500+ dla niepełnosprawnych to typowe przekupstwo przedwyborcze

Stanisław Michalkiewicz odnosi się do wypowiedzi Jarosława Gowina, którego zdaniem Konfederacja podczas kampanii wyborczej poprzedzającej wybory do Parlamentu Europejskiego jako jedyne ugrupowanie zagrała haniebną kartą antysemicką.

Socjalizm – Idea w 2 minuty

Czym jest a czym nie jest socjalizm, czyli krótkie omówienie podstaw jednej z najbardziej wpływowych idei zeszłego stulecia.

Czy program 500+ dodaje polskim rodzinom godności?

Zbliżają się kolejne wybory. Jest to okres, kiedy partie polityczne kładą na stół swoje deklaracje, zwane dla uproszczenia ich politycznym programem. Sytuacja w Polsce w tym roku jest specyficzna, bo do wyborów obok partii rządzącej idą ugrupowania opozycyjne, powiązane w dość egzotyczne alianse.

Socjalizm nie może wytrzymać bez terroru i cenzury. Potwierdza to rząd PiS

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się o zaostrzeniu kodeksu karnego, który zaopiniował minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, a przegłosowali posłowie. Wypowiada się także na temat Marka Lisińskiego, który niedawno – gdy został zdemaskowany jako naciągacz finansowy przez Gazetę Wyborczą – podał się do dymisji z funkcji prezesa fundacji Nie Lękajcie Się.

Dusza duszy nierówna!

Stanisław Michalkiewicz o powodach, dla których istnieje religia, o pozytywnych i negatywnych aspektach Unii Europejskiej i szantażu moralnym zawartym w stosunku do niej „obozu zdrady i zaprzaństwa” i „obozu dobrej zmiany”, o stereotypach i cechach narodowych, o udowodnianiu Żydom, że nie są Żydami, czyli o najbardziej jaskrawym przejawie antysemityzmu, o metodach zwalczania socjalizmu, o tym, po czym poznać książkę, której nie warto czytać, o polskobrzmiących nazwiskach żydowskich, o wszystkich strukturalnych przejawach państwa, czyli o programie byłej Unii Polityki Realnej

Czy programy socjalne zwiększą dzietność w Polsce?

o pozytywnych i negatywnych stronach programów socjalnych, mających wesprzeć rodziny i zwiększyć dzietność w Polsce. W programie poruszono również sprawę pracowników delegowanych i funkcjonowania wolnego rynku w Unii Europejskiej, a także kwestię praworządności.