Postępowe pisanie historii

Historię piszą zwycięzcy – to prawda znana nie od dziś. Dlatego wyzwaniem, przed którym stoi dziś cały postępowy świat jest ustalenie kto jest prawdziwym zwycięzcą ostatniej wojny.

Wygrana o włos

„PiS wygrywa o włos” – ten tytuł z pierwszej strony Gazety Wyborczej obiegł cały postępowy świat. Niestety aktyw dziennikarski zapomniał dodać, że to włos jeżozwierza. A włos jeżozwierza na prasowym bazarku to ponad 7%, czyli więcej niż wynik nowego Cyrku Palikota pod nazwą Wiosna Biedronia.

Pedofilia w bezpiece

Cały postępowy świat obejrzał już najnowszy film tow. red. Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”, który dokumentuje przypadki pedofilii wśród księży, a w zasadzie wśród prawdziwych księży-patriotów, bo jak się okazało bohaterowie filmu to tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa. Nic więc dziwnego, że żaden z nich nie poniósł należytej kary.

Demokracja jak banan

Postępowa opinia całego świata należycie oceniła kolejną kaczystowską zbrodnię, czyli usunięcie z ekspozycji Muzeum Narodowego instalacji wideo, na której blondynka je banana, a nawet dwa banany. Tym samym banany stały się kolejnym symbolem oporu przeciwko reżimowi, zaraz po dzikach, lasach, koniach i nauczycielach. I nawet małe dzieci wiedzą, że usunięcie tych bananów to zamach, ale zamach nie na sztukę lacz na coś znacznie ważniejszego – na Demokrację.

Matury zagrożone

„Matury są zagrożone” – te słowa Szefa Związku Nauczycielstwa Polskiego tow. Sławomira Broniarza obiegły cały postępowy świat. Nauczyciele strajkują i może okazać się, że nie będzie komu egzaminować.

LGBTQXYZ i tow. Rostowski

Cały postępowy świat obiegły słowa byłego Ministra Finansów Rządu Ludowego, Jacka Rostowskiego, który w stacji TVN48 powiedział: „Nie jest moją sprawą mówić, kto na najwyższych poziomach PiS-u jest gejem, ale uważam, że środowiska LGBT powinny się zastanowić, czy PiS nie przekroczył pewnej linii…”

Karmienie antysemityzmem

Cały postępowy świat obiegły słowa szefa izraelskiej dyplomacji Israela Katza, który stwierdził, że „Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki”. Nie jest to jednak jego autorska diagnoza, lecz słowa premiera Izraela, Icchaka Jaziernickiego znanego bardziej jako Icchak Szamir.

Nowa Wiosna

Ledwo co zaczął się luty a już przyszła Wiosna. Nie jest to jednak wiosna kalendarzowa. To nazwa nowego Cyrku, godnego następcy sławnego Cyrku Palikota. Dyrektorem tego przybytku jest znany cyklista, twardo trzymający nogi na pedałach, tow. Biedroń. Jak na wzorowego demokratę ludowego przystało nazwę partii pożyczył od Stowarzyszenia Wiosna znanego z akcji „Szlachetna Paczka”.

Nobel nie dla Owsiaka

Cały postępowy świat obiegła informacja, że Jurek Owsiak został zgłoszony do pokojowej nagrody Nobla. „Nobel! Nobel! Nobel!” – woła dziś lud pracujący miast i WSI. Tak na prawdę jednak szanse są bardzo małe, bo po pierwsze takich zgłoszeń wpływają setki, a po drugie nagrodę tę otrzymują przeważnie ludzie pracujący w strefach konfliktów i wojen.