Późnym wieczorem we wtorek 8 stycznia kilkanaście radiowozów policyjnych otoczyło budynek w którym znajduje się gabinet prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Policja weszła na teren budynku, by usunąć z niego protestujących kupców z pawilonów w podziemiach przy Dworcu Centralnym.

Policja zagroziła przedsiębiorcom siłowym rozwiązaniem. Przestraszeni przedsiębiorcy zostali wyprowadzeni przed gmach. Funkcjonariusze spisali ich personalia i wezwali na komisariat policji. Mieli stawić się na posterunku w środę o godzinie 8. „Nakazano nam wyjść. Dano nam trzy minuty, wynegocjowaliśmy dziesięć i wyszliśmy. W środę rano wszyscy mamy się stawić na komendzie policji przy Wilczej” – powiedziała jedna z protestujących, Beata Hammerszmidt. W tym czasie z kupcami w ratuszu była posłanka PiS Małgorzata Gosiewska. „Nikt z kupcami nie chciał rozmawiać, nikt do nich nie przyszedł. Czy to są władze Warszawy, czy to są władze naszego miasta? Czy to jest policja, która powinna strzec obywateli przed nieprawością?” – pytała. Stołeczny ratusz podkreśla, że nie jest stroną w konflikcie między kupcami a spółką Warszawskie Przejścia Podziemne (WPP). Biuro prasowe ratusza poinformowało, że wszyscy byli najemcy pawilonów w przejściu podziemnym przy Dworcu Centralnym – dobrowolnie wyszli z budynku. Rzecznik komendanta stołecznego policji asp. Mariusz Mrozek powiedział, że przybyli do ratusza policjanci zastali tam ok. 15-16 protestujących, w tym jedną osobę z immunitetem poselskim. Funkcjonariusze wezwali protestujących do opuszczenia budynku i wszyscy zastosowali się do tego wezwania. „Nie doszło do żadnych incydentów. Policjanci nie musieli używać żadnych środków przymusu” – podkreślił Mrozek.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarze

  1. Chyba WPP podzieliło się 16 milionami euro z kim trzeba i dlatego tak się stało. Policja jest tylko tanim narzędziem w rękach masonerii dla rozwiązywania tego typu spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *