennik.pl nie czytam i czytać nie zamierzam.

Dodaj komentarz