On nie ma głosu w moim domu

9 listopada 2011 | | Memy.

Wyszukaj: Adam Boniecki media protest

Protest!

Ks. Adam Boniecki

Protest!

Ks. Adam Boniecki

Ma słuchać przełożonych

Ks. Adam Boniecki nie jest osobą prywatną, lecz księdzem i zakonnikiem – i w pewnym stopniu odpowiedzialność za jego słowa spoczywa na jego przełożonych. Ks. Boniecki wolał w tej sytuacji bagatelizować zgorszenie i mówić, że nic wielkiego się nie stało; że krzyż może wisieć albo i nie; że „Nergal” wcale nie jest satanistą, więc tym, co mówi, nie musimy się przejmować. Z drugiej strony nie słyszeliśmy z jego ust jasnych wyrazów solidarności z atakowanym Kościołem, wspólnoty z tymi, którzy słusznie poczuli się oburzeni profanacją. Być może nie zauważył, że jego łagodne, stonowane wypowiedzi przekształcały się w mediach w głos przyzwoitki, dzięki której profanacje i antychrześcijańskie bluzgi nabierały prawa obywatelstwa w debacie

Paweł Milcarek, filozof i redaktor kwartalnika „Christianitas”.

Kościół to nie miejsce na lansowanie siebie, ale wspólnota oparta na wierze i obronie wartości katolickich!


  • Janina Walczak Budzicz

   A przełożeni mają słuchać tego, co mówił Chrystus… i naśladować Go… On szedł do NAJGORSZYCH,  nie do WSPANIAŁYCH kapłanów i faryzeuszy – szedł do celników, nierządnic i całej biedy ludzkiej…by im pomóc…!!! A do faryzeuszy tylko przemawiał i wytykał im ich fałszywą postawę i pobożność…!!! Kapłani wraz z ludem wydali go Piłatowi, na śmierć…! A dziś…??? Fałszywa pobożność i fałszywe gorszenie się błędami INNYCH…! (nie własnymi, broń Boże…!!!:)), ta hipokryzja części chrześcijan, nie wyłączając wielu hierarchów kościelnych (NIE WSZYSTKICH…!!!), to zakłamanie i zatajanie skandalicznych zachowań, bez spektakularnych reakcji ze strony władnych decydentów – TO WSZYSTKO KRZYŻUJE DZIŚ CHRYSTUSA NA NOWO…!!! 
   Nie tylko tacy, jak Nergal, drący publicznie Biblię, czy inne indywidua, starające się wielkim wrzaskiem w mediach, na temat swoich praw i tzw.’WOLNOŚCI”, za wszelką cenę zwrócić uwagę ogółu wyłącznie na siebie…
    Niewątpliwie boleśniejsze dla Chrystusa jest zachowanie wielu pseudochrześcijan, których postępowanie nie ma z prawdziwą postawą chrześcijanina nic wspólnego…”Błogosławieni cisi…Błogosławieni pokój czyniący… Błogosławieni, którzy CIERPIĄ dla sprawiedliwości… Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują wasi gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was….. Aż wreszcie : „Błogosławieni MIŁOSIERNI, albowiem ONI miłosierdzia dostąpią…!!!
   Kto to wszystko bierze pod uwagę i wg tego postępuje…??? 
   A może by częściej i ze zrozumieniem czytać Ewangelię i iść NAPRAWDĘ  po śladach Chrystusa…???!!!   Szczęść Boże…!!! w tropieniu naszego Pana…!!! :))

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady Kult a pamięć. O stosunkach polsko-żydowskich w czasie Zagłady

  Debata, a wśród gości: Paweł Lisicki, Piotr Semka, Marcin Urynowicz, Andrzej Żbikowski

  Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów? Czy obecne protesty dotyczą faktycznych problemów?

  W ostatnim czasie można zaobserwować w Polsce wiele protestów społecznych. Stanisław Janecki zastanawia się nad ich zasadnością. Czy tego typu forma wyrażania poglądów ma jakiś sens?

  Rząd i nie tylko daje fory Niemcom? Rząd i nie tylko daje fory Niemcom?

  Robią nas w konia – na przykładzie Mercedesa

  Afera reprywatyzacyjna w stolicy Afera reprywatyzacyjna w stolicy

  Rozmowy Niedokończone

  Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu Protesty przeciwko budowie elektrowni atomowej w Żaronowcu

  Z filmoteki bezpieki – rozmowa Cezarego Gmyza z Moniką Litwińską

  Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016 Z parlamentu europejskiego: 22.10.2016

  Rozmowa w PE

  Wielkie korporacje są właścicielami Rządu Wielkie korporacje są właścicielami Rządu

  W Stanach Zjednoczonych nie ma już takiego kapitalizmu, jaki znamy z podręczników a ogromną część rynku zagarnęły wielkie korporacje. Jednocześnie rozrastająca się sfera publiczna niszczy klasę średnią, więc Amerykanie coraz częściej myślą o znalezieniu stabilnej państwowej posady a nie o prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa – twierdzi Leszek „Nick” Sadowski – wydawca nowojorskiego „Nowego Dziennika” będącego jednym • dalej »

  Adam Michnik znieważył Prezydenta RP Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

  Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

  Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach! Ludzie w Polsce nie czytają Ewangelii, z niej można się dowiedzieć sporo o wrogach!

  Stanisław Michalkiewicz o islamizmie czy komunizmie i obronie przed przeciwnikami chrześcijańskiej cywilizacji

  Stop pedagogice wstydu Stop pedagogice wstydu

  Konferencja popularnonaukowa w Sejmie RP

  Przyszłość polskiej kolei Przyszłość polskiej kolei

  Polski Punkt Widzenia – Krzysztof Mamiński

  Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus Chcemy leczyć w Polsce, czyli czas na Zdrowie Plus

  Rozmowy Niedokończone

  Czy Tusk odpowie za Amber Gold? Czy Tusk odpowie za Amber Gold?

  Dlaczego powołano komisję śledczą ws. Amber Gold? Jaki obraz funkcjonowania państwa przedstawia? Kto poniesie odpowiedzialność za tą aferę? Jarosław Krajewski odniósł się do prac komisji.