TW Bolek – fałszywa legenda

19 czerwca 2008 | | Historia.

Wyszukaj: dokument Lech Walesa TW Bolek


Pobierz materiał


  • ktoś

   Szkoda że nie można tego filmu po prostu ściągnąc na dysk , bo oglądanie go z waszej strony jest niemożliwe ..szkoda ..Poszukam gdzieś indziej może mają bezpośredni link do download’u ..

  • admin
  • Paweł
  • ale nas wykiwano co?

   film rozklada na lopatki, jestem pelen uznania dla tworcow tej ksiazki!!! To wspaniali ludzie!!!
   pozdrawiam

  • Tadeusz

   Jeśli nie wierzysz słowu wierz faktom!

   Od czasu „okrągłego stołu” nieprzerwanie
   prezydentują biesiadnicy „Magdalenki” i „okrągłego
   stołu”, premierują biesiadnicy „Magdalenki” i
   „krągłego stołu”, ministrują biesiadnicy
   „Magdalenki” i „okrągłego stołu”. Jeśli nie
   osobiście, nie bezpośredni biesiadnicy, to ludzie
   KOR – marksiści, komuniści, masoni i trockiści,
   wespół z agentami Izraela i MOSADu.

  • jj

   A dlaczego do dnia dzisiejszego nie podaje się, że pierwsze kontakty z Informacją Wojskową miał Wałesa już w wojsku. Potem przez kilka lat był kapusiem w Gdańsku – Stogi. W 1970 r do 1975 był współpracownkiem UB -SB. Ok. Roku 1975 przejęła go ponownie Inforamcja Wojskowa. Jego kontaktem był niejaki Wachowski -kierowca [ podobnie jak Mikołajczyka] a prowadzącym komandor Wawrzyniak.
   Wartość książki to nie tylko pokazanie fragmentu życiorysu ale przede wszystkim spowodowanie – ujawnienie się pozostałości Informacji Wojskowej, tak nagle zmobilizowanej do akcji za Wałęsą. Wystarczy obecnie notować nazwiska tzw zwolenników Wałęsy aby zdać sobie sprawę ilu jeszcze agentów GRU -WSI znajduje się w Polsce
   jerzy jaśkowski

  • stanisław

   nic dodać, nic podzielić, walka w naszym kraju trwa, ścierają się siły, tak tu jest od wieków, pensje od obcych pobierali nawet królowie Polski. Kaczyńscy nie podołali (jak dotąd) wezwaniom, zanadto uwierzyli w siebie. A kogo na króla? Macierewicz powszechnie znienawidzony przez siły zła, bo to prawdziwy Polak, obserwuję go od dawien dawna.

  • Krystian

   Jestem młodym człowiekiem /ur.1984/, więc nie wiem, czy w ogóle mam prawo się na ten temat wypowiadać, ale Jeżeli jest tak, jak opisują to historycy IPN-u,to niech Wałęsa wypier…….la na Kubę,do Chin, czy innego komunistycznego ŚMIETNIKA.
   p.s. i pomyśleć, że ta menda dostała Pok. Nagrodę nobla, Szok!!!.

  • Zygmunt Jan Prusiński

   Zygmunt Jan Prusiński /

   OGRYZEK LEŻY W KAŁUŻY /

   Anegdota /

   Ogryzek leży w kałuży, /
   przed chwilą żyd przeszedł tędy /
   spojrzał na ogryzek – przemyśliwał, /
   ile by na nim zarobił jeszcze. //

   NORWEGOWIE /

   „Kochają” nas tylko żydzi – nie Norwegowie. /
   Ja bym wolał żeby kochali nas Norwegowie… //

   15.07.2008 – Ustka

  • Zygmunt Jan Prusiński

   Drodzy Czytelnicy; myślałem że moje wiersze zamienią się zapisem wdzłuż, dlatego wprowadziłem znaki diaktryczne. Dlatego ponownie powtórzę moje wiersze.

   Przepraszam
   autor – Zygmunt Jan Prusiński

  • Zygmunt Jan Prusiński

   Nie: znaki „diaktryczne” a diakrytyczne.

  • Zygmunt Jan Prusiński

   OGRYZEK LEŻY W KAŁUŻY

   Anegdota

   Ogryzek leży w kałuży,
   przed chwilą żyd przeszedł tędy
   spojrzał na ogryzek – przemyśliwał,
   ile by na nim zarobił jeszcze.

   NORWEGOWIE

   „Kochają” nas tylko żydzi – nie Norwegowie.
   Ja bym wolał żeby kochali nas Norwegowie…

   15.08.2008 – Ustka

  • Telimena

   Jestem urodzona ponad polwieku temu a teraz mam nadzieje i wierze iz nasze Nowe POKOLENIE ur. w latach 80-tych moze uratuje te dazaca do samozaglady Ojczyzne?
   Musimy uczyc nasza Mlodziez Prawdy ale nie przez lewackich nauczycieli ale poprzez Rodzicow…i naukowcow jak autorow ksizazki nt. Bolka TW.
   Pozdrawiam

  • Marek

   pobieranie tych filmików jest bardzo proste, należy sciągnąc real playera i już.

  • Ricardo

   Oopieramy sie na szczatkowych dokumentach. Ale chwala tym panom za to czego dokonali. Jezcze ksiazka sie nie ukazala a jezdzcy Targowicy przypuscili juz kilka szarz. Do dzisiaj obowiazuje magdalenkowa pacta sunt servanda. Do poki nie zostanie zerwana zmowa milczenia nie nalezy sie niczego spodziewac. Panowie Gwiazda, Wyszkowski, Szablewski, Pradzynski, oraz Pani Walentynowicz doskonale wiedzieli z kim maja do czynienia dlatego zdystansowali sie do poczynan Lecha Walesy

  • igor

   Prawdopodobnie polityka to największy burdel, a politycy to największe k…y. Hmm

  • zofia

   moim zdaniem historia Wałęsy jest zbyt młoda, do prawdziwej oceny potrzebny jest większy dystans a swoją drogą polityka to jedno wielkie bagno

  • Tomek

   No i wszystko jasne… Reakcje Lecha na te zarzuty są zbyt emocjonalne, żeby to nie była prawda.

   Koniec najmniejszego szacunku dla LWTW Bolek…

  • Kasia

   Kurczę, a u nas
   wzieli Go za patrona szkoły.

  • Wonski’78

   Jestem pełen podziwu i szacunku dla autorów książki.
   Pozycja niesamowicie ważna, zwłaszcza dla młodego pokolenia.
   Nareszcie jakiś przebłysk prawdy na polskim padole kłamstwa i obłudy.

   Do Kasii – Kup książkę, przeczytaj, a później pomysł czy nie warto utworzyć jakiś uczniowski komitet na rzecz zmiany patrona szkoły z Wałęsy na np: Herberta. To jest hańba.

   Pozdrawiam
   Wonski

  • Kasia

   „Do Kasii – Kup książkę, przeczytaj, a później pomysł czy nie warto utworzyć jakiś uczniowski komitet na rzecz zmiany patrona szkoły z Wałęsy na np: Herberta. To jest hańba. ?”

   Sprzedali się za komputer.
   Biedne miasteczko w naszym województwie,.Żadnej świadomości nie mają.
   potem będą śpiewać,
   Po książkę sięgaj codziennie i bierz z bohatera przyklady..”

  • Coltrane

   po komentarzach widać że nie wszyscy jeszcze zgłupieli – szkoda że ci którzy dali się otumanić siłom zła, nie chcą tej prawdy o Bolku przyjąć …

   no i pomyśleć, że trzeba było aż 19 lat, aby tę prawdę o Lechu Wałęsie ujawnić …

   teraz to nawet nie ma co się dziwić, że Wałęsa i ta cała banda nieudaczników (Tusk i reszta kanalii) obaliła rząd Olszewskiego – teraz wiadomo czego obawiał się Wałęsa …

   pozdrawiam

  • jurek

   Wyrazam moja ogromna wdziecznosc,autorom ksiazki i tego filmu za odwage i patriotyzm.Cieszy mnie bardzo ze sa w naszym Kraju mlodzi ludzie,ktorzy reprezentuja takie walory.W ten sposob Wy kontynujecie to,co nasze pokolenie zaczelo wtamtym czasie.Chyle przed Wami czola.

  • Kasia

   „szkoda że ci którzy dali się otumanić siłom zła, nie chcą tej prawdy o Bolku przyjąć ‚

   Jedni są bardzo młodzi i naiwni.
   Drudzy starzy lecz mało zainteresowani by poznać prawdę, bo im nic to nie daje
   Jeszcze są i tacy podobni do Wałęsy, ze swoimi tajemnicami, więc w Jego gronie czują się bezpiecznie.

  • Eugeniusz Wałkuski

   Przyznaję,głosowałem za Wałęsą.a teraz mamwiele watpliwości,co do jego politycznej przeszłości,za to nie mam wątpliwości,że jest kiepskim katolikiem.Panie Wałęsa,jeżeli ma się pan za wierzącego,to niech pan posypie głowę popiołem i zdejmie z klapy wizerunek Matki Boskiej,bo pan obraża Ją i wszystkich katolików.Obrósł pan w sadło i zapomniał o religijnym nakazie dzielenia się dobrami z biedniejszymi,a przecież Chrystus powiedział:”rozdaj majątek biednym i chodź za mną”.A tak przy okazji,czy pan już przeczytał wszystkie te,złocone, tomy swojej biblioteki,jeżeli tak,to chętnie przyjmę kilka aby się przekonać co do prawdziwości powiedzenia”jesteś tym,co czytasz”.

  • Eugeniusz Wałkuski

   Do wszystkich komentatorów! Jeżeli wierzycie w to,co piszecie,to dlaczego nie macie odwagi się ujawnić?!Za pseudonimem może się ukryć i Bolek i Olek.

  • Mariusz

   No dobrze, ale co dalej? Co z tego wynika, komu ta prawda niewygodna ma służyć? Czemu posłużyć? Piękne rozczarowanie, jak w miłości, tylko sobie w łeb strzelić. Ja wolałbym jednak mieć z tego coś więcej niż prawdziwsze podręczniki historii. Czy są jakieś propozycje?

  • Szpak

   Niestety w Polsce wszystko jest ustalane zanim pokaże światło dzienne. W naszym kraju nie ma nic wolnego. Może w latach 1918-1939 a potem az do dzisiaj sama hańba np. Unia Europejska (moim zdaniem II ZSRR tyle że w innym wydaniu). Wystarczy spojrzeć na media co wyprawiają. Jak rządziło PiS, codziennie w telewizji słyszałem krytykę w ich kierunku. Drodzy użytkownicy. Czy teraz słyszycie krytykę w kierunku Tuska? Bo ja tak ale rzadko. Jeszcze dziennikarze śmią twierdzić że im lustracja nie jest potrzebna. Brud, brud, brud. Brawo dla Korwina, Macierewicza i Olszewskieg za zamieszanie jakie wyrządzili. Dzięki nim od tamtej pory można śmiało stwierdzić że Wałęsa miał zbyt dużo do stracenia. Aha i ostAtnia rzecz. RÓWNIE DOBRZE WAŁĘSA MÓGŁBY SIĘ PRZYZNAĆ ŻE BYŁ TW BOLEK BO WTEDY I TAK BY ZOSTAŁ BOHATEREM BO JAKBY NIE BYŁO DĄŻYŁ DO WOLNOŚCI PO KILKU LATACH SWOJEJ WOLNOŚCI i mogłaby byc opinia ze sie nawrócił. To Tyle.

  • Szpak

   Poprawka:
   RÓWNIE DOBRZE WAŁĘSA MÓGŁBY SIĘ PRZYZNAĆ ŻE BYŁ TW BOLEK BO WTEDY I TAK BY ZOSTAŁ BOHATEREM gdyż JAKBY NIE BYŁO DĄŻYŁ DO WOLNOŚCI PO KILKU LATACH PO ZAPRZESTANIU SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI JAKO AGENT i mogłaby byc opinia ze sie nawrócił. Wyszedłby z twarzą. Panie Lechu więcej oliwy w głowie.

  • Henryk

   W 1970 r. Wałęsa został wpuszczony na dach KWMO podczas zajść grudniowych. Nigdy by tam nie wpuszczono osoby obcej. Wpuszczono swojego, żeby kierował tłumem. Wpuszczono na dach „Bolka”. Po obejrzeniu materiałow filmowych doszedłem do wniosku, że obalenie komunizmu w Polsce w dużej mierze zawdzięczamy SB.

  • Zygmunt Jan Prusiński

   LECH WAŁĘSA BYŁ ORMOWCEM ???!!!

   Wraz ze swoimi kumplami – ormowcami i mylycjantami, zaatakował w roku 1968 studentów z Politechniki Gdańskiej.

   Dwa lata później (1970) bronił komendę mylycji w Gdańsku.

   BOLEK był wszechstronnym „cwanym żulikiem” – jak mawiał o nim tow. Rakowski Mieczysław.

   Pod tym tytułem napisałem artykuł, można go przeczytać na witrynie AFERY PRAWA:
   http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=kultura&id=2485

   Pozdrawiam Czytelników –
   Zygmunt Jan Prusiński, 24 Stycznia 2009 r.

   Ps. Życzę Wszystkim Polakom udanego Roku 2009 !
   Ps. Piszę zawsze „mylycja” – bo nie byli mili…

  • jj

   Tak zwane obalenie komunizmu nie było dziełem Sb a Informacji Wojskowej. proszę nie zapominać, że Rosja rozpoczęła dziania wojenne w Afganistanie i potrzebowała odwrócenia uwagi świata od swoich wojsk. Zamieszki w Polsce doskonale się do tego nadawały.
   Wszystkie zajścia rozpoczynały się w zakładach przemysłu wojskowego, stoczniach, hutach ,portach itd.
   I trzeba ,czytając raporty CIA doskonale spełniły swoją rolę. Amerykanie dopiero w 1983 roku zorientowali się o co chodzi.
   jerzy jaśkowski

  • Coltrane

   Wlasciwie to nie chodzilo tu obalenie komunizmu, bo komunizm do dzisiaj ma sie bardzo dobrze, dzialania komuchow szly w kierunku zmiany oblicza komunizmu, tak aby w przyszlosci Polacy nie kojarzyli ich z komunizmem. Czy ktos dzisiaj kojarzy taki np. SLD ze zmora komunizmu ?
   Komuchy rozegrali to w sposob mozna powiedziec perfekcyjny, nie tylko ze nie stracili swoich wplywow, ale i dzisiaj praktycznie maja silna pozycje, opanowali najwazniejsze strategiczne punkty, jak np. media, banki i dalej w typowy dla siebie sposob oglupiaja nieswiadomy narod Polski. A teraz gdy taki IPN podaje zbyt duzo prawdziwych informacji dotyczacych niedawnej historii Polski takich jak nt. Bolka czy Okraglego Stolu – to oni zamierzaja zlikwidowac IPN. Takze widac ze nawet dzisiaj staraja sie wszystko kontrolowac, i nie dopuszczaja do tego by narod mogl jak za czasow Solidarnosci sie zjednoczyc – wszystko niszcza w zarodku, lub przekupuja zwiazki zawodowe.
   Dlatego wazne jest by odklamywac historie – wowczas zacznie rosnac swiadomosc narodu Polskiego.
   Obecny uklad Round Table obalic mozna za pomoca kartki wyborczej, wystarczy na te bande nie glosowac, i radykalnie zmieni sie obraz polityczny – ciekawe co by z takiego obrotu sprawy wyniklo ?

  • Daniela

   Boze, oszukali caly naród nawet komunisci sie dali oszukać jaki to bohater ten Walesa.Wspaniały odwazny „Bolek”

  • Jaming

   Jesteście chorzy na umysłach ludzie. Lech Wałesa współpracował z SB,ale nigdy nie była to jego decyzja. W tamtych czasach musiał chronić rodzinę i żonę, by móc normlnie życ, dlatego współpraca z SB była troszkę przykrywką dla jego demokratycznych poczynań.Teraz powinniście wszyscy być mu wdzięczni, za to że nie ma komuny, bo Gdyby to Wałęsa olał, to do dziś mielibyscie małą Rosję.

  • fragidistic

   Jaming #35
   O czym ty piszesz? Czy nie wiesz ze obrady okraglego stolu to byla manipulacja komunistów? Dzieki temu zachowali wszelkie przywileje, przy niewielkiej rotacji elit na szczycie. Procesu dekomunizacji przeciez po tym nie bylo. Walesa natomiast to jest cwaniak któremu wydaje sie ze cos zrobil. Glownie dzieki telewizji BBC na zachodzie stworzono mit Walesy bez wnikania w kulisy sprawy. Za co mam byc mu wdzieczny? To nie dzieki niemu zmiany zaszly w Polsce w 1989 roku. Zreszta i tak nie takie jakie powinny byly byc.

   • Yokim

     Nicku : Jaming #35
    Zgadzam się z kom. w 100 %,powinni dać spokój BOLKOWI,gdyby nie współpracował z SB i ż_masonami uczył by się pływać z kamieniem u szyi.wyborowi strzelcy Tymińskigo czekalina dachach w USA.Zainteresowani to kiedyś podali oraz o fałszowaniu wyborów.

  • jvelzkeyek

   Tajna broń

   Wałęsa podpisał dokumenty dla SB,

   lecz czego dotyczyły nie bardzo wie.

   Podpisywali wszyscy, podpisał także on,

   uzyskując w ten sposób na komunizm broń.

   Ograł tajne służby i komunę.

   Teraz odczuwa ze zwycięstwa dumę.

   Na nikogo nie donosił, tylko bezpiekę zwodził.

   SB założyła mu teczkę za to, że jej szkodził.

   Była to bezpieki gorzka zemsta

   na nielojalnego jej agenta.

  • Robert z D

   Nocna zmiana ,Tw Bolek i podobne filmy powinny byc pokazywane na lekcjach historii w kazdej polskiej szkole .
   Dlaczego kosciol milczy na ten temat .Ohyda .A Tusk i Pawlak uczestnicy przewrotu w 1992 r ,dzisiaj mowia o demokracji – zygac sie chce

  • Somer

   taki burak tylko w polsce moze byc takim niby preziem  tragedia
   tylko lech kaczynski byl  normalnym czlowiekiem  a kwasny i  gajowy z budy ruskiej to kolejni   smieszni
   parada  pajac ów  a nie prezydenci

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Bolek i kaczystowskie studnie


  Nasze nowości

  Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną! Polska w stosunkach z Rosją mogłaby mieć lepszą pozycję negocjacyjną!

  Stanisław Michalkiewicz o funkcji stosunków polsko-rosyjskich jako elemencie strategicznego partnerstwa niemiecko-rosyjskiego

  Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby! Kobiecy przywilej braku kary za zabijanie może zostać rozciągnięty na inne osoby!

  Stanisław Michalkiewicz o konsekwencji stanowiska polskiego Episkopatu w sprawie społecznego projektu ustawy zaostrzającego warunki usuwania ciąży i o swoim projekcie z 1991 roku jednozdaniowej ustawy w jej sprawie

  Projekt budżetu na 2017 rok Projekt budżetu na 2017 rok

  Jacek Sasin – Polski Punkt Widzenia

  Smoleńskie taśmy Tusk – Putin Smoleńskie taśmy Tusk – Putin

  Ujawnia „Warszawska Gazeta”

  Język polski dobrem Narodu Język polski dobrem Narodu

  Myśląc Ojczyzna – prof. dr hab. Piotr Jaroszyński

  Służby, mafie i loże (18.10.16) Służby, mafie i loże (18.10.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – o umowie Ceta i manifestacjach w których uczestniczyli po obu stronach barykady wojownicy Kukiza, nieudanym zakupie Caracali oraz o Fundacji Republikańskiej.

  Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą? Czy traktowanie zachodnich wzorców z pietyzmem jest dobrą drogą?

  Polska odstąpiła od kontraktu na zakup śmigłowców Caracal. Bronisław Wildstein analizuje reakcje części społeczeństwa na tę sytuację. Czy Polacy wzorem dawnych lat patrzą z utęsknieniem w kierunku zachodu?

  Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy Relacje z Ukrainą – aspekt krótkoterminowy

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr Andrzej Zapałowski

  Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści Donald Trump: Clintonowie to kryminaliści

  To nie są po prostu kolejne czteroletnie wybory. To jest rozdroże w historii naszej cywilizacji, które rozstrzygnie czy my, naród odzyskamy kontrolę nad naszą władzą. – Donald Trump

  Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu Sądy o Frankowiczach i bankowym bezprawiu

  Robią nas w konia

  Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko? Jak zginął ksiądz Jerzy Popiełuszko?

  Uprowadzenie i zamordowanie księdza Jerzego Popiełuszki w październiku 1984 r. było jedną z najgłośniejszych zbrodni PRL. Bezpośredni sprawcy – trzej oficerowie SB oraz ich przełożony – zostali skazani na karę więzienia w tzw. procesie toruńskim, ale wielu okoliczności zbrodni nigdy nie wyjaśniono. Wciąż nie wiadomo, kto naprawdę wydał wyrok na charyzmatycznego kapelana „Solidarności”.

  Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja Superkomisja śledcza i dzika reprywatyzacja

  Janusz Szewczak – Polski Punkt Widzenia

  „Chamy” i „Żydy” „Chamy” i „Żydy”

  Myśląc Ojczyzna – red. Stanisław Michalkiewicz – październikowe wspominki