Pobierz
FILMY DOKUMENTALNE
 

Towarzysz generał idzie na wojnę[nowość]
Kontynuacja głośnego dokumentu Grzegorza Brauna Towarzysz Generał, który zebrał rekordową ilość widzów przed telewizorami, a sam generał był nim siarczyście oburzony.

O szczepieniach i medycynie[nowość]
Dr Nancy Banks – lekarz ginekologi i położnictwa – mówi o niebezpieczeństwach szczepienia małych dzieci i medycynie. Krótki ale bardzo przejrzysty wywiad wyjaśniający całe sedno problemu od podstaw

Historia III RP[nowość]
Polityczne rozgrywki, niebezpieczne rewiry, gdzie polityka styka się z biznesem… Czyli o konfrontacji solidarnościowych ideałów z polityczną rzeczywistością przemian ustrojowych w cyklu dokumentalnym, przybliżającym historię III RP

Widziałem naziola[nowość]
Pojechałem na ten marsz z lekkimi obawami. Nie dlatego że bałem się zadymy, w tych akurat odnajduje się świetnie, nie zależnie po której stronie barykady przyjdzie mi stać z kamerą. Martwiłem się czymś innym – tym, że spotkam nazistów, faszystów. Sprawdziło się to jednak ku mojej uciesze w stopniu minimalnym. Ze wspomnianych nazistów to nie licząc jednego głupola z celtyckim krzyżem, widziałem tylko policyjnych bandytów wyżywających swoje frustracje na może nie „niewiniątkach” ale jednak niewinnych

Śmierć Studenta Pyjasa
Stanisław Pyjas – student filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, został znaleziony w tajemniczych okolicznościach martwy 7 maja 1977 roku…

Money As Debt – Pieniądze Jako Dług (Napisy PL)
Animowany film dokumentalny, wyjaśniający skąd biorą się pieniądze. Rzeczywistość wygląda makabrycznie.

Lider – film dokumentalny o Jarosławie Kaczyńskim
W filmie występują m.in.: dr Sławomir Cenckiewicz, Marta Kaczyńska, Jarosław Kaczyński, prof. Zdzisław Krasnodębski, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz, prof. Jadwiga Staniszkis, Jan Tomaszewski i Bronisław Wildstein.

Kolumbia – świadectwo dla świata

„Kolumbia – świadectwo dla świata” to najlepszy film dokumentalny na XVI Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie. Film został nagrodzony I nagrodą za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych.

Pogarda
Film dokumentalny Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej, Autorek filmu „Mgła”, poświęconego tragedii smoleńskiej.

On wierzył w Polskę

Film dokumentalno-biograficzny o generale A. E. Fieldorfie.
Reżyserem filmu jest wybitna polska dokumentalistka – Alina Czerniakowska.

Powstanie Warszawskie
Polski film dokumentalny z 1994 roku o Powstaniu Warszawskim

BIAŁA KSIĘGA SMOLEŃSKIEJ TRAGEDII
…i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie

Zbigniew Herbert
„Przesłanie Pana Cogito”

Kibol
Takiego filmu jak „Kibol” jeszcze w Polsce nie było. Żartobliwie zaliczyć należałoby go do gatunku filmów wojennych. Powstawał bowiem na froncie wojny kibiców z premierem Donaldem Tuskiem. I toczy się w rytmie wojennego hip-hopu, czyli piosenek „Niespełnione obietnice” Legionu Szczęśliwa i „To my kibice” Berona…

Nie Zabijaj (1991)
Przez 52 lata miejsce spoczynku 16 000 polskich oficerów i policjantów było strzeżone państwową tajemnicą. W 1991 roku wreszcie wskazano to miejsce. Przez 45 dni trwała ekshumacja szczątków ofiar tego bestialskiego mordu dokonanego przez NKWD.

Homoseksualizm i nadzieja
Profesor Gerard Aardweg zajmujący się od wielu lat problemem homoseksualizmu przekonuje, że homoseksualizm jest skutkiem problemów psychicznych i kompleksów niższości, jakie mają młodzi ludzie, a nie jest czymś, z czym ludzie przychodzą na świat.

Eugenika – w imię postępu
Film Grzegorza Brauna. Warto!

Odkryć prawdę
Dokument Aliny Czerniakowskiej z 2007 roku, który nigdy nie dostał – „zielonego światła“ – zgody na emisję w mediach publicznych. Film obrachunkowy, dokument – wykład przedstawiający konieczność przeprowadzenia lustracji, jako najpilniejszego zadania na teraz.

Profesor Bogusław Wolniewicz – [nowość]
Wybitny polski filozof, logik, twórca ontologii sytuacji, tłumacz i komentator Ludwiga Wittgensteina, publicysta, profesor doktor habilitowany. Interesujący wywiad z profesorem Wolniewiczem

Profesor Jerzy Robert Nowak
Sylwetka Jerzego Roberta Nowaka. Wywiad z Jerzym Zalewskim w autorskim programie „Pod Prąd”

Przystanek Woodstock – okiem kamery
Zobacz jak bawiła się młodzież u Jurka Owsiaka

Geotermia – Warto rozmawiać
Program poświęcony przemilczanemu i zaniedbanemu tematowi geotermii

Świadectwa o Janie Pawle II
Przepiękne świadectwa osób z najbliższego otoczenia Papieża Polaka; księża Kardynałowie, Arcybiskupi i inni…

Jerzy Popiełuszko
Pamięć o błogosławionym księdzu zamordowanym przez Służby Bezpieczeństwa PRL

Msza Święta dziękczynna za beatyfikację JP II – cała uroczystość

Pełna relacja ze Mszy dziękczynnej za beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II. Materiał do pobrania dla wszystkich.

Beatyfikacja Jana Pawła II – cała uroczystość
Pełna relacja z uroczystości beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Każdy na zawsze powinien posiadać taką pamiątkę.

Jan Paweł II – Papież Polak
Specjalnie na Beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II ważne wystąpienia Papieża z pielgrzymek do Polski.

Zawód: Prymas Polski
Film realizowany we współpracy z IPN – na podstawie materiałów nieznanych, dotychczas niepublikowanych dokumentów z archiwum instytutu, w oparciu o archiwa filmowe z archiwum dotąd nieujawnionego, a będącego w posiadaniu IPN.

Był taki ktoś – Wojciech Ziembiński
Film przedstawia wiele przemilczanych prawd o „dzisiejszej elicie politycznej”

Walka z krzyżem
Przejmujący reportaż o prześladowaniach osób przyznających się do krzyża w Polsce

Krzyż – kontynuacja Solidarnych 2010
Rozmowy niedokończone – Krzyż – kontynuacja Solidarnych 2010: Ewa Stankiewicz i Jan Pospieszalski

10.04.10
Film autorstwa Anity Gargas pt. „10.04.10” to półtoragodzinny materiał opowiadający o okolicznościach katastrofy polskiego samolotu TU – 154M , która wydarzyła się rok temu na lotnisku pod Smoleńskiem.

Krzyż – Solidarni 2010 cz. 2
Gorąco zachęcamy do zakupu filmu
Kontynuacja Solidarnych 2010. Poruszający film o wydarzeniach pod krzyżem pamięci na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Lista pasażerów
Film Ewy Stankiewicz i Janusza Pospieszalskiego.
Według najnowszych wyznaczników jeśli film nie występuje w telewizji to znaczy, że musi być co najmniej dobry. Film był upubliczniony w dwóch częściach jedynie w Rzeczpospolitej.

Nie zabijajcie nas (2011)
Wszystko na to wskazuje że to był zamach.

Ambasador Spasowski (2009)
Film dokumentalny z 2009 roku o Romualdzie Spasowskim, „zawróconym” przez Pana Boga.

Co mogą martwi jeńcy (2010)
Film opowiada o kolejnej „białej plamie” w relacjach polsko-rosyjskich – losach jeńców sowieckich w polskich obozach po wojnie 1920 roku. Temat był przemilczany w czasach komunizmu a pojawił się na początku lat 90-tych XX wieku, kiedy Rosja przyznała oficjalnie, że sprawcami mordu w Katyniu było NKWD.

Zbrodnie nierozliczone 1970
Film dokumentalny o wydarzeniach sprzed 40 lat

Matrix czy Prawda Selektywna? Antycenzorskie retrospekcje
Tomasz Strzyżewski wyrządził komunistycznym władzom PRL więcej szkód niż jakiekolwiek ugrupowanie opozycyjne drugiej połowy lat 70.

Janusz Korwin-Mikke vs Robert Biedroń
Janusz Korwin-Mikke: „Homoś to jest rzecz normalna. Byli przez cztery tysiące lat, są sobie i nikomu nie przeszkadzali. Natomiast geje, tfu, to banda chamów importowanych z zagranicy…”

Errata do biografii – Tomasz Strzyżewski
Obecnie niezależny publicysta, działacz emigracyjny. Po przepracowaniu blisko 2 lat w Głównym Urzędzie Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk (GUKPPIW) i ucieczce do Szwecji w 1977 opublikował Czarną Księgę Cenzury PRL, ujawniającą mechanizmy funkcjonowania cenzury w PRL.

Wielka ucieczka cenzora
Historia byłego polskiego cenzora Tomasza Strzyżewskiego, który narażając siebie własnoręcznie przepisał, a później przemycił do wolnego świata niewiarygodną zawartość tzw. Czarnej Księgi Cenzury PRL.

Zbigniew Herbert – Obywatel poeta
Film dokumentalny Jerzego Zalewskiego. O Herbercie opowiadają jego przyjaciele. Wiele osób zna jego utwory, niewiele wie jakim był człowiekiem.

Kto się boi egzorcysty?
Demony i egzorcyzmy to rzeczywistość z której chętnie korzysta kultura masowa, ale czy zdajemy sobie sprawę, że filmowa fikcja jest niezdarną próbą opisania realnych doświadczeń?

Sowiecka historia – lektor
Film dokumentalny łotewskiego reżysera o zbrodniach Związku Sowieckiego.
Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. W filmie wykorzystano archiwalne materiały filmowe dokumentujące zbrodnie komunizmu, a także fragmenty wywiadów z pozostałymi przy życiu ofiarami zbrodni, historykami oraz członkami Parlamentu Europejskiego.

RAPORT MAK
W pliku znajduje się pełen raport MAK oraz wideo komentarze do oficjalnego raportu.
Raport Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej został zaprezentowany i opublikowany. Zdaniem przewodniczącej Komitetu gen. Tatiany Anodiny, wina leży po stronie polskiej załogi oraz złego przygotowania lotu. Jak bumerang powracało oskarżenie o naciski i wywieranie presji psychologicznej na pilotów. Na uwagę zasługuje sposób odniesienia się Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego do 150 stron uwag i zastrzeżeń strony polskiej przekazanych 16 grudnia. Podobno nie miały one charakteru technicznego i dlatego polskie uwagi zostały przez Rosjan całkowicie zlekceważone.

Mgła – film dokumentalny (2011)
Nowy film w reż. Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej.
Film pt. Mgła z 2011 roku pokazuje pierwsze chwile po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku, ale również przedstawia analizę tego, co działo się przed 10 kwietnia. Oddano atmosferę wokół lotu prezydenta, oraz tego, co działo się po katastrofie. Jest dokumentacją zarówno faktów jak i emocji.

New Poland
Nowy film Roberta Kaczmarka i Grzegorza Brauna

Towarzysz Generał
Jeden z glośniejszych filmów reżysera Grzegorza Brauna dotyczącego negatywnej postaci polskiej historii współczesnej – gen. Ludowego Wojska Polskiego Wojciecha Jaruzelskiego. Pomimo dłuższego czasu od pierwszej projekcji, film wciąż budzi w głównych „bohaterach” oraz w mainstreamowych madiach skrajnie negatywne reakcje. Dlatego tym bardziej warto zobaczyć ten film w całości i spóbować samemu ocenić postać towarzysza generała Wojciecha Jaruzelskiego.

Apokalipsa ekonomiczna w 2012 r. – Rozmowy niedokończone
Nagranie o tym w jaki sposób jesteśmy skubani na każdym kroku przez instytucje finansowe, rządzących i nie tylko… Gościem programu była Pani mecenas Elżbieta Barys.

List z Polski + napisy polskie
Nowe fakty o katastrofie w Smoleńsku i toczącym się śledztwie. Materiał przygotowany przez ekipę holenderską. Takiego ujęcia tematu nie zobaczymy z pewnością nigdy w polskiej telewizji. Treści pokazane w filmie są zabronione przez TVP.


Solidarni 2010 

Głośny film dokumentalny z 2010 roku który warto zobaczyć!
Link zapasowy

Prawda o pogromie kieleckim – prof Cyprian Iwo Pogonowski
Profesor Iwo Cyprian Pogonowski (ur. 3 września 1921 we Lwowie), inżynier budowlany i przemysłowy, autor atlasów i słowników, publicysta polonijny.

Obrońcy Krzyża – Błogosławieni
Utwór muzyczny dedykowany Obrońcom Krzyża.

Naprotechnologia – czym jest?
Szansa na płodność dla małżeństw bez techniki in vitro.

Kryzys małżeński
W filmie omówiono temat Kryzysu w małżeństwie, przyczynach i skutkach. Rozwód czy naprawa relacji?

Gorzka prawda o słodkim cukrze
Interesujący reportaż o cukrze i i stanie cukrowni w Polsce

Auschwitz
Historia obozów KL Auschwitz-Birkenau. Zawiera fragmenty filmów nakręconych w momencie wyzwolenia, a także fotografie dokumentalne okresu wojny i współczesne. Jest to kompendium wiedzy o obozie – od jego powstania do wyzwolenia.

Cenzura medialna
cz.1cz.2cz.3
Reportaż o wspóczesnej cenzurze medialnej

Cios w plecy
cz.1
cz.2cz.3 cz.4cz.5 
Film jest udaną próbą całościowego przedstawienia podłoża, przebiegu i następstw napaści Związku Radzieckiego na Polskę 17 września 1939 roku. Zawiera wiele wstrząsających, nigdy w Polsce nie publikowanych archiwalnych zdjęć filmowych i fotograficznych, pokazujących propagandę i antypolskie działania ZSRR podjęte zaraz po przegranej wojnie 1920 roku, a następnie zbrojną agresję i represje wobec obywateli Rzeczpospolitej

Czerniaków 1944 
Inscenizacja walk powstańczych

Człowiek stojący za Barackiem Obamą
Można zacząć się bać. Historyk Webster Tarpley przedstawia swoje hipotezy rozwoju wydarzeń światowych, po objęciu urzędu prezydenta USA, przez Baracka Obamę. Tarpley sugeruje, iż to m.in. Polska ze swoją 'tarczą antyrakietową’, jest istotnym elementem rozgrywek politycznych pomiędzy USA oraz Chinami.

Danuta Siedzikówna ps. INKA
Rankiem 28 sierpnia 1946 r., na 6 dni przed 18. urodzinami, Danka Siedzikówna „Inka” weszła do sali egzekucyjnej w gdańskim więzieniu przy ul. Kurkowej. Była godzina 6.15. Sala egzekucyjna pełna ludzi. Wśród nich przejęty tą sytuacją do głębi wikariusz kościoła garnizonowego w Gdańsku ks. Marian Prusak, który dwie godziny wcześniej spowiadał „Inkę”. Odczytano wyrok. Strzały z pepesz drasnęły tylko dziewczynę i zraniły jej towarzysza niedoli, oficera wileńskiej AK Feliksa Selmanowicza „Zagończyka”. Zanim te strzały padły, obydwoje zdążyli krzyknąć: „Niech żyje Polska!”. Oszołomieni hukiem wystrzałów osunęli się na ziemię, „Inka” podniosła się raz jeszcze i krzyknęła: „Niech żyje major 'Łupaszko’!”. Dowódca plutonu egzekucyjnego, oficer KBW, podszedł i z bliskiej odległości, strzałami z pistoletu w głowę, zabił obydwoje.

Danuta Siedzikówna ps. INKA – 18 lat 
W pożegnalnym grypsie, przekazanym z więzienia już po wyroku śmierci, Danka napisała: „Jest mi smutno, że muszę umierać. Powiedzcie mojej babci, że zachowałam się jak trzeba…”.

Defilada zwycięzców 1939 
Kto rozpętał drugą wojnę światową? Odpowiedź: Hitler i nazistowskie Niemcy – jest, w świetle najnowszych ustaleń, co najmniej niewystarczająca. Zdaniem Wiktora Suworowa, którego publikacje zyskują coraz szersze uznanie wśród historyków, prawidłowa odpowiedź brzmi: Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Autorzy filmu prezentują w filmie tezy Suworowa i poddają je weryfikacji. Szukając odpowiedzi na stawiane przez niego proste pytania, docierają do prawdy o roli stalinowskiej Rosji w rozpętaniu najkrwawszego konfliktu w dziejach. Konfliktu, którego pierwszą ofiarą była Polska. 22 września 1939 roku, Brześć nad Bugiem. Na ulicy Unii Lubelskiej trwa wspólna parada pancernych oddziałów Wehrmachtu i Armii Czerwonej, a na trybunie honorowej ramię w ramię stoją legendarni dowódcy obu wojsk: generał Heinz Guderian i kombryg Siemion Kriwoszejn. Jaka droga wiodła do tego spotkania? Jakie były szanse Polski w starciu z dwoma zbrodniczymi reżimami? „Zadziwiające jest, że Niemcy napadły na Polskę, więc uznano, że rozpętały wojnę, podczas gdy Związek Radziecki uczynił to samo i w tym samym miesiącu, a mimo to nie uchodzi za najeźdźcę.

Egzorcysta
cz.1
cz.2 
W Polsce pełni posługę około 70. mianowanych księży egzorcystów oraz wielu kapłanów modlących się modlitwą o uwolnienie. W każdej diecezji jest przynajmniej jeden mianowany egzorcysta, nie wliczając w to ordynariuszy miejsca. Informacje o miejscach sprawowania ich posługi można uzyskać telefonicznie poprzez lokalną kurię, a także w parafiach…

Egzorcyzmy Anneliese Michel – PL
Film dokumentalny o jednym z najbardziej kontrowersyjnych wydarzeń we współczesnym Kościele, które wstrząsnęło światem 30 lat temu. Został zrealizowany we współpracy i przy wsparciu modlitewnym polskich księży egzorcystów, a więc tych kapłanów, którzy stoją na pierwszej linii frontu wojny z szatanem. Z woli Bożej powstał materiał, który w niesamowity sposób dotyka serca człowieka. Ponieważ jest prawie pewne że po emisji bardzo wiele osób będzie chciało pokazać bliskim ten dokument, zachęcajcie do pobierania tego filmu. Kto wie kiedy i komu może być potrzebny. Film przeznaczony dla osób powyżej 16 roku życia. Nie oglądać przed snem.

Elegia na śmierć Roja 
Film przedstawia historię Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. Rój, legendy powojennego podziemia niepodległościowego, oraz żołnierzy z nim związanych. Dokument przytacza relacje świadków i przywraca pamięć przechowywaną dotąd tylko w rodzinach żołnierzy wyklętych.

Ewolucja czy stworzenie?
Film ten jest konfrontacją pomiędzy teorią ewolucji a teorią kreacjonistyczną.

TW Bolek
Głośny materiał Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka o Lechu Wałęsie ps. „Bolek”.

Galerianki
cz.1
cz.2 cz.3 
Film o 14-letnich gimnazjalistkach szukających w centrach handlowych sponsorów, 20-30 l. mężczyzn, którzy w zamian za seks kupują im prezenty: upragnione ciuchy, kosmetyki oraz wożą swoimi sportowymi samochodami.

Gazeta Wyborcza – 20 lat
cz.1
cz.2 cz.3 
Pierwszy nakład – 511.000 egzemplarzy. Wszystkie sprzedane. To miara okoliczności, w jakich ten tytuł startował – jako gazeta całej opozycji. Było ogromne zainteresowanie – i tego nie przegrano. Dzisiaj to największa gazeta opiniotwórcza, niezwykły fenomen, największy sukces wydawniczy w krajach postkomunistycznych.
Ale nie tylko wydawniczy, również wehikuł określonego projektu ideologiczno-politycznego.

Głową muru nie przebijesz – Solidarność Walcząca 
Dokument przedstawiający historię najbardziej zakonspirowanej struktury opozycji w stanie wojennym – Solidarności Walczącej. Organizację tę założył w czerwcu 1982 r. we Wrocławiu Kornel Morawiecki. Wywodziła się z NSZZ „Solidarność” zdelegalizowanej wskutek wprowadzenia stanu wojennego. Jej działalność zaznaczyła się szczególnie w Gdańsku i Wrocławiu.

Historia Ireny Sendlerowej 
Irena Sendlerowa, polska bohaterka, ratująca z narażaniem życia żydowskie dzi eci. Przez lata przemilczana, również przez tzw. „prof.” Bartoszewskiego, który dobrze znał jej historię. To wstyd, że polskie społeczeństwo dowiedziało się o Sendlerowej dzięki akcji amerykańskich uczniów. Dlaczego niemiecki nazista Schindler, ratujący Żydów dla zysku jest uznawany na świecie za wzór, podczas gdy o Irenie Sendlerowej jest tylko j/bedna książka. Wydana dopiero w roku 2004… Bartoszewski zdążył o sobie napisać już kilkanaście, na nią czasu nie znalazł. Dlaczego nigdy nie otrzymała Pokojowej Nagrody Nobla? Czy polska katoliczka ratująca żydowskie dzieci przeczyła lansowanej na Zachodzie obrzydliwej teorii o polskich antysemitach współpracujących z Niemcami? Czyżby to przeszkadzało żydowskim organizacjom w wyłudzaniu roszczeń?

Honor Generała Sosabowskiego
cz.1
cz.2 cz.3 cz.4 cz.5 
Postać generała Stanisława Sosabowskiego jest bliższa Holendrom niż młodym Polakom. To Holendrzy przywrócili jemu i jego brygadzie honor. Ale wydarzyło się to dopiero u progu XXI wieku.
W czasach powojennych Sosabowski był przez 5 dni w tygodniu po prostu Stanem, szeregowym pracownikiem w fabryce, a tylko podczas weekendów w czasie spotkań kombatanckich zakładał mundur polskiego generała. PO wielu staraniach pośmiertnie przyznano mu holenderski Medal Brązowego Lwa, a Królowa Holandii Beatrix Wilhelmina Armgard odznaczyła 6. Brygadę Desantowo-Szturmową jako spadkobierczynię I Samodzielnej Brygady Spadochronowej, najwyższym holenderskim odznaczeniem wojennym – Orderem Wojskowym im. Króla Wilhelma.

Historia Kowalskich
Polska była jedynym krajem okupowanej przez Niemców Europy, gdzie za pomoc Żydom groziła śmierć. W 1942 roku w Ciepielowie pod Radomiem Niemcy spalili za to żywcem 34 Polaków. Film „Historia Kowalskich” to opowieść o Polakach zamordowanych za udzielanie pomocy swym sąsiadom – Żydom.

Idź pod prąd 
pływanie pod prąd bardzo wyrabia mięśnie” – Zb. Herbert
W Polsce Ludowej oprócz oficjalnego, akceptowanego przez cenzurę nurtu muzycznego, istniało całe podziemie, tzw. drugi obieg muzyki młodzieżowej. Reprezentowały go głównie zespoły punkowe i rockowe. Choć ich działalność była tolerowana przez władze, grupy mogły występować wyłącznie w małych klubach, prywatnych pomieszczeniach, a z czasem na potępianych publicznie festiwalach np. w Jarocinie. Treść i formę prezentowanych utworów określano wówczas jako chuligańskie i anarchistyczne. Z kolei wykonawców i ich słuchaczy wprost nazywano degeneratami, alkoholikami i narkomanami. Po wprowadzeniu stanu wojennego, artyści ci doświadczyli represji: zakazu występów, poboru do wojska czy odebrania paszportu.

Jugendamt – Rozmowy Niedokończone 
TV Trwam i rodzice z RPDD-www.rpdd.eu przedstawili niemiecki system totalitarnej politycznej kontroli rodziny – Jugendamt, działający bez kontroli państwa w antydemokratyczny sposób i metodami znanymi z Niemiec z czasów hitleryzmu i z czasów komunizmu w audycji z 03.08.2008 Ten polityczny lokalny system jest zagrożeniem dla europejskiego demokratycznego porządku poprzez wprowadzanie w Europie elementów totalitaryzmu. Niemiecka polityka rodzinna prowadzona przez Jugendamty dąży do przejęcia wychowania dzieci przez państwo. Bezprawne zakazy języka polskiego polskim dzieciom i rodzicom w Niemczech sa politycznie uznane za słuszne i bezprawnie „legalizowane” w wypowiedziach minister sprawiedliwości Pania Brigitte Zypries oraz przez panią Prof. Gesine Schwan, rządową koordynatorkę do spraw stosunków polsko-niemieckich. Jej partner pan Władysław Bartoszewski jak i obecny polski rząd nie wykazuje aktywności przeciwko urzędowej i sadowej dyskryminacji i represjom Polaków w Niemczech zezwalając tym samym na wynaradawianie

Ks. Jrzy Popiełuszko 
Jerzy Popiełuszko (ur. 14 września w Okopach jako Alfons Popiełuszko, zm. 19 października 1984 we Włocławku) – polski ksiądz zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, Sługa Boły Kościoła katolickiego.

Marsz wyzwolicieli
cz.1 cz.2 cz.3 cz.4 cz.5 cz.6 
Kto jest odpowiedzialny za wybuch II wojny światowej? Czy Sowieci zostali zmiażdżeni przez Niemców po 22 czerwca 1941 roku dlatego, że szykowali się na atak, a nie na obronę? Czy wartościowy film dokumentalny, choćby taki jak “Marsz wyzwolicieli” Grzegorza Brauna można nakręcić za pieniądze od prywatnych sponsorów? Czy ci, co obecnie nami rządzą to “czyiś lokaje” i “cudze popychadła”?

Nadprodukcja
Film porusza temat społeczeństwa konsumpcyjnego, jego zachowań, celów i braku szczęścia mimo możliwości zaspokojenia wszystkich materialnych potrzeb. Autorzy filmu stawiają zasadnicze pytania: – Dlaczego powszechnie obowiązujący konsumpcyjny styl życia wzbudza tyle sprzeciwów i wznieca rewolty antyglobalistów na całym świecie? – Dlaczego przywilej robienia zakupów i dokonywania wyborów konsumenckich nie prowadzi automatycznie do szczęścia? – Skąd bierze się poczucie pustki i osamotnienia jednostek pomimo materialnej zasobności społeczeństw zachodnich?

Niemy Krzyk
Amerykański dokumentalny film wideo o aborcji, nakręcony w 1984 roku. Zrealizowany przez amerykańskiego ginekologa Bernarda Nathansona. Przedstawia on zabieg aborcji na 12 tygodniowym nienarodzonym dziecku.

Niewygodne fakty – 11 września
Film dokumentalny, który najprawdopodobniej przedstawia „prawdziwe” i wstrząsające okoliczności wydarzeń jakie miały miejsce 11 września 2001 roku w USA. W filmie ukazano i rozwiązano zagadkowe kwestie dotyczące min. zawalenia się bliźniaczych wież WTC oraz uderzenia samolotu w Pentagon.

Nocna Zmiana
link rezerwowy
Brutalna prawda o degeneracji części elit politycznych, na co dzień mających usta pelne frazesów o dobrych manierach. Fakt kulturowy demaskujący jedno z najbardziej zakłamanych wydarzeń najnowszej historii Polski. Film kultowy i „lektura obowiązkowa” dla ludzi pragnących poznać prawdę o Polsce bez fikcji.

Ojciec Pio – 50 lat róż i cierni
Wzruszający film o Ojcu PIO pierwszym w historii kościoła kapłanie naznaczonym stygmatami. Wiódł on życie zarówno wypełnione niewysłowionym cierpieniem, jak i wielką radością czerpaną z bliskości Boga.

Pigulka Gwaltu 
Rozpuszczona w płynie substancja jest bez smaku, zapachu, nie zmienia również koloru napoju, w którym została rozpuszczona. Dobrze rozpuszcza się w wodzie, sokach, piwie, drinkach. Zaczyna działać po kilkunastu minutach od zażycia. Podczas gdy ofiara jest pod wpływem „tabletki gwałtu” sprawca może ją zgwałcić, okraść lub stworzyć kompromitujące materiały w celu późniejszego szantażowania ofiary.

Plusy dodatnie, plusy ujemne
link rezerwowy
Od kilku lat  na półkach TVP leży film „Plusy dodatnie, plusy ujemne” o tajnym współpracowniku „Bolku”. Reżyser Grzegorz Braun przedstawił w nim dokumenty dotyczące tego agenta. Dotarł do kolegów Lecha Wałęsy ze strajku gdańskiego z 1970 r. W czasie kolaudacji przedstawiciele telewizji publicznej zarzucili reżyserowi m.in. brak obiektywizmu. Byli oburzeni także faktem, że w filmie wypowiadało się małżeństwo Gwiazdów, które według nich „znane jest z postawy antywałęsowskiej”.

Polskie obozy koncentracyjne
Film ukazuje brak wiedzy i nieświadomość światowej opinii publicznej używającej określenia „polskie obozy koncentracyjne”, w odniesieniu do obozów zorganizowanych przez Niemców na okupowanych ziemiach polskich. Film powstał z inicjatywy kanadyjskiej Polonii przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych (i osobiście Anny Fotygi), które na ten cel przeznaczyło 250 tysięcy złotych.

Przed i PO
W filmie zaznaczono jaskrawy kontrast przed i po wyborach w 2005 roku. Filmik oczywiście dla ludzi bez zacietrzewienia. rezerwowy

Przystanek Woodstock – Okiem kamery
 Obiektywnie przestawione zjawisko Przystanku Woodstock co roku organizowane przez Jurka Owsiaka z pieniędzy Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Słowa prawdy
Prawda nie jest dziś w Polsce wartością. Zbiorowa świadomość Polaków lat ostatnich zbudowana jest na nieprawdziwych mitach, w tym w szczególności na micie Wałęsy i micie Solidarności. Z dokumentów IPN wynika niezbicie, że Wałęsa był niezwykle aktywnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa (o czym w filmie mówi m. in. Krzysztof Wyszkowski), zaś sama Solidarność, jak mówi Andrzej Gwiazda, była „wypadkiem przy pracy” SB. Gdyby za jedyny probierz prawdy uznać chrystusowe „po owocach poznacie ich”, to okazałoby się, że oba te obrazoburcze stwierdzenia znacznie lepiej opisują dzisiejszą rzeczywistość niż tzw. oficjalna wersja najnowszej historii

Śmierc Rotmistrza Pileckiego
Opowieść o losach rotmistrza Witolda Pileckiego – człowieka niezłomnego, jednego z najdzielniejszych i najbardziej ofiarnych żołnierzy Rzeczpospolitej

This is Poland 1941 [To jest Polska 1941]
W filmie, ukończonym w październiku 1940 r., wykorzystano kroniki wojenne, bardzo ciekawe fragmenty zachowanych w Londynie przedwojennych filmów polskich, alianckie materiały spod Narwiku, kroniki z Francji i materiały przedstawiające udział polskich żołnierzy w bitwie o Anglię. Reżyser w I części filmu pokazuje osiągnięcia przemysłowe przedwojennej Polski (jak port w Gdyni), jej kulturę, krajobrazy, tradycje, aby w II, w szybkim metrażu, ukazać agresję hitlerowskich Niemiec na ten kraj, a potem bohaterskie walki żołnierzy polskich na różnych frontach min. Narvik, bitwa o Anglię.

Wołyń w pożodze 1943r.
cz.1
cz.2 cz.3 
8 marca 1943 roku oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii rozpoczęły od wsi Parośle likwidację całej ludności polskiej mieszkającej na Wołyniu. Liczbę ofiar akcji pacyfikacyjnych szacuje się na 60 tysięcy, niektórzy historycy mówią nawet o 100 tysiącach. Przez długie lata z powodów niedostępności dokumentów i braku przyzwolenia władz komunistycznych na badania, dokładna historia zbrodni na Wołyniu pozostawała nieznana. Stan dzisiejszej wiedzy historycznej o Wołyniu przedstawiają profesor Grzegorz Motyka z Polskiej Akademii Nauk, dr Rafał Wnuk z IPN i dr Sławomir Poleszak.

Woodstock – przystanek do piekła
Dokument przedstawiający prawdziwe oblicze Przystanków Woodstock. Czy Woodstock to impreza z której powinniśmy być dumni?

Zbrodnia katyńska 
Katyń jest tematem wzbudzającym wiele głębokich uczuć. Jest wiele teorii co się stało, jak i dlaczego. Są też tacy którzy twierdzą, że to się nie wydarzyło, a jeżeli to zrobili to Naziści. W 1943 Niemcy ekshumowali zabitych Polaków i oskarżyli o to Sowietów. W 1944 po odzyskaniu okolic Katynia, Sowieci znowu ekshumowali ciała zabitych i oskarżyli o to Niemców. Reszta świata, jak zwykle była po obu stronach.
Film ten to środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych

Życie po życiu
Co się dzieje, gdy umieramy? Naukowy dowód na istnienie życia po śmierci

PLIKI
Danuta Siedzikówna 'Inka’
„Inka” urodziła się 3.IX.1928r. w Guszczewinie koło Narewki. Jej ojciec Wacław Siedzik w młodości był zesłany na Sybir za działalność niepodległościową. Wrócił do Polski w 1926 r. Był leśniczym. Deportowany przez NKWD w lutym 1940 r. od 1941 r. żołnierz gen. Władysława Andersa, zmarł w Teheranie. Matka Eugenia z Tymińskich należała do siatki terenowej AK. Aresztowana przez Gestapo, po ciężkim śledztwie zamordowana we wrześniu 1943 r. w lesie pod Białymstokiem… Zapraszamy Państwa do pobrania książki autorstwa pana Piotra Szubarczyka z IPN pt. „Danuta Siedzikówna 'Inka’”

SB a Lech Wałęsa
ps TW Bolek

Raport likwidacji WSI
Raport weryfikacyjny w sprawie WSI. Ewentualne różnice w układzie i formatowaniu tekstu pomiędzy raportem opublikowanym w internecie i w „Monitorze Polskim” mogą wynikać wyłącznie z wymogów cyklu produkcyjnego „Monitora”.

Śladami zbrodni
Ślady po miejscach zbrodni komunistycznych niestety znikają…

Życie na podsłuchu
Ciekawy opis filmu

Warto być Polakiem
10 kwietnia 2010 roku, w dniu tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, prezydentura Lecha Kaczyńskiego została nagle przerwana. Książka ta jest próbą przybliżenia i choćby cząstkowego przedstawienia jego politycznej wizji, wizji państwa i społeczeństwa.

MUZYKA
Bo wolność krzyżami się mierzy
Materiał upuliczniony dzięki Prezydentowi RP ś.p. Lechowi Kaczyńskiemu
Utwory patriotyczne i wojskowe wykonuje się najczęściej podczas oficjalnych uroczystości. Jednak Polacy równie chętnie śpiewają je w czasie spotkań rodzinnych i towarzyskich. Tak zrodził się pomysł na realizację tej płyty. Oprócz nagrań popularnych pieśni i piosenek, znajdziecie Państwo także ich teksty. Gorąco zachęcamy do słuchania i wspólnego śpiewania utworów, które na trwałe wpisały się w historię naszej Ojczyzny.

——
* To są linki do zewnętrznych zasobów. Żaden materiał nie znajduje się na serwerze ::DlaPolski.pl. Pliki nie są własnością serwisu. Pobierasz jedynie na własną odpowiedzialność.

Jak skutecznie pobierać pliki?