Krzysztof Karoń o tym czym jest WOLNOŚĆ?

24 sierpnia 2017 | | Rozmowy i wywiady | 2 komentarze

Wyszukaj: Krzysztof Karoń rozmowa wolność

Jak przetłumaczyć to prawicy i nie dać się lewicy!


wRealu24.pl
Zostawiliście 2 wypowiedzi w temacie “Krzysztof Karoń o tym czym jest WOLNOŚĆ?

 1. HKM napisał(a):

  znakomity wykład .Dziękuję .

 2. golesz napisał(a):

  Maleńki wtręt:

  Tylko Bóg jest w 100% wolnym, a i to nie do końca, ponieważ mając emocjonalny stosunek do tego co sam stworzył (miłość), uwikłał się własnowolnie w skomplikowane z tym (stworzonym) relacje.

  Wolność tzw. negatywna, podobnie, czy raczej tym bardziej tzw. pozytywna, nigdy nie jest pełną, gdyż podmiot (człowiek) który jej doświadcza, ograniczony jest własnymi cechami konstrukcyjnymi (fizjologia, ciało, konieczność żarcia, oddychania, itd.) oraz istnieniem w tej rzeczywistości fizycznej (grawitacja choćby, czy dowolne prawo fizyczne), czy środowisku społecznym. Można sobie co prawda wyobrazić jakiegoś pustelnika eremitę, Robinsona Kruzoe, lecz i taki gość długo nie pociągnie, tracąc z czasem swoje człowiecze walory (zdolność mówienia, utrata samokontroli, itd.). Totalny regres!

  Stąd kolejny argument na rzecz bezsensowności czerwonej ideologii. Ale powiem więcej – możemy mówić jedynie o ułudzie wolności, czy jakichś Jej drobnych namiastkach. Wolność jako taka, jako istotna dla nas wartość, po prostu nie istnieje! Poza, rzecz jasna, pryncypiami podstawowymi, jak pewna swoboda dysponowania własnym majątkiem, prawo do bycia sytym, zdrowym, bezpiecznym, wyspanym, fragmentarycznie poinformowanym, itp.

  Gratuluję oczytania i jakości myślenia!

  golesz

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Teściowa Szefa Amber Gold zszokowana

Teściowa Szefa Amber Gold Marcina P., była zatrudniona w spółce jako osoba sprzątająca. Świadek odmawiała odpowiedzi na prawie każde pytanie członków komisji, uzasadniając to tym, że „nie chce zaszkodzić sobie ani bliskim jej osobom”.


Duda – Kaczyński. Jesień patriarchy?

Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o tym kto zasiada w kancelarii prezydenta, nowym projekcie reformy sądownictwa przedstawionym przez Andrzeja Dudę i wyborach w Niemczech.


Ustawy prezydenta czy adwokata mafii? Kto i jak reformuje polskie sądownictwo

Stanisław Michalkiewicz i Tomasz Sommer


PO i Halicki od zawsze przeciw kwotom imigracyjnym?

Tego nikt się nie spodziewał…


„W” – Kard. Stefan Wyszyński

Alfabet Jerzego Roberta Nowaka