Podobne

9 Thoughts to “Monetaryści skupują realne dobra za „kreowany” pieniądz

 1. Czy to prawda , ze nikt nie wie do kogo nalezy Federal Reserve ? To samo Federal Reserve ktore pozycza pieniadze rzadowi USA . https://youtu.be/-pWGON37M8g

  1. Oj tam … nie wie.. od razu 😀

  2. Adam Akim Tak tez myslalam. Wszedzie to samo. WSZEDZIE.

 2. tak tak na euro tez stoi znaczek Corporation, c w kółeczku czyli papier wymienny hahahahaha

 3. Pozostawił po sobie Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE,książkę POLSKIE LOGOS A ETHOS.W wyniku swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.Jak dla obiegu tak i dla obiegu pieniądza można wykonać wykres Sankey’a dla wykazania patologicznych strumieni.

  1. krzysztof

   W kategorii cywilizacji jest prawda ,,ze pieniadz ma narodowosc . Natomiast w aspekcie antropologicznych ma konkretnego czlowieka. Gdyby ta madrosc przyswiecala naszym ukochonym prezydentom i ministrom ,polska by nie zostala rozprzedana ale uwlaszczona o podmiot jakim byli w tamtych czasach zalogi pracownikow. Dzis obciazamy pozyczkami nastepne pokolenia,a inicjatywe w gospodarce oddajemy szulerom /miliarderom miedzynarodowym/. Faktyczne Polska autonomia i suwerennosc nie istnieja. Namistka rzadu ktora nam funduja rzady panstw powaznych w bardzo malym stopniu realizuje postulaty narodu..

 4. jak za dawnych czasow zydzi wprowadzali w polsce falszywe banknoty a prawdziwe kradli ,to sie dzieje od setek lat i te pasozyty wiedza ze ich czas sie konczy!

Dodaj komentarz