Jak uzdrowić polską gospodarkę?

19 września 2014 | | Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: ekonomia gospodarka Izabela Litwin wywiad

Dokąd Zmierzamy – Izabela Litwin – ekonomistka i doradca podatkowy

Czy istnieją narzędzia, które pozwolą nam wyjść z kryzysu? Jak odzyskać polski kapitał z zagranicznych banków? Jak ratować naród by nie znalazł się na ulicy, a także na ile trzeba zmienić swe myślenie, by przyjąć kurs na normalność?


  • Mieczysław S.Kazimierzak

   Pomysł jest godny uwagi ze względu na trwającą WOJNE O PIENIĄDZ,którą opisał Chińczyk Song Hongbing.Wobec zadłużonego dolara powstała antydolarowa koalicja rosyjsko-chińska.Zatem nie wchodząc do tej egzotycznej koalicji można zacząć myśleć aby nie być w KLUBIE spłacającym dolarowe długi.

  • Jacek Irys

   Podziwiam entuzjazm Pani Litwin, lecz moje zastrzezenia co do realizacji proponowanych zmian znajduja potwierdzenia w wielu nieuregulowanych prawnie dzialow zarzadzania panstwem. Uwarzam, ze jesli maja nastapic jakies zmiany, koniecznoscia jest zaczac od ministrow reformowanie Polski. Kazdy z ministrow powinien powolac sztab ludzi z kazdej grupy spolecznej i nakreslic scisly plan dzialania sektora! Nastepnie przedstawic premierowi, ktory to ze swoim sztabem w sklad ktorego wejda juz wszyscy ministrowie, zamknie w calosc wszystkie projekty potrzebne do realnego funkcjonowania panstwa. Cos na wzor Frontu Ocalenia Narodowego! Odnosnie pieniedzy zlozonych w bankach poza Polska, zarzadac w imie ustawy UE, ktora to mowi, ze obywatel danego kraju oszczednosci sklada w swoim panstwie. Poza tym, nalezy zwrocic sie do wszystkich krajow o ujawnienie kont obywateli polskich! W przypadku ignorancji takich rzadan, mamy asa, ktorym sa pozyczki udzielane na zawolanie rzadzacych Polska. Wstrzymanie splat, jest jak najbardziej uzasadnione w takim przypadku, gdy korupcja pochlonela wiekszosc tych pozyczek. Trzeba przeswietlic wszystkie budowy, transakcje zawierane przez politykow, poczynajac od Walesy! Te sprawy nie moga sie przedawniac, co powinna wyraznie zaznaczyc grupa ludzi powolana przez ministra sprawiedliwosci do ustalen praw i obowiazkow w Polsce. Czlowiek potrafi zyc o wodzie, wiec do czasu powstania logicznego rozwiazania dla Polski, nalezy korzystac z tego zrodla. Nie ma innej drogi i zadna tam Kopacz czy inny entuzjasta nie naprawi systemu potrzebnego dla prawidlowego funkcjonowania Polski! Czas najwyzszy wyeleminowac te post PRLowski, zlodziejski system na ktorym opieraja swe rzady, post PRLowskie kanalie!

  • Adam Baraniecki

   Banki powinny być prywatne. Banku centralnego w ogóle nie powinno być podobnie, jak systemu rezerw cząstkowych. I powinniśmy wrócić do standardu złota. Pani Litwin proponuje jeszcze gorszy system, niż jest obecnie. Chory jest system monetarny, gdyż opiera się na centralnym planowaniu przez państwo.
   Natomiast zgoda, co do dowolności stosowania różnych walut.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Głos Polski 20.10.16 Głos Polski 20.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.

  Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną

  Piotr Zaremba zauważa, że partii rządzącej nie zaszkodził tzw. „czarny protest”. Dlaczego tak się stało?

  Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz

  Publicyści komentują wydarzenia tygodnia

  „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu” „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”

  Radykalny głos w sprawie CETA

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.