Leszek Żebrowski o Jerzym Urbachu vel Urbanie

Urbanowszczyna obraża publicznie Polskę, szydzi i drwi z religii katolickiej i patriotyzmu. Medialnie terroryzuje opinię publiczną (całkowicie bezkarnie), jak onegdaj ruska carska opricznina terroryzowała fizycznie potencjalnych „wrogów”.

Gdybym był wrogiem Polski…

Leszek Żebrowski: dlaczego nie ma polskiej polityki, jest za to „polityka w Polsce”? Przecież był to kraj z wielowiekowymi tradycjami oryginalnej myśli politycznej i pojęciem „obywatelstwa” rozciąganym na coraz szersze warstwy społeczne.

Zagrożenia i nadzieja dla Polski

Wykład, w którym kwestia zagrożeń jest bardzo dokładnie przeanalizowana. Po pierwsze – Leszek Żebrowski wskazuje skąd brały się „elity” władzy w PRL. Co mają na sumieniu, jak postępowali ojcowie i dziadkowie dzisiejszych europosłów. Jakie zbrodnie ciążą na tych, których Adam Michnik nazwał „ludźmi honoru”. Zagrożenia wynikające z braku dekomunizacji szczególnie służb wojskowych. Obsada resortu sądownictwa.

Spory o Brygadę Świętokrzyską NSZ

Wszyscy przeciwnicy, którzy z takim „znawstwem” przez kilka tygodni dyskutowali sami ze sobą – odpowiednio wcześniej zaproszeni, stchórzyli stanąć w szranki przed publicznością.

Leszek Żebrowski: „Dzieło” płk. UB Tadeusza Kosowskiego wiecznie żywe?

Rzekome ustalenia ubeka, pierwotnie publikowane w organach „Goebbelsa stanu wojennego” zrobiły i robią nadal zawrotną karierę. Otóż napisał on przed laty, że ofiarami ŻW padło 5043 „bezbronnych cywilów” (w tym rolnicy i gospodynie domowe – a gdzie wzorowe dojarki i traktorzystki?), do tego dodał „187 dzieci do lat 14”.

Leszek Żebrowski: Jan Grabowski kłamie!

Wrogiem jest Instytut Pamięci Narodowej, teraz również… Instytut Pileckiego. W ocenie Grabowskiego Instytut poświęcony kultywowaniu pamięci jednego z największych bohaterów nie tylko Polski, ale całej Europy – uprawia… „nacjonalistyczną propagandę”.