Podobne

106 Thoughts to “Pieniądze ze zbiórki WOŚP

 1. Paweł(1)

  Dzień Świra

 2. Dalej siejecie propagande a i tak dam na WOŚP ;P

  1. Ja tez dam chociaż jureczek popiera aborcję….. i co ty na to…. to tak jak by ksiądz nawoływał do aborcji…

  2. Mnie nie interesuje czy on popiera czy nie popiera najwazniejszy jest cel na co jest zbierane!!!
   Ps. Jesli chodzi o aborcje to powinno byc utrzymane jak teraz jest a wiec nie zaostrzac ani nie liberalizowac!!!

  3. Panie Mariuszu, aborcja to morderstwo i basta. Dziekuje za uwagę.

 3. Panie Michalkiewicz. Bardzo Pana cenie. Ale mój syn przez tydzień był w inkubatorze zakupiony przez WOŚP i wiem od pani ordynator że gdyby nie ten dar to by mieli stare inkubatory i połowę mniej. Mam dać na WOŚP czy nie?

  1. Jestem bardzo ciekaw odpowiedzi SM choc nie spodziewam sie by nas ją zaszczycil. Zycze zdrowia dla Malca

  2. Panie Robercie czy jest Pan płatnikiem ZUS ? to żadna łaska należało się to Pańskiemu dziecku bez łaski

  3. Co by się należało, jakby nie było sprzętu?

  4. Panstwo pozera od nas 70mld rocznie na służbe zdrowia. Wośp uzbiera 50 mln, z czego faktycznie na sprzęt, idzie tylko część, bo są pośrednie wydatki, tj gadżety,
   fajerwerki, imprezy itd. Nfz wie, ze
   wośp zakupi np kilka inkubatorów, to swoje 50 mln może dać np.mercedesowi na budowe fabryki w pl.

  5. Zamartwica urodzeniowa. Niedotlenienie mózgu.
   Skutki? Proszę pogooglać. Panie
   Marek gdybym liczył w życiu tylko na ZUS to już bym tych składek nie płacił a brał rentę. Takie kuriozum.

  6. Ma pan szczęście że akurat do pana szpitala zakupili a ile szpitali nie dostało sprzętu? To państwo ma zaopatrzyć w sprzęt szpitale a nie owsik

  7. Dostali od WOŚP. Szpital w ciągłym remoncie i nie mają kasy na nowy sprzęt. Tyle w temacie.

  8. Renata Sobieraj Racja, mimo zaslug Owsiaka, to panstwo jest od tego by zakupywac sprzet. Ludzie potrafia zmobilizowac sie przy wosp, dlaczego nie potrafia wyegzekfowac tego od panstwa. Oczywiscie latwiej jest wrzucic do puszki niz cala ta masa isc pod sejm okazac swoje niezadowolenie z faktu ze szpitale to ruina, a banda zlodzieji wp…dala osmiorniczki…to jest patologia…

  9. najważniejsze, że komuszki okradli kraj bo wtedy łatwiej o zarabianie na dobroczynności – Clintonowie uwielbiali bombardować inne kraje bo zarabiali później srogo na ich „odbudowie”. Jakieś pytania?

  10. zapytajmy o celowość zakupu sprzętu zamiast brania go w leasing? zapytajmy o warunki kontraktów na serwis i zakup materiałów wymienialnych? kto ma te firmy serwisujące? ile faktycznie społeczeństwo na tym korzysta po odliczeniu nakładów na organizację wosp z budżetu? dobry marketing potrafi sprzedac gowno w opakowaniu od cukierka

  11. Leon Kamel chłopie, uspokój się. nie tylko tobie w życiu nie wyszło.

  12. Tomasz Zabędny cieszy widok osob, ktore wspolczuja na podstawie wlasnego doswiadczenia….szacun

  13. Kasy chorych Millera i NFZ Buzka pochłonęły tyle kasy, że nie wiem czy jeszcze wygrzebiemy się z tego zadłużenia i obciążenia bydżetu synekurami poreformowymi..
   Ale nikt nie zada pytania dlaczego jeszcze potrzebujemy wośp?
   Wszystko co potrzebujemy to decentralizacja większości usług medycznych, obstając przy państwowej obsłudze tych najdroższych usługach medycznych… Wtedy każdego Polaka uczciwie zarabiającego na swój byt będzie stać na dobry szpital dla swojego nadchodzącego potomstwa.

 4. w Polsce nie tylko Zydzi z Wiejskej i posluszne im goje, dymaja na kasie od 89 moich rodakow, ale i Owsiaki, Karitasy, Rydzyki i inne Zydowskie gowno…

 5. Nie będzie Michalkiewicz mówił mi co mam robić że swoimi pieniędzmi. Pozatym przykre jest że przepełniona prostytucja polityka wchodzi z butami w coraz więcej sfer życia człowieka

  1. Pan Stanisław nie zabroni ci bycia frajerem. Chcesz wspierać oszusta to wspieraj.

  2. Sam jesteś frajerem Gdyby Owsiak był człowiekiem prawicy nikt że środowiska prawicy by o tych nie jasnych interesach nie wspominał. Pozatym nich juma nawet 10% to i tak sprzęt zakupiony w ramach orkiestry uratował tysiące Polaków co jest faktem niezaprzeczalnym

  3. Gdzie uslyszales glos nakazujacy, lub sugerujacy co masz robic ze swoimi pieniedzmi?….przeciez mozesz rowniez wrzucic je w gier postawic na nich klocka i wyslac nad morze…film informuje, nie nakazuje…nie widzisz roznicy czy jej widziec nie chcesz…pozdro..;)

  4. Hehe, podoba mi się to myślenie: „A niech sobie bierze, ważne, że coś kupuje” xD I tak właśnie wygląda Polska. Sami zezwalacie żeby wam brali. Brawo 😉

  5. Łukasz Holz głupich nie sieją, głupim trzeba się urodzić !

  6. Łukasz Holz
   Czyli według ciebie 10gr z każdej złotówki, które idzie na cel zbiórki to wynik do przyjęcia? 90gr z każdej na terenówki Owsiaka i wszystko gra? Bez urazy, ale jesteś frajerem.

  7. To że dam 10 zł na rok z pieniędzy które uczciwie a powiedzmy nawet 1 zł trafi do prywatnej Owsianka moja sprawa wg Ciebie urodziłem się głupi…. to co powiesz o Frankowiczach Emerytach kupujących garnki za 5k o ludziach kupujących w telesprzedazy o gościach nabytych w Cocomo o ludziach topiacych $$ w kasynach i bukamacherce ….itp itd szczerze wg Was mogę być frajerem gowno mnie to obchodzi założę się że gdyby te 10 gr zamiast do Owsiaka szło na Radio Maryja wszyscy tu obecni by głosili peany pochwalę na jego cześć

  8. Otóż to. Polityka się wpieprza z buciorami i wie lepiej na co mamy wydawać swoje pieniądze, a w zasadzie zabiera nam przemocą i wyrzuca na dyrdymały.

  9. Żal dzieci że stoją pod kościołami i zbierają datki,starsi powinni tłumaczyć że pieniądze są w kościołach u kiecoli nie koło kościołów.

  10. Łukasz Holz logika i liczby – tak po męsku postawmy sprawę a nie jak baba (i Owsiak) na wysokich emocjach 🙂 http://kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz

  11. Walcz z Kościołem, wysyłaj naiwne dzieci pod kościoły na zbiórkę.

  12. Łukasz Holz a słyszał pan o tym, ile sprzętu Owsiak nawtykał szpitalom, bez uzgodnienia z ordynatorami i potem ten sprzęt sobie leżał, bo nie było wyszkolonego personelu do obsługi?

   Jak pan chce rzeczywiście pomagać, to niech pan się wysili, poszuka potrzebujących i da bezpośrednio do ręki. Pomagać można cały rok a nie tylko w styczniu.

  13. Olgierd Jedlina te dzieci o których mówisz chcą dobrze, !

  14. Owsiak jest podłym kłamcą, który żeruje na ludzkich odruchach. Takie zachowania trzeba piętnować. Co jest prostsze niż to?

  15. Myślę, że w tej zbiórce trzeba zająć taką postawę, by nie wyzywać Owsiaka od najgorszych, tylko żeby uczciwie się rozliczył i nie robił kasy na ludzkiej naiwności. Chodzi o to, by zebrane pieniądze nie przeznaczał na woodstoki, tylko rzetelnie na leczenie i sprzęt. Uwaga też należy się do rządu, bo tak na prawdę ludzie są w kropce: pieniądze na szpitale gdzieś się rozchodzą i wyposaża je fundacja z dodatkowych pieniędzy od ludzi.

 6. Jak Pana cenie za wypowiedzi, tak sprawdzaj Pan źródła, bo nie wszystko znalezione w internecie jest prawdą.

 7. Czy myślicie że gdzie indziej jest inaczej ? gdzie wielka kasa tam wielcy oszuści i krętacze. Uczciwych ludzie tylko można znaleźć, w tych co zapie*dalają od rana do wieczora za psie pieniądze. Poczytajcie, lub oglądnijcie filmik o Licheniu, TAM to kasa się przewija.

 8. Wole dać na WOŚP, mieć świadomość że cześć poszła na organizacje imprezy dla brudasów i kuców, niż dać na caritas i mieć świadomość że za te pieniądze bada dziecioruchów będzie sobie orgie organizować.

  1. To po co w ogóle dawać ,,idiotko ! To nie jest przymusowe, wiesz o tym ..?

  2. lepiej kup za własne karmę dla psów i zanieś do schroniska w 100% podarujesz dobry uczynek, albo poświęć to co najcenniejsze i czego się nie da kupić czyli czas i idź do dzieci do domu dziecka czy na oddział do świetlicy i spędź z nimi chwilę dasz im więcej niż ktokolwiek inny, no ale w sumie tu trzeba coś więcej niż tylko machnąć ręką i mieć poczucie spełnienia na następny rok..

  3. ale koleżanka pociągnęła …. : „banda dziecioruchów” … niezłe

  4. Ja na nic nie daję i mam pewność, że niemoje będą trwonić. Ja płacę na potrzebujących w sklepach, na stacjach, w skarbówkach itd. Nie muszę utrzymywać owsiaków i woodstokowiczów.

 9. Chłop zrobił interes życia żyjemy w wolnym kraju kto chce to daje kasę a jak ktoś nie chce to nie daje proste a jak ktoś mu zazdrości pomysłu na biznes to niech sam ruszy dupe i wymyśli cos lepszego może bardziej uczciwego

 10. No to jestem spokojny, jesli faktycznie poza sprzętem reszta trafia na najpiękniejszy festiwal na świecie, gdzie młodzi ludzie uczą sie tolerancji

  1. Tylko po co płacić za błotne kąpiele?

  2. Miłosz Przybyłek czyli zabronić ?

 11. Nie dziwmy się Owsiakowi, bo inne fundacje też dymają ludzi i wysysają kasę z podatków z różnej maści urzędów. Większość fundacji właśnie po to jest.

  1. A cha proszę o konkrety,i to że Owsiak robi to,to OK tak.Cala Polska ma popierac ten precedens.Jakie prawo w Polsce na to pozwala??

  2. Elżbieta Sobkowiak To o czym wyżej napisałem jest oczywiście patologią, ale niestety zalegalizowaną. Proszę mi pokazać fundację, która nie wyciąga łapy po pieniądze od burmistrzów, wojewodów i innych urzędów. To jest dużo prostsze niż chodzenie od domu do domu, od firmy do firmy i proszenie o datki. A dlaczego łapę wyciągają ? bo wiedzą, że tam są pieniądze przeznaczone na fundacje. Jeśli założycielem fundacji jest osoba wpływowa i mająca dostęp do mediów, to interes jest lepszy niż prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej.

 12. Państwo o zdrowej gospodarce nie może przecież funkcjonować w oparciu o datki. Wyposażenie szpitali w sprzęt to zadanie Państwa a nie jakichś Jurków Owsiaków. Wystarczy wprowadzić konfiskatę majątków wszystkim złodziejom i aferzystom i więcej się uzbiera kasy niż Wielka Orkiestra.

  1. caly czas to mowie ludziom ale ludzie myślą inaczej bo dzieci ratują łózka ot i koło się zamyka manipulacja i propaganda cały czas działa

 13. Powinien brac oficjalnie kase w kieszen za prowadzenie dzialalnosci, moze fundacja zarobilaby kilka procent mniej ale nie byloby calego zamieszania. Po tylu latach procesow i naswietlenia tych problemow, kazdy jest swiadom, ze wrzucajac swoje zlote do puszki, zasila konto nie tylko fundacji ale i Owsiakow.

  1. nie sprzedała by się dobrze legenda o świętym owsiaku

 14. Caritas Polska która jest instytucją charytatywną posiada większą obsługę kapitałową niż Owsiak który tylko zarabia na naiwności ludzi. Moim zdaniem Owsiak jest nie legalny i powinien zapszestać okradać pilaków

 15. „Ludzie myślą stadnie, szaleją stadnie, lecz odzyskują zmysły pojedynczo” – Charles Mackay

 16. „Przeciętny człowiek patrzy, nie widząc, słucha, nie słysząc, dotyka, nie czując, je, nie smakując, wdycha, nie zdając sobie sprawy z zapachu i aromatu.” – Leonardo da Vinci

 17. Ehhh… To uczucie kiedy wiesz że to kłamstwo… trudno w tym roku dam więcej na WOŚP niech mają ;D

 18. Lepiej dać Radiu Maryja . Tam dobrze zadbają . hahahah

 19. BELGIA WSPIERA WOŚP WYDRUKOWALA ZNACZKI CO ZROBIŁ POLSKI RZĄD!

  1. Polski rząd przestrzega prawa. Nie wykorzystuje pieniędzy obywateli na prywatne imprezy

 20. Komentarz dla wyznawców WOŚP : „Przeciętny człowiek nie wie, co się dzieje, a nawet nie wie o tym, że tego nie wie.” – Noam Chomsky

 21. Pan Michalkiewicz może nie wrzucać jeśli nie chce.

 22. Wg pana Owsiaka TV Republika sąąąąąączy nienawiść!!!! OMG 😀

 23. No a w Warszawie niektórzy to te serduszka na czole sobie przyklejają aby wszyscy zobaczyli że dał na Owsiaka

 24. Niech pan powie panie redaktorze co szef telewizji w której występuje zrobił z obligacjami które ludzie mu przekazywali . To jest też ciekawy temat .

 25. Ja dalem juz 300stowy i to jeszcze nie koniec

  1. Ja tez zaraz idę nawrzucać do puszek!
   A tym pisowskim frajerom niech gul skacze

  2. Dobrze.pisza tak bo zal im dupe sciska ze komus cos wychodzi a im nie i szukaja dziury w calym

 26. slimi80

  W dupie mam WOŚP

  1. Zii

   A ja mam w dupie co ty masz w dupie 🙂

 27. Ile znowu pan w czerwonych okularach wytransferuje do swojego ,,Złotego Melonu” i ,,Mrówki Całej” czyli swoich spółek ? Dlaczego żadne media nie powiedzą do jakich spółek trafia kasa z WOŚP ? Dlaczego w fundacji są tak wysokie niewspółmierne wynagrodzenia ? Dlaczego jest dekret w polsce o nieomylności pana Owsiaka ? Kim on jest w III RP że zrobiono z niego niemal Boga w tym kraju ? Finanse WOŚP, faktury, dane zleceniobiorców, podmiotów koopperujących, wynagrodzenia wszystko powinno być jawne oczywiste przejrzyste i klarowne. Dlaczego pomimo wyroku sądu nie ujawniono wszystkich faktur ?

 28. W jaki sposób transferuje się pieniądze z różnych organizacji czy fundacji ? Tworzy się sieć spółek naokoło i zleca im odpłatnie zadania tejże fundacji czy organizacji (np. afera z Kijowskim) a drugi sposób to chore wysokie wynagrodzenia w fundacji. Stare sposoby. Kasa musi wrócić na właściwe konto. Proste ? proste. Fundacje to jedne wielkie pralnie kasy. WOŚP to jeden z największych przekrętów III RP a naiwni dalej wierzą w pranie mózgu mediów zaprzyjaźnionych i dekret o nieomylności resortowego dziecka w czerwonych okularach.

 29. Wylansowane dziecko resortowe z parasolem medialnym i parasolem prokuratorskim i sądowym i wszystkich elit III RP ! A czy ktoś do cholery pomyślał dlaczego mamy wgl wyręczać państwo skoro i tak płacimy na ten zasrany NFZ. W NFZ kradną i się śmieją bo po co wydawać na sprzęt jak owsiak znów ogoli naiwne społeczeństwo i kupi a przy okazji wyprowadzi troche do swoich spółek ,, mrówka cała i ,,złoty melon” ?

 30. A gdzie informacja o WIELKIEJ ORKIESTRZE ŚWIĄTECZNEJ POMOCY? WSTYD! A tak na marginesie to najlepszy przykład jak ta strona i reszta propagandy pisowskiej wami manipulują

 31. Jakby nie patrzeć to jest jego praca, więc czemu nie miałby mieć z tego czegoś dla siebie? tutaj wychodzi natura polaka, bo pewnie podkrada kasiurkę. Popatrzcie lepiej ile Owsiak już kupił sprzętu i zebrał pieniędzy przez te lata, a nie go liczycie jak hieny :>

 32. Nie dziwne, że Owsiak nie ma ochoty po raz kolejny tłumaczyć się zawistnym kretynom. Cały kler nie zasługuje na tyle szacunku i zaufania, ile ten człowiek.

 33. Ja nie widze zadnego problemu: Pojawil sie czlowiek, ktory robi zbiorke na cel charytatywny, wielka impreze a przy okazji zarabiajacy na tym. Pytanie: Czy nie zarabiajac na tym robilby dalej to samo? Oczywiscie ze nie- taka orkiestra skonczylaby sie po 2-3 latach. Cala impreza, organizacja itd. kosztuje. Jesli wierzyc informacja o innych instytucjach charytatywnych to czesto do samych potrzebujach dochodzi tylko 20% datkow reszte pochlania koszt funkcjonowania. Dopuki sa ludzie ktorzy chca placic na WOSP, bawic sie i zbierac na jakis cel i przy okazji dac zarobic Panu Owsiakowi to niech tak bedzie. To w jaki sposob on to organizuje i sie rozlicza to juz Jego sumienie, przeciez organizujac tak wielka impreze poswiecajac czas nie bedzie jeszcze do tego dokladal, a wszelkie skladki sa dobrowolne. Volenti non fit iniuria.

  1. biznes jest biznes – charytatywni bankrutuja

  2. jak by juras upublicznił kontrakty serwisowe na sprzęt który zakupuje to by się pewnie okazało, że to ci sami ludzie, którzy od 25-ciu lat robią kasę na firmach ochroniarskich i kantorach walut

  3. nie ma takliego obowiazku zeby upubliczniac cale sktruktury: jest impreza? TAK, sa zbierane pieniadze? TAK, sa przekazywane na cel zbierania? TAK, (ile?-niewazne) dobrowolnie wplacajacy ludzie sa zadowoleni? TAK. To chyba wystarczy zeby juz ta sprawa sie nie zajmowac?

  4. ojejku, niby inteligentny jesteś a gadasz jakbyś się wczoraj urodził:
   https://youtu.be/luZd1JuLqN4?t=1355
   ten koleś na którego jest filmik ustawiony dobrze gada

  5. Oswiak trafil na poczatku lat 90tych w sedno organizujac impreze charytatywna na ktorej zarabia. Sa ludzie ktorzy chca za to placic, bawic sie i sa zadowoleni. Ludzie wplacaja, czesc trafia na cel, czesc na organizaje. Wszyscy sa zadowoleni – poza tymi, ktorzy nie wpalacaja, ale ich sprawa nie powinna dotyczyc? Biznes jest biznes- inaczej tak jak napisalem wyzej orkiestry by nie bylo.

  6. Masz browca Andrzej.:) A swoja droga Leon. 25 lat! W tym dwa za rządów PiS i przystawek. Dostępne rozliczenia itp. No jak to się stało, że przy takiej skali przekrętów jeszcze nie zajął się nim Ziobro?

 34. jaka TV taka propaganda. Dobra bzdura

 35. ,,SIE MA” – co udoić da się !

Dodaj komentarz