TV Trwam online

Na tej stronie możecie Państwo oglądać kanał Telewizja Trwam na żywo w internecie przez 24 godziny na dobę. Proszę wybrać właściwy przycisk poniżej.
Zobacz TV TRWAM w internecie

TV Trwam to katolicka stacja telewizyjna należąca do Fundacji Lux Veritatis, z siedzibą w Warszawie. Program stacji skierowany jest głównie do osób wierzących, które chcą wiedzieć więcej na temat wiary katolickiej. TV Trwam oferuje programy informacyjne, edukacyjne, rozrywkowe, filmowe, muzyczne i programy o tematyce religijnej. Telewizja przekazuje także nabożeństwa, msze święte i inne uroczystości kościelne. TV Trwam wyemitowała również transmisje na żywo z sanktuariów maryjnych w Polsce, a także z różnych krajów Europy. Stacja jest również dostępna w Internecie, oferując streaming swoich programów.

Telewizja Trwam to najlepsza ogólnopolska, niezależna stacja telewizyjna, jedyna o profilu katolickim
Polub TV Trwam online na Facebooku:

Słuchaj także Radio Maryja na żywo


Telewizja Trwam to katolicka stacja telewizyjna, która została założona w 2003 roku przez o. Tadeusza Rydzyka, redemptorystę. Od tego czasu stacja zyskała dużą popularność wśród katolików, a także stała się jednym z głównych kanałów informacyjnych w Polsce.
Stacja Telewizji Trwam jest dostępna w całej Polsce, a także za granicą, dzięki swoim partnerom nadawczym. W ramach swojego programu stacja emituje szeroki wachlarz programów, w tym transmisje mszy świętych, modlitwy różańcowe, programy informacyjne, publicystyczne, a także filmy, seriale i dokumenty. Głównym celem stacji jest promowanie wartości chrześcijańskich oraz kultury polskiej.
Jednym z najważniejszych elementów programowych Telewizji Trwam są transmisje mszy świętych, które odbywają się w różnych kościołach w Polsce i za granicą. Dzięki temu, osoby, które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w mszy w swojej parafii, mogą obejrzeć ją na żywo w telewizji. Transmisje te są bardzo popularne wśród katolików, zwłaszcza tych starszych, dla których udział w mszy w kościele jest trudny.
Oprócz transmisji mszy świętych, Telewizja Trwam oferuje także wiele programów publicystycznych, które poruszają różne tematy związane z życiem Kościoła i Polaków. Wszystkie programy są prowadzone przez doświadczonych dziennikarzy i ekspertów, którzy starają się przedstawić różne punkty widzenia na omawiane tematy.
Ważnym elementem programowym Telewizji Trwam są także filmy i seriale, które stacja emituje w ramach swojego programu. Większość z tych produkcji to filmy i seriale o tematyce religijnej, ale można znaleźć także wiele produkcji, które poruszają tematykę społeczną i historyczną. Wszystkie te produkcje są emitowane w jakości HD, co pozwala na lepsze odbieranie ich przez widzów.
Telewizja Trwam jest także bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie dzieli się z widzami najnowszymi informacjami, publikuje zdjęcia i filmy, a także odpowiada na pytania i komentarze widzów. Dzięki temu, widzowie mają stały kontakt z redakcją stacji i mogą być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.
Mimo że Telewizja Trwam jest stacją o profilu katolickim, to stacja ta nie ogranicza się tylko do programów o tematyce religijnej. W ramach swojego programu stacja emituje także wiele programów kulturalnych, a także programy dotyczące zdrowia, stylu życia i rozwoju osobistego. Wśród tych programów znajdują się m.in. „Zdrowie z Natury”, „Poradnik Rolniczy”, „Droga do Sukcesu” oraz „Lektury szkolne”.
Pomimo tego, że Telewizja Trwam jest stacją związaną z Kościołem katolickim i polską prawicą, to jednak jest ona bardzo popularna wśród widzów o różnych przekonaniach politycznych i religijnych. Stacja ta zawsze stara się prezentować różnorodne punkty widzenia i nie unika kontrowersyjnych tematów.
Telewizja Trwam jest ważnym medium społecznym, które ma na celu promowanie wartości chrześcijańskich oraz kultury polskiej. Stacja ta emituje wiele programów o różnej tematyce, od programów religijnych, przez publicystyczne i kulturalne, aż po programy rozrywkowe. Telewizja Trwam angażuje się także w różne inicjatywy społeczne i organizuje wiele akcji charytatywnych. Dzięki swojej bezstronności i zróżnicowaniu programowemu Telewizja Trwam jest popularna wśród różnych grup społecznych i pełni ważną rolę w kształtowaniu opinii publicznej.


Kamery i mikrofony Telewizji Trwam są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne dla Polaków wydarzenia. Codziennie dziennikarze ośrodka warszawskiego przygotowują cztery serwisy informacyjne, a od poniedziałku, 2 lipca, nowy, prowadzony na żywo program publicystyczny „Polski punkt widzenia”. Na owoc ich ciężkiej pracy – wiarygodne, rzetelne, ciekawie podane informacje przedstawiające niezdeformowany obraz Polski i świata – czekają ludzie spragnieni prawdy.

Od ponad czterech lat, czyli od pierwszego dnia nadawania Telewizji Trwam, charakterystyczny sygnał oznajmia, że za chwilę rozpocznie się kolejny serwis informacyjny. Na kilkanaście minut programu składa się całodzienna praca wielu ludzi, których nie widzą słuchacze. Redaktorzy, dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, montażyści, obsługa techniczna, kierowcy… bez tych osób nie będzie serwisu, informacje nie popłyną w świat. Na czym polega ich praca? Jak powstaje program informacyjny? Dzięki uprzejmości naszych kolegów z Telewizji Czytelnicy „Naszego Dziennika” i telewidzowie Telewizji Trwam mogą zajrzeć do dziennikarskiej „kuchni”.
Dzień w redakcji ośrodka telewizyjnego w Warszawie otwiera poranne kolegium. Już wtedy znane są zapowiedzi, co wydarzy się w kraju i na świecie. Redaktorzy dokonują wyboru najważniejszych tematów, planują obsługę interesujących wydarzeń, wyznaczają, kto gdzie pojedzie. Po rozdzieleniu tematów ekipy telewizyjne jadą w teren – na konferencje prasowe, do Sejmu, poza miasto.

Ekipa to trzy osoby: dziennikarz, operator kamery i dźwiękowiec. Tak jak montażyści pracują na sprzęcie najnowszej generacji, wszystko w technologii cyfrowej. Wysokiej klasy fachowcy umieją zapanować nad plątaniną kabli, setkami guzików, przycisków. Najciężej ma operator, który dźwiga sprzęt – duża kamera telewizyjna waży prawie 20 kg. Tam, gdzie dzieją się gorące wydarzenia, reporterzy muszą walczyć o miejsce, o najlepsze ujęcie, a dziennikarze przebić się, żeby zadać pytanie na konferencji prasowej. Do tego codziennie setki przejechanych kilometrów, nawet tylko w obrębie Warszawy.
Często wydarzenia biegną innym rytmem niż ułożony plan dnia. Dlatego trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie. Nagłe zawirowanie polityczne – partie zwołują nieplanowane konferencje prasowe, briefingi. Czy jakiś tragiczny wypadek… Wtedy redaktorzy wydania błyskawicznie wysyłają ekipy w nowe miejsca.
Ważną częścią informacji telewizyjnej jest tzw. setka. W języku mediów oznacza to sto procent głosu i obrazu. Nagrywana jest wypowiedź do kamery, która potem „idzie” w serwisie. Określenia „setka” budzi różne skojarzenia u osób niemających kontaktu z medialnym językiem. Są zdziwione, gdy dziennikarz Telewizji Trwam chce się z nimi umówić… na setkę.
Gdy reporterzy zbiorą informacje, wracają do redakcji. Rozpoczyna się praca nad zgromadzonym materiałem. Trzeba wybrać najlepsze ujęcia, nagrać „offa” – tekst, który podkłada się pod obraz. Montażyści dobierają odpowiednie „przebitki”, potem oglądają je wspólnie z dziennikarzem, ustawiają właściwy poziom dźwięku, żeby telewidz miał wrażenie, że jest uczestnikiem oglądanego wydarzenia. Z wielogodzinnego materiału powstaje parominutowa relacja. Całość nagrania trafia do archiwum.
Po zmontowaniu materiału rozpoczynają się przygotowania do emisji w studiu. Redaktor wydania układa kolejność pojawienia się informacji w serwisie. W tym czasie prezenter szykuje się do występu na wizji, by przedstawić wiadomości. Ostatnie muśnięcie pudrem, poprawienie fryzury, która musi prezentować się nienagannie. Sygnał… I rozpoczyna się emisja. Oczywiście wszystkie serwisy nadawane są na żywo. Gdy w ostatniej chwili pojawi się nowa ważna informacja, jest odczytywana w trakcie wydania.
Codziennie warszawski ośrodek Telewizji Trwam przygotowuje cztery serwisy informacyjne: o godz. 16.00, 18.05, 20.00 i tuż po Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. W każdym wydaniu prezentowane są informacje z Polski i ze świata, te ostatnie przekazywane głównie za pośrednictwem Agencji Reutera. Ale nie tylko. Ekipy TV Trwam jeżdżą za granicę, obsługując ważne wydarzenia, np. relacjonowały pielgrzymkę Ojca Świętego Benedykta XVI w Niemczech, sprawę ekstradycji Edwarda Mazura czy pogrzeb Siostry Łucji – była to jedyna ekipa z Polski. Telewizja Trwam stale współpracuje z watykańską telewizją Telepace i telewizją SAT 2000 Episkopatu włoskiego. Dzięki temu telewidzowie mogą oglądać relacje ze wszystkich uroczystości z udziałem Ojca Świętego na terenie Włoch.

Tym, co wyraźnie odróżnia serwisy TV Trwam, od wielu innych stacji, jest szacunek dla człowieka, dla jego godności. Przekazywane wiadomości nie epatują przemocą i brutalnością, nie żerują na ludzkich dramatach i nieszczęściach. Dziennikarze nie wkraczają w życie prywatnych ludzi, nie upubliczniają ich tragedii. Tylko w serwisach TV Trwam można zobaczyć przemilczane w innych mediach i agencjach informacje o obronie życia, filmy z badań USG pokazujące życie dziecka w łonie matki. W ten sposób Telewizja służy cywilizacji życia i realizuje wielkie zadanie nałożone na Rodzinę Radia Maryja przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
W odróżnieniu od innych stacji serwisy TV Trwam uwzględniają więcej wiadomości z życia Kościoła: w każdą środę jest relacja z papieskiej audiencji, w niedzielę z modlitwy „Anioł Pański” z Watykanu. – Staramy się też pamiętać o ważnych wydarzeniach historycznych, zwłaszcza tych z najnowszej historii Polski – mówi redaktor Dariusz Pogorzelski. Stąd na antenie przypominane są postaci wielkich bohaterów okresu II wojny światowej i czasów powojennych, prześladowanych przez reżim komunistyczny. Często w serwisie można zobaczyć widowiskowe rekonstrukcje bitew historycznych – pod Olszynką Grochowską, nad Bzurą, bardzo atrakcyjne dla widzów w każdym wieku. W ten sposób TV Trwam przypomina o dziedzictwie kulturalnym naszego Narodu, pomaga budować świadomość historyczną, zwłaszcza młodego pokolenia.
Serwisy informacyjne przygotowuje młody zespół. Najważniejszym standardem ich pracy jest dochowanie najwyższej staranności w przekazywaniu obrazu wydarzeń, obiektywnie, bez złośliwości. – Nawet nieżyczliwi mówią, że u nas nie ma manipulacji – przyznają.
Dziełem zespołu redakcji warszawskiej jest najnowszy program publicystyczny TV Trwam – „Polski punkt widzenia”. Prowadzony na żywo o 21.30. Do studia zapraszani są politycy, eksperci, działacze, którzy komentują w pogłębiony sposób najważniejsze wydarzenia dnia. I tak w trzech pierwszych wydaniach „Polskiego punktu widzenia” o proteście służby zdrowia mówił wiceminister Bolesław Piecha, o projekcie reformy finansów państwa wicepremier Przemysław Gosiewski, a najważniejsze tematy polskiej polityki zagranicznej przybliżał wiceminister Paweł Kowal.
Praca w redakcji trwa bez przerwy, stale trzeba śledzić agencje, oglądać światowe stacje telewizyjne, by nie przeoczyć ważnej informacji, wyłapać ciekawy temat, który warto przedstawić publiczności TV Trwam.
Trwam – ta nazwa szczególnie zobowiązuje dziennikarzy ośrodka warszawskiego. Trwam – bo wiem, że moja praca jest czymś więcej niż wykonywaniem zawodu. Trwam – bo służę ludziom, którzy czekają na prawdziwe, rzetelne informacje. Trwam – bo wnoszę swoją cząstkę do budowania dobra wspólnego. To z myślą o Państwu.
Małgorzata Rutkowska

tv-trwam.pl

Zobacz:
Budowa świątyni w Toruniu

Oglądaj najnowsze Informacje Dnia – codziennie w TV Trwam

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0