Pakiet klimatyczny – „Rząd do tej pory nie wie co zrobił”

16 września 2011 | | Pozostałe, Rozmowy i wywiady.

Wyszukaj: ekologia Jan Szyszko klimat wywiad

Pakiet klimatyczny – naprawdę groźny dla Polski. Były minister ochrony środowiska w rządzie PiS – prof. Jan Szyszko mówi o konsekwencjach przyjęcia pakietu klimatycznego i uzależnienie od dostaw gazu z Rosji


  • cedric

   Z tego równania wynika , że CO2 może nieznacznie obniżać temp.

   http://ekotest.republika.pl/Efekt%20cieplarniany%20-%20krytyka%20i%20dyskusja%20wykres%201.html

   http://ekotest.republika.pl/Efekt%20cieplarniany%20-%20krytyka%20i%20dyskusja%20strona%201.htmlhttp://ekotest.republika.pl/Efekt%20cieplarniany%20-%20krytyka%20i%20dyskusja%20strona%202.html

   http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/33898-zaostrzenie-paktu-klimatycznego-zaciska-polsce-pętlę-na-szyi

   1.XIX w. był okresem głodu fizjologicznego dla roślin, jeśli chodzi o poziom CO2- ze wzrostem CO2 w XX w. wzrosły plony.
   2.Niski poziom CO2 mógł być przyczyną powstania pustyń na Saharze i w Mezopotamii ( moja hipoteza).
   3. W Bieszczadach widać doskonale na jakiej wysokości zaczyna roślinom brakować CO2 – połoniny ; człowiek na 5000m. założy aparat tlenowy, rośliny na 1200m. nie mają masek z CO2.
   4. Aparat szparkowy działa jak kantor wymiany walut- za jedną cząsteczkę CO2 roślina płaci ok. 3000 cząsteczek H2O – suplementacja CO2 zmniejsza znacznie zapotrzebowanie na wodę.
   5. W dzień na pustyniach brakuje nie tylko wody , ale również CO2, który jako gaz cięższy od powietrza unoszony jest do góry- dlatego sukulenty otwierają aparat szparkowy w nocy, kiedy CO2 wraca i asymilują oraz przeprowadzają fazę ciemną , żeby w dzień nie tracić wody.
   6. Pasmo pochłaniania podczerwieni CO2 14-18 mikrometrów odpowiada emisji przez ciało o temp. -60 do -120 st. C ; na Ziemi niewiele jest takich miejsc.
   7. Nadfiolet, który CO2 zatrzymuje jest promieniowaniem wysokoenergetycznym w przeciwieństwie do podczerwieni.
   8. Rośliny czerpią CO2 nie tylko przez aparat szparkowy, ale też korzeniami ( moja teza, którą mógłbym pośrednio udowodnić; bezpośrednim dowodem byłoby znakowanie węglem) – dowodem są wyższe plony na ziemi próchniczej, terra preta, hugelkulturze, torfie, na glebach powstałych na podłożu wapiennym tam, gdzie jest mikoryza.
   9. Aparaty szparkowe u większości roślin są na spodniej części liścia(oprócz roślin z fotosyntezą CAM i C4),
   ponieważ cieniowanie daje ochłodzenie i zatrzymywanie pod liściem CO2- stężenie CO2 w koronie drzew w lesie różni się znacznie od tego nad koroną ( rano ok. 100 ppm).
   10. Pośrednim dowodem na większe plony przez zatrzymywanie CO2 i wilgoci jest stosowanie windbreakes.
   11. W czasie gdy Arktyka się zmniejszała pokrywa lodowa na Antarktydzie wzrastała.
   12. Przyczyną topnienia Arktyki oprócz w/w Gulfstromu może być podwodny wulkanizm, celowe detonacje mające na celu udowodnić topnienie lodu lub umożliwić dostęp do surowców w tamtym rejonie.
   13. Oziębienie klimatu oznacza spadek poziomu CO2, a więc większe zapotrzebowanie roślin na wodę, mniejsze plony.
   14. Wzrostowi stężenia CO2 przypisuje się naturalne zazielenianie pustyni Negew, Sahary.
   http://www.co2science.org/subject/d/summaries/desertification.php
   15. Dowodzenie ocieplania na podstawie pomiaru temperatury jest nieporozumieniem. Czym innym jest ciepło, a czym innym temperatura.
   Woda przez olbrzymią pojemność cieplną zmienia temperatury, przez co inny jest bilans cieplny i wodny miasta( wyspa ciepła) , autostrady, monokultury zbożowej, wykoszonego trawnika, a inny lasu, bagien, torfowisk ( nieosuszonych),
   niezmeliorowanych łąk i rozlewisk rzecznych. Na tej podstawie nie można porównywać temperatur sprzed urbanizacji z obecnymi.

   16.Obowiązkiem każdego, komu zależy na dobrych plonach w przyszłości jest zgromadzenie w glebie dużej ilości węgla na nadchodzące globalne oziębienie (hugelkultur, terra preta).
   17. Rolnictwo żarowe nie było wcale takie prymitywne, jak się powszechnie uważa, ponieważ było to połączenie terra preta z hugelkulturą.
   18. Jeśli USA rzeczywiście martwiło się o klimat to dlaczego Bush obniżył podatki na SUV-y,
   dlaczego zużywają tyle trotylu? Chyba , że przeliczyli CO2 footprint naboju na CO2 footprint martwego Irakijczyka,Libijczyka i wyszło im, ze klimatycznie to ma sens.
   19. CO2 jest cięższy od powietrza, co niektórzy wyśmiewają, ale kto poważnie podchodzi do tematu nie zaprzeczy istnieniu wapiennych jaskini psich- człowiek przejdzie, a pies się udusi.
   20. Współczesne rośliny rocznie zużywają 650 mld t CO2, , produkując 350 mld t tlenu. Bez pomocy oceanów, wulkanów i człowieka szybko wymiotłyby CO2 z powierzchni ziemi. Dlatego rośliny wykształciły mechanizm gromadzenia wody i CO2 w formie cukrów złożonych, nawet po obumarciu rośliny służy to wytwarzaniu pełnego profilu glebowego, za jaki uważa się 1,5 m.
   21. Jedną z przyczyn suszy na całym świecie jest monokultura ( brak jąder kondensacji pary wodnej) i zmniejszenie pojemności wodnej gleby.
   22. Terra preta nie były niczym magicznym, tylko szeroko stosowaną gospodarką żarową. Cejrowski opisuje karczunek dżungli w jednym z odcinków- wykarczowane rośliny z kilkunastu hektarów, palono na jednym hektarze. W warunkach deszczowych część się całkowicie spaliła , część zwęgliła, wytwarzając z ziemią frakcję ceramiczną. Olbrzymia ilość węgla pozwalała na obfite plony, przypuszczam też , że stężenie CO2 w glebie odstraszało mrówki, węże.
   23. Agroleśnictwo ma najlepszy bilans cieplny i wodny, jeśli chodzi o uprawy. Całkowita energia Słońca jest magazynowana w formie cukrów. Pyleniu brzozy przypisuje się w Polsce majowe opady. To samo dotyczy zarodników.
   24. Wykarczowanie dżungli amazońskiej pogarsza bilans cieplny dla tego regionu, gdzie w warunkach dużego nasłonecznienia wymagane są uprawy piętowe, może to spowodować olbrzymie spustynnienie
   ( lasy tropikalne wyparowują olbrzymie ilości wody razem z pyłkami i zarodnikami, co skutkuje codziennymi deszczami).

   http://permakultura.net/2011/04/21/co-to-jest-hugelkultura/

   http://permakultura.net/2010/03/01/permakultura-i-naturalne-nawozy-cz-6-czarne-zloto-terra-preta/

   Znakomite
   http://co2au.blogspot.com/2011/12/normal-0-false-false-false_26.html

   http://www.co2science.org/

   http://www.longevitas.pl/index.php?id=104

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Trwają rozmowy ws. CETA Trwają rozmowy ws. CETA

  Jerzy Chróścikowski – Polski Punkt Widzenia

  Głos Polski 20.10.16 Głos Polski 20.10.16

  min. Antoni Macierewicz

  17 września 1939 roku. Wojna z Rosją 17 września 1939 roku. Wojna z Rosją

  Bogusław Nizieński i prof. Janusz Odziemkowski

  Miłośnicy Kresów Miłośnicy Kresów

  Pomoc materialna, paczki polonijne czy odnawianie zapomnianych miejsc pochówku Polaków to tylko niektóre formy aktywności Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej oraz Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów. Jak zaznaczają założyciele obu towarzystw, pomoc rodakom na Wschodzie to wielka lekcja historii i wielka satysfakcja.

  Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną Robią wszystko by zaszkodzić, a sondaże dla PIS stale rosną

  Piotr Zaremba zauważa, że partii rządzącej nie zaszkodził tzw. „czarny protest”. Dlaczego tak się stało?

  Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz Tydzień Sakiewicza – Mucha, Jachowicz

  Publicyści komentują wydarzenia tygodnia

  „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu” „Wprowadzenie CETA to być albo nie być naszego narodu”

  Radykalny głos w sprawie CETA

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej Adam Michnik żali się, że PUBLICZNE pieniążki nie płyną do Wyborczej

  Fragment spotkania z wielkim naczelnym wielkiej gazety

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński