Czy istnieje „medyczna marihuana”?

19 października 2016 | | Rozmowy i wywiady |

Wyszukaj: Alicja Kaczorowska Jagoda Władoń narkotyki rozmowa

Czy istnieje „medyczna marihuana”? Czy pacjenci, którzy z niej korzystają staną się także pacjentami ośrodków dla uzależnionych? Czy rząd pozytywnie odpowie na apel o zalegalizowanie tej substancji, b. rzecznika SLD Tomasza Kality, który choruje na glejaka mózgu? Mity „medycznej” marihuany.

Alicja Kaczorowska, posłanka, anestozjolog i członkini Komisji Zdrowia, a także Jagoda Władoń, terapuetka uzależnień z MONAR-u


 • Dlaczego „dobra zmiana” wprowadzana jest z takimi oporami


  Zostawiliście 0 wypowiedzi w temacie “Czy istnieje „medyczna marihuana”?

  1. Tgorna Wolta pisze:

   W Anglii leczy, w Polsce juz nie, tzw. efekt szerokosci geograficznej

  2. Miro Horaczko pisze:

   Raczej dla mnie jest logiczne że może leczyć ( czy pomagać w cierpieniach ) . Myślę że cały ten spór bierze się po pierwsze z zabobonów o szkodliwości marihuany a po drugie ze strachu że zarobi ten co nie powinien .

  3. Z tego co czytałem to leczniczo działają głownie substancje CBD i CBDa które nie są psychoaktywne.

  4. Maciej Helak pisze:

   Anastezjolog ma się do wiedzy o roślinach jak inżynier budowlany do budowy promów kosmicznych. To jakby Michnik ględził o dziennikarstwie. Wstyd.

  5. Michał Raś pisze:

   Charlotte’s Web (20% CBD, 0.5%THC)
   Nawet o tym nie wiedzą a się wypowiadają. To właśnie jest przerażające u tych „specjalistów”
   PIS czyli ci co mówią. że marihuana jest podobna w szkodliwości do dopalaczy.
   No i Monar czyli ci co pobierają kasę za leczenie (choćby z za dużej ilości cukru) ważne by była dotacja.
   Zdecydownie „merytoryczna” dyskusja.

  6. Ja myślę, że walka o marihuanę to kanalizowanie walki o medycynę naturalną, której przykręcono śrubę.

  7. Szanowny Panie redaktorze, wysoce cenię Pana działalność, natomiast nie mam pojęcia po co umieszcza Pan link do dezinformacji?
   Lekarza pytać o zioła? Przecież nikt ich tego nie uczy. Po stwierdzeniu „marihuana nie leczy” odpuściłem sobie oglądania
   Przedstawicieli medycyny rokefelerowskiej. Podsyłam link do wywiadu z prof. Iwoną Wawer.
   Swoją drogą te same „doktory” pakują ludziom opioidy, morfinę i nie mają z tym problemu.
   Marichuana uzależnia nie bardziej niż facebook, czego nie można powiedzieć o alkocholu czy tytoniu.
   Pozdrawiam.
   https://www.youtube.com/watch?v=2KugoQgKSFE

  8. Marek Bury pisze:

   Uniwersytety medyczne kończą ludzie którzy nie mają pojęcia o leczeniu ziołami. Wszędzie i na wszystko lekarze przepisują głównie antybiotyki. Bo wielkie firmy farmaceutyczne sponsorują uniwersytety i wpływają na programy nauczania.
   To walka o kasę. Tanie ziołowe leki na wiele chorób – to zagrożenie dla wielkich koncernów, dlatego one walczą medialnie i lobbują.
   Co roku mafie narkotykowe oraz firmy farmaceutyczne przeznaczają miliardy na łapówki dla politykow, aby utrzymać status quo.
   Mafie są zainteresowane utrzymaniem wysokich cen narkotyków i kontrolą rynku
   a koncerny ucinają konkurencję tanich naturalnych leków

  9. Banda KRETYNÓW szkoda że Pan Stanisław Michalkiewicz temu kibicuje

  10. sasza pisze:

   Tak, marihuana faktycznie leczy. Pale ją od 17 lat i jestem zdrowy jak ryba 🙂 Polecam wykłady prof Jerzy Vetulani Najlepsze medyczne odmiany to: Charlotte’s Web (20% CBD), Avidekel (15.8 – 16.3% CBD), Sour Tsunami (10-11% CBD). Cannatonic (8-23,4% CBD), Harlequin (4-16,64% CBD). Nie porównujmy marihuany od dillera do tej uprawianej samodzielnie. To jak porównanie alkoholu który zawiera metanol do alkoholu który zawiera etanol. Wiadomo że diller doda jakąś niespodziankę np benzodiazepinę, dlatego jak najszybciej trzeba tą piękną roślinę zalegalizować 🙂

  11. sasza pisze:

   Tak, marihuana faktycznie leczy. Pale ją od 17 lat i jestem zdrowy jak ryba 🙂 Polecam wykłady prof Jerzy Vetulani Najlepsze medyczne odmiany to: Charlotte’s Web (20% CBD), Avidekel (15.8 – 16.3% CBD), Sour Tsunami (10-11% CBD). Cannatonic (8-23,4% CBD), Harlequin (4-16,64% CBD). Nie porównujmy marihuany od dillera do tej uprawianej samodzielnie. To jak porównanie alkoholu który zawiera metanol do alkoholu który zawiera etanol. Wiadomo że diller doda jakąś niespodziankę np benzodiazepinę, dlatego jak najszybciej trzeba tą piękną roślinę zalegalizować 🙂

  12. Karis Derika pisze:

   skoro to ludziom pomaga to powinni się tym leczyć nie w prowadzają tego na rynek bo masońskie loby zakazuję tak samo jak w UE jest niby 32 leki na raka z tego jest w Polsce 16 a tylko 2 pomagają i te 2 leki są dla ludzi wybranych tak to jest u nas polityka zasra……..

  Dodaj komentarz

  Doceniasz to co robimy?
  Czujesz się na siłach aby pomóc?
  Wspomóż nas w dalszym działaniu

  Wybierz swój abonament dobrowolny
  Podziel się słowem
  rezygnacja
  Czy istnieje „medyczna marihuana”?


  Nasze nowości

  Manipulują w polskiej Wikipedii Manipulują w polskiej Wikipedii

  Sędzia Sądu Rejonowego w Wejherowie jest jednym z rewizorów w polskiej Wikipedii. Wojciech Biedroń opisuje jaki wpływ na treść informacji ma ten człowiek. Co dzieje się z wpisami o politykach PiS? Jak natomiast odbywa się edycja informacji o osobach z innych obozów?

  Godfrey Bloom: Niech idą precz! Godfrey Bloom: Niech idą precz!

  Wielu ludzi pyta mnie: czego małe firmy chcą od rządu? A odpowiedź jest bardzo prosta – do rządu: odczepcie się od ludzi. Nikt niczego nie chce od rządu poza tym, żeby poszedł precz.

  Przegląd Tygodnia (5.12.2016) Przegląd Tygodnia (5.12.2016)

  Józef Orzeł

  Państwo jest głównym organizatorem życia gospodarczego i w ogóle całego! Państwo jest głównym organizatorem życia gospodarczego i w ogóle całego!

  Stanisław Michalkiewicz o realizacji przez rząd programu politycznego przedwojennej sanacji

  Czy uda się rozliczyć afery PO/PSL, „samobójstwa” np. Leppera czy gen. Petelickiego? Czy uda się rozliczyć afery PO/PSL, „samobójstwa” np. Leppera czy gen. Petelickiego?

  Stanisław Michalkiewicz

  Alexander Van der Bellen zostanie prezydentem Austrii Alexander Van der Bellen zostanie prezydentem Austrii

  Krystyna Grzybowska zwraca uwagę na polityczne konsekwencje tego wyboru. Czy radość Brukseli z takiego wyniku jest uzasadniona? Jaki klimat polityczny panuje w innych krajach Europy?

  bunt-polakow Bunt Polaków? Odpowiedź na skandaliczny wyrok za spalenie kukły

  Mroźną nocą grudniową grupa Polaków pod kolumną Zygmunta w Warszawie protestowała przeciw skandalicznemu wyrokowi 10 miesięcy więzienia dla Piotra Rybaka za spalenie kukły podczas antyimigranckiego wiecu.

  Czy mamy powtórkę ze stanu wojennego? Czy mamy powtórkę ze stanu wojennego?

  Adam Borowski – Polski Punkt Widzenia

  Służby, mafie i loże (5.12.16) Służby, mafie i loże (5.12.16)

  czyli niepoprawny tygodnik – m.in. o byłym wiceministrze MSZ, Robercie Greyu oraz ministrze Waszczykowskim. Geopolityce USA-Chiny-Polska, czyli jak powinniśmy się znaleźć pomiędzy tymi mocarstwami. Dlaczego wizyta Song HongBina w Polsce przechodzi niezauważona? Co się dzieje w ruchu Kukiza, jakie są perspektywy dla ruchu wolnościowego w Polsce?

  Unia Europejska w kryzysie Unia Europejska w kryzysie

  Stan bezpieczeństwa państwa – dr. Andrzej Zapałowski

  O daninach publicznych O daninach publicznych

  Myśląc Ojczyzna – prof. Grażyna Ancyparowicz

  O „etatystach i socjalistach z żoliborskiej grupy rekonstrukcji historycznej” O „etatystach i socjalistach z żoliborskiej grupy rekonstrukcji historycznej”

  Grzegorz Braun

  We Francji wystawiono Fillona jako kontrkandydata dla Maryny Le Pen! We Francji wystawiono Fillona jako kontrkandydata dla Maryny Le Pen!

  Stanisław Michalkiewicz