Narodowcy przeciwko imigrantom z Ukrainy

21 marca 2017 | | Spotkania | 35 komentarzy

Wyszukaj: Narodowcy protest Ukraina

W całej Polsce trwają protesty przeciw fali imigracji zarobkowej ze wschodu. Prowadzona przez rząd polityka otwartych drzwi dla obywateli Ukrainy doprowadziła do zalewu polskiego rynku pracy imigrantami zarobkowymi.

Oficjalnie jest ich w naszym kraju ponad milion, lecz nieoficjalne dane oscylują w granicach dwóch milionów. To z kolei liczba, która może zachwiać polską gospodarką. Ukraińcy podejmują się każdej pracy, nawet za najniższe stawki. Część pracodawców, zwłaszcza wielkie firmy, cieszy się z tego zjawiska, ale ma ono fatalny wpływ na poziom płac. Niektórzy wybierają tzw. „socjal” lub pracę „na czarno”, gdyż za „ukraińskie stawki” nie da się w Polsce przeżyć. Dla imigrantów to żaden problem, ponieważ ich domy i rodziny wciąż znajdują się na Ukrainie. Nie wiążą oni swojej przyszłości z Polską, a ich życie tutaj graniczy z niewolnictwem, na które się po prostu tymczasowo godzą. Sytuacja ta zmusza Polaków do emigracji na Zachód, przez co w kraju trwa wymiana etniczna. Temu z kolei sprzeciwiają się niemal wszystkie środowiska patriotyczne i narodowe.

Zostawiliście 35 wypowiedzi w temacie “Narodowcy przeciwko imigrantom z Ukrainy

 1. Małachowski Błażej napisał(a):

  to już żart.. pracują tu ciężko, żyją, płacą podatki, asymilują się.. macie wśród swoich rodzin i znajomych setki Polaków którzy też w celach zarobkowych ‚zalewali’ rynki pracy USA, UK, Niemiec, Skandynawii.. Ogarnijcie się

 2. Mirek Jagieniak napisał(a):

  Panie Grzegorz Braun podam przykład z mojego miasta. Piekarze poszukują chętnych do pracy. Godziny wiadomo jakie, płace takie same. Chętnych brak. Muszą zatrudnić Ukraińców, żeby przetrwać. Pewnie mogliby podnieść pensję i zatrudnić Polaków, ale wtedy chlebek byłby o 30% droższy niż w marketach. Zatrudniają więc Ukraińców i dzięki temu Polacy tam pracujący na wyższych stanowiskach mają robotę.

 3. Zapominamy jak wielu z nas jest za granica szukajac lepszego zycia. Zdecydowanie wole pracowitych ukraincow od fanow koz ciapatych.

 4. Mt Guy napisał(a):

  Jebie od nich ruskimi onucami. Tzw narodowcy rosyjscy.

 5. Gerard Tomaszewski napisał(a):

  Zostawcie tych co chcą tu ciężko pracować , a my co gdzie jezdzimy za chlebem ?

 6. Al Biel napisał(a):

  jak chcą pracować to niech pracują…ale zasiłki i szkoły z językiem ukraińskim i pozbawianie polskich studentów stypendiów, bo ukraińscy studenci otrzymują o wiele większe oraz nie wiadomo z jakiej przyczyny nie muszą płacić za studia…to skandal

 7. Paweł Mączka napisał(a):

  No i mamy wszysko znacznie taniej 🙂

 8. Problem tkwi w naszym rządzie, obecnym i poprzednim, Ukraińcom też się znudzi praca za niskie stawki!

 9. Dawid Łoziński napisał(a):

  Nie mam nic przeciwko Ukraińcom ale ,
  Jak widze ze płaca im więcej niz Polakom którzy pracują juz kilka lat na tym samym stanowisku w tej samej firmie a ich dopiero zatrudniają
  ale ze straszą Polaków ze ich zwolnią a zatrudnia Ukraińców ….
  Kurwa… Wtedy pytam o co tu chodzi !!!!!!???????
  To
  Polaka
  Czy
  Ukraina ??
  Gdzie prawa naszych rodaków ??
  Jakos
  W Niemczech w Holandii, Anglii, Norwegii
  Nie słyszałem zeby Polakom, płacili wiecej albo zeby mieli pierwszeństwo przed rodzinnymi obywatelami zamieszkujacych te kraje

 10. Gerard Jan Paweł napisał(a):

  mają znieść wizy dla Ukraińców – jak się to stanie to Ukraińcy w miesiąc znikną z Polski – wtedy Polska zapłacze za tania siłą roboczą i będzie zmuszona przyjmować na ich miejsce Syryjczyków

 11. Zbigniew Kliszko napisał(a):

  RZAD OBECNY ZACHOWUJE SIE JAK WASAL A NIE JAK POLSKI RZAD RUGOWANIE Z AKADEMIKOW NASZYCH POMOC MATERIALNA DLA OBCYCH NIE DBANIE O SWOICH TO JEST NIEDOPUSZCZALNE PANIE KACZYNSKI. SADZE ZE NAWET STRONNICY PIS BEDA NIEZADOWOLENI .POWINNA NASTAPIC KOREKTA I TO NATYCHMIAST !!!!

 12. Ryszard Jedrzejewski napisał(a):

  …my nawet siebie nie lubimy…

 13. Radek Jutka napisał(a):

  Narodowcy wspierani przez Ruska agenture!!! Jakos o tym cisza!!..

 14. Maciej Franiak napisał(a):

  jak weszliśmy do UE to musielśmy czekać kilka lat na to aby pracować za granicą, tylko Anglia, Irlandia, Holandia dała nam taką możliwość!!! a Ukraina nie jest jeszcze członkiem UE o co tu chodzi? czyj to interes? mały biznes raczej nie zatrudnia Ukraińców, korzystają z tego raczej tylko duże zachodnie korporacje!!!

 15. Miko Vojtannen napisał(a):

  W sąsiedniej wsi(firmie) ,zwalniają polaków ,w ich miejsce zatrudniają pracowników ukraińskich.

 16. Maciek Warda napisał(a):

  Banda troglodytow, nie rozrozniająca starcia z cywilizacją Islamu od zwyklych zaszłosci historycznych i roznic politycznych.

 17. Łukasz Paczuski napisał(a):

  Ukraince robia za mniejsze pieniadze niz Polacy i szybciej znajda prace niz my noestety 🙁

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Terroryści nie są coraz mądrzejsi. To Zachód jest coraz głupszy

Płk. Piotr Wroński


Nikt się nie spodziewa polskiej inkwizycji!

Takiej podłości nie znała historia ludzkości! Oto cały postępowy świat obiegła informacja, że kaczor-dyktator wyruszył za Mur, aby dokonać przeglądu śmiercionośnych machin oblężniczych, które zostaną użyte do tłumienia demokratycznego puczu.


Rola Bronisława Komorowskiego przy prywatyzacji TP S.A.

Wojciech Sumliński – kiedy czas na rozliczenie?


Przegląd Tygodnia Józefa Orła – 21.08.2017

Podsumowanie minionego tygodnia


Laboratoria pod lupą NIK

Dr Elżbieta Puacz – Polski Punkt Widzenia