Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

Do znieważenia głowy państwa doszło na auli publicznej uczelni, Uniwersytetu Szczecińskiego. Zaproszona została tam osoba o poglądach skrajnych, w odczuciu wielu, wybitnie antypolskich. Uczelnia posłużyła zatem do walki politycznej i prezentowania „postaw fanatycznych” dążących do obalenia demokratycznie wybranej władzy.

Fragment Kodeksu „Dobre praktyki w szkołach wyższych” opracowanego przez Fundację Rektorów Polskich:
„Mając na uwadze społeczną rangę uczelni, a zarazem właściwą jej apolityczność, rektor z jednej strony zachęca do wrażliwości społecznej pracowników i studentów uczelni, a nawet do aktywnego udziału w życiu publicznym, z drugiej jednak, przestrzegając zasady bezstronności i neutralności politycznej uczelni, chroni ją przed wykorzystaniem jej do celów politycznych. Wystąpienia polityków oraz debaty polityczne są na terenie uczelni dopuszczalne tylko wtedy, gdy zachowują charakter akademicki (wykłady, seminaria, sesje naukowe, spotkania). W szczególności należy unikać szerzenia wszelkich form ksenofobii, narzucania ideologii politycznych czy fundamentalizmu religijnego oraz postaw fanatycznych, wykluczających dyskusję. Rektor może wyrazić zgodę na odbywanie na terenie uczelni zebrań o charakterze politycznym, pod warunkiem wszakże, iż korzystanie z pomieszczeń będzie następowało na ogólnych zasadach i nie będzie wiązało uczelni z żadną polityczną opcją.”

Podobne

26 Thoughts to “Adam Michnik znieważył Prezydenta RP

 1. Kto Michnika bierze poważnie przecież to ciul !!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. powinien za to pójść do więzienia, co za cymbał z tego michnika!

 3. DUDA TO JEST Polski PREZYDENT czy żydowski pachołek

 4. Hmm… Można kogoś nie lubić, ale szanować trzeba. Ciężko mi zrozumieć tego człowieka, który to widzi autorytet moralny w Kiszczaku. A prawo winno być skuteczne i nieuchronne.

 5. Michnik jest nikim i niczym, a jego audytorium to banda wyliniałych ubeków. Gdyby nie był sukinsynem, to bym mu współczuł.

  1. Ja tobie współczuję mimo tego, że jesteś sukinsynem.

   Michnik ma więcej zasług w obalaniu socjalizmu niż Kaczyńscy i Macierewicz razem wzięci.

  2. LOL! Michnik budował socjalizm, tylko po swojemu.

 6. Dobierzcie się wreszcie parszywej gnidzie do dupy.

 7. Samo zaproszenie nie jest jeszcze „znieważeniem prezydenta”.

  Poza tym, aby kogoś znieważyć, ten ktoś winien posiadać „godność”. A.Doopa godności ma tyle, ile 3-dniowe gacie.

 8. Poprzednich prezydentów też nie ominęły zniewagi. Jak na ten problem patrzymy to patrzmy kompleksowo, a nie wybiórczo.

 9. Wydaje mi się,że Uniwersytet Szczeciński jest uczelnią państwową,a to zobowiązuje władze tejże instytucji do odpowiedzialności za jej działalność…chyba,że TYLKO mi się tak wydaje…()…

 10. Mam nadzieje ze to się ściga z urzędu ?!

 11. Oklaski za jąkanie się rozumiałbym jeszcze, gdyby ktoś miał styl przemawiania Cycerona. A tu mamy kiepski warsztat oratorski, podlany demagogią Kijowskiego…

 12. eryk

  Sprawa jest prosta. Michnika czas posłać do prokuratora. Przypomnieć mu czasy z lat 70-80-tych. Tym razem bez ulg.

 13. kogo to...

  Michników wszystkich trzeba koniecznie rozliczyć !W tej rodzinie jest zwyczaj i jak klejnot rodzinny przechowywana wrogość do Polskości

 14. Kreatura nie moze obrazic nikogo bo to kreatura

   1. Nie dyskutuj z idiotą! Osoby postronne mogą nie rozróżnić, kto jest kto.

   2. Teresa na stos za herezje zresztą zyga też

Dodaj komentarz