“Do broni” nawoływały plakaty we wrześniu 1939 r. Umiejętność posługiwania się bronią palną z całą pewnością wzmocniła Polaków działających w ramach państwa podziemnego. Z drugiej strony przed wojną prowadzono szczegółowy spis posiadaczy broni palnej oraz klubów strzeleckich, dzięki czemu najeźdźcy wiedzieli do czyich drzwi pukać już w pierwszych dniach okupacji.

Mimo to jako naród broniliśmy się aż do lat pięćdziesiątych, walcząc z bronią w ręku.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

   

3 komentarze

  1. Pan mecenas myli pojecia samoobrony, ale to bywa u takich, ktorzy sa nieuczciwi z natury do potrzeb spolecznych. Bron powinien posiadac kazdy obywatel, ktory ma pojecie o skutecznosci jej dzialania. Obywatel, ktory nie wzbudza zaufania spolecznego, nie powinien miec zadnych szans na posiadanie broni! Jezeli przekroczy to prawo, powinien odpowiadac karnie o zaostrzonym rygorze! Posiadanie broni przez odpowiedzialnych ludzi, gwarantuje bezpieczenstwo w miejscach publicznych ludziom, ktorzy nie chca miec broni! Warunek musi byc zachowany jeden. Nie pozwalac idiotom na ustawodastwo w sprawie legalizacji broni!

  2. Ta dyskusja wprowadzila zamet . Duskutanci nie wspomnieli o glownym celu posiadania broni. ,a tym celem jest obrona przed agresja obcych panstw i usuwania wladzy z urzedu ktora tej wolnosci pozbawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Postaw nam kawę na buycoffee.to