Polacy najbardziej inwigilowani w UE

5 kwietnia 2012 | | Pozostałe, Z Unii Europejskiej.

Wyszukaj: inwigilacja podsluchy

A pamiętacie jak to nas PO straszyło przed wyborami niedobrym pisem który po wyborach będzie zakładał podsłuchy i inwigilował wszystkich Polaków? Śrubka jest właśnie dokręcana drodzy Rodacy…

http://www.youtube.com/watch?v=-q-EXW4FGQk

Pobiliśmy kolejny rekord: w 2011 roku tylko sama policja występowała o billingi Polaków 2 mln razy – stwierdza „Dziennik Gazeta Prawna”. Te szokujące statystyki potwierdzają, że jesteśmy najbardziej inwigilowanym narodem Europy. Policja i kilka innych służb mogą z nich korzystać nie tylko przy wykrywaniu poważnych przestępstw, ale również w bliżej niesprecyzowanych „celach prewencyjnych”. I to bez jakiejkolwiek kontroli sądu czy prokuratora. Co więcej, same sądy nadużywają tej możliwości, systematycznie sięgając po dane objęte tajemnicą telekomunikacyjną w sprawach cywilnych (np. w sprawach rozwodowych i alimentacyjnych). Problemem jest zbyt długi czas obowiązkowego przechowywania danych: w Polsce są to aż 2 lata, podczas gdy w Unii Europejskiej okres ten najczęściej wynosi zazwyczaj od 6 miesięcy do 1 roku. Na początku stycznia „Rzeczpospolita” napisała, że podczas śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta L.Kaczyńskiego do Gruzji prokuratura przesłuchała setki świadków, a także „sprawdzano billingi urzędników z kancelarii poprzedniego prezydenta”. „Sięgnięto do zapisów połączeń Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Do wszystkich danych dostęp miała ABW” – pisała „Rz”.


  • nemo

   Mowa tylko o oficjalnych statystykach, ale jeśli ktoś sądzi, że organa ścigania prowadzą tylko oficjalną inwigilację to jest w głębokim błędzie i niech się ma na baczności, gdyż spotkać może go przykre doświadczenie, niespodzianka i rozczarowanie. Dziś jest znacznie gorzej w tym względzie jak za PRL-u z prozaicznego powodu –  rozwój techniki cyfrowej jest wielkim orężem nie koniecznie dla społeczeństwa. Pamiętaj szary obywatelu twój telefon komórkowy jest wspaniałym narzędziem inwigilacji dla spec służb i nawet nie wiesz kiedy cię słuchają. Aby tego uniknąć wyjmuj baterię.

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja


  Nasze nowości

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump

  Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu

  Robią nas w konia

  Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko? Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko?

  Uprowadzenie i zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki w październiku 1984 r. było jedną z najgłośniejszych zbrodni PRL. Bezpośredni sprawcy – trzej oficerowie SB oraz ich przełożony – zostali skazani na karę więzienia w tzw. procesie toruńskim, ale wielu okoliczności zbrodni nigdy nie wyjaśniono. Wciąż nie wiadomo, kto naprawdę wydał wyrok na charyzmatycznego kapelana „Solidarności”.

  Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia

  „Chamy” i „Żydy” „Chamy” i „Żydy”

  Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz – październikowe wspominki

  CETA? Już to przerabialiśmy CETA? Już to przerabialiśmy

  Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o CETA, TTIP i o ich preludium sprzed lat, o planach budowania śmigłowca bojowego z Ukraińcami i o jubileuszach redaktora Michnika i Trybunału Konstytucyjnego.