Co dziś sądzimy o Niemcach?

2 września 2017 | | Informacje | 2 komentarze

Wyszukaj: Niemcy pytania sonda

Niemcy to wyjątkowo trudny sąsiad. Nasze wspólne relacje budujemy już od tysiąca lat, a wciąż pojawiają się nowe punkty sporne. Choć zawdzięczamy im istotny wkład w rozwój europejskiej cywilizacji, skala zniszczeń, których dokonali na przestrzeni wieków jest równie wielka.
Zostawiliście 2 wypowiedzi w temacie “Co dziś sądzimy o Niemcach?

  1. polak napisał(a):

    Niemcy, to dla Nas nadal państwo i naród frontowe. Zza drugiej strony frontu, jako wrogowie. Pod każdym względem. Czasami zdarza się, że Niemiec jest „grzeczny i przyjazny”. To fałsz. Niemiec zawsze nienawidzi i będzie nienawidził Polaka za to, że jest Polakiem i nie przyswaja tak zwanej „kultury niemieckiej”. To tylko cienka powłoka zrobiona z tombaku. I ja, jako prawnuk Niemki i Polaka mogę coś więcej na ten temat powiedzieć. Gdy Niemiec pyta mnie w Polsce o drogę, zawsze „radzę ” mu, w jego języku oczywiście, żeby sobie kupił mapę, albo nastawił w aucie GPS. I nic nie jest w stanie zmienić moich poglądów. Moi bracia po 11 latach pracy w Niemczech zakończyli kontrakt i bez żadnego żalu przyjechali do Polski, gdzie jako fachowcy mają pracę i pracują dla swojej prawdziwej Ojczyzny nie myśląc o babce-Niemce.

  2. t0paz napisał(a):

    Polak na polskim forum podpisałby się Polak? Hmm. Jak często Niemiec pyta w Polsce o drogę. I czemu by mu nie odpowiedzieć grzecznie? Za dużo mamy emocji w polityce. Jak się opłaca to współpracujmy, jak przestało bo emigranci to przestańmy. Tak robią państwa poważne.

Dodaj komentarz

Doceniasz to co robimy?
Czujesz się na siłach aby pomóc?
Wspomóż nas w dalszym działaniu

Wybierz swój abonament dobrowolny
Podziel się słowem
rezygnacja


Nasze nowości


Teściowa Szefa Amber Gold zszokowana

Teściowa Szefa Amber Gold Marcina P., była zatrudniona w spółce jako osoba sprzątająca. Świadek odmawiała odpowiedzi na prawie każde pytanie członków komisji, uzasadniając to tym, że „nie chce zaszkodzić sobie ani bliskim jej osobom”.


Duda – Kaczyński. Jesień patriarchy?

Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o tym kto zasiada w kancelarii prezydenta, nowym projekcie reformy sądownictwa przedstawionym przez Andrzeja Dudę i wyborach w Niemczech.


Ustawy prezydenta czy adwokata mafii? Kto i jak reformuje polskie sądownictwo

Stanisław Michalkiewicz i Tomasz Sommer


PO i Halicki od zawsze przeciw kwotom imigracyjnym?

Tego nikt się nie spodziewał…


„W” – Kard. Stefan Wyszyński

Alfabet Jerzego Roberta Nowaka