Radio Maryja Online

Radio Maryja – słuchaj online, stream na żywo.
Na tej stronie możecie Państwo słuchać Radia Maryja z dwóch niezależnych źródeł. W przypadku braku odbioru w pierwszym, proszę wybrać stosowny przycisk „play” poniżej.

Polub TV Trwam online na Facebooku:

Radio Maryja – zapasowe źródło:

Rozgłośnia narodowo-katolicka o zasięgu ogólnopolskim i światowym, teraz także w internecie!
Oglądaj także TV Trwam na żywo

Zobacz aktualny program Radio Maryja: Kliknij tutaj

Koncesja dla Radia Maryja na kolejne 10 lat. Cała rada była za

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyjęła we wtorek 3. lipca 2007 r. uchwałę o przedłużeniu Radiu Maryja koncesji na nadawanie na 10 lat. Decyzję w tej sprawie rada podjęła jednogłośnie.

Jak poinformował nas Tomasz Borysiuk, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w odpowiedzi na wniosek przedłożony przez Radio Maryja, KRRiT przedłużyła koncesję dla Radia Maryja do 22 czerwca 2018 roku. Jeszcze we wtorek koncesja miała zostać podpisana, a następnie przekazana do nadawcy.
Uchwała rady wejdzie w życie w 2008 roku, ponieważ zgodnie z ustawą o radiofonii nadawca może się ubiegać o przedłużenie koncesji na kolejne 10 lat na rok przed upływem dotychczasowej, co Radio Maryja uczyniło. Warunki koncesji pozostają bez zmian – Radio Maryja zachowuje status nadawcy społecznego.
PPT

Radio Maryja i Telewizja Trwam wciąż potrzebują obrońców

Żyjemy w czasach burzliwych przemian technologicznych i społecznych, w czasach agresywnej ekspansji nowych ideologii lewicowo-liberalnych. W takiej sytuacji, szczególnie w Polsce, konieczne jest nie tylko istnienie, ale i rozwój katolickich środków społecznego przekazu. Media reprezentujące ludzi wierzących, wbrew oczywistym racjom i zdrowemu rozsądkowi, nie są traktowane przez władze naszego kraju jako cenny sojusznik w procesie tworzenia zdrowych, dobrych więzi między ludźmi, jako źródło wartościowych opinii i skuteczna ochrona dobra, prawdy i piękna. Wręcz przeciwnie, od roku 1989 mamy do czynienia z sytuacją, gdy katolicka prasa, radio i telewizja stanowią dla struktur władzy demokratycznego państwa jakieś ciało obce, jawnie gorzej traktowane od pożądanych i hołubionych mediów komercyjnych. Powstanie i przetrwanie Radia Maryja nie byłoby możliwe, gdyby nie determinacja dużej liczby religijnych obywateli domagających się równego traktowania katolików w dostępie do częstotliwości. Podobny i imponujący w skali proces towarzyszy walce o miejsce dla Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.
Jednak w świecie cyfrowych mediów elektronicznych panuje swoista strategia ucieczki do przodu, rozrastania się koncernów i zagarniania przez nie coraz to większych obszarów. O ile jeszcze dziesięć lat temu toruńska rozgłośnia miała zaledwie kilku znaczących komercyjnych konkurentów do czasu i uwagi polskich radiosłuchaczy, o tyle obecnie rozmnożyły się w liczne mutacje, stacje RMF, Eurozetu i Eski, pochłaniając małe lokalne rozgłośnie. Polskie Radio zapełnia właśnie cały multipleks radia cyfrowego własnymi nowymi programami (ma być ich aż 12). A Radio Maryja ma nadal tylko jedną ogólnopolską sieć częstotliwości. Pojawia się więc nowa sytuacja: coraz większa liczba programów, w których mnogości zaczyna być słabiej słyszalny głos katolickich mediów. Cyfryzacja radia, czyli uruchomienie nowych częstotliwości przyznanych nam w Genewie, daje wręcz nieograniczone możliwości pojawiania się nowych nadawców radiowych. Liczba stacji radiowych zwiększy się pięciokrotnie! Czy będzie w multipleksach radia cyfrowego miejsce dla Radia Maryja i być może jeszcze jednej nowej rozgłośni z Torunia? Czy koszty nadawania cyfrowego będą do udźwignięcia dla katolickich darczyńców? Bo rozwój technologiczny tak działa: wielkie bogactwo oferty dla odbiorców, ale też i coraz większe koszty utrzymania się na rynku dla nadawców.
Nie można też zapominać o rosnącej agresji genderyzmu, prześladowania za tzw. mowę nienawiści, które z coraz większą siłą i wsparciem unijnego prawa atakować będą media katolickie. Z pewnością walka o wolność słowa w tych mediach będzie w najbliższych latach podstawowym zadaniem dla wierzących. Warto szukać nowych form zainteresowania szerszych kręgów ludzi religijnych, z jakimi zagrożeniami w świecie mediów możemy się spotkać. Liczba odbiorców mediów katolickich w stosunku do liczby praktykujących katolików jest ciągle stanowczo za mała.
Na tym tle widać dopiero, jak wielkie znaczenie ma skuteczne wyegzekwowanie od władz prawa dla Telewizji Trwam do faktycznego nadawania na pierwszym multipleksie cyfrowym. Fakt, że koncesja przyznana już pięć miesięcy temu w głosowaniu KRRiT nie może być wykonywana, ewidentne łamanie przepisów przez administrację państwa, świadczy dobitnie o braku praworządności w naszym kraju. W wielu obszarach naszej rzeczywistości tej praworządności brakuje, ale wręcz symboliczne jest, że tak jawnie kpi się z ustawy w stosunku do katolickiej telewizji. Dlatego konieczne jest uświadomienie jak największej liczbie naszych współobywateli, że brak praworządności, czyli drwiny urzędników z obowiązujących przepisów, nieposzanowanie praw, będzie postępowało, jeśli pozwolimy na to, by bezkarnie i bezprawnie blokowano wejście Telewizji Trwam na multipleks. W ten sposób bowiem testowana jest wrażliwość Polaków na łamanie prawa przez władzę. Problem jest zatem o wiele szerszy niż tylko arcyważna sprawa niedyskryminowania katolickich mediów. Im więcej ludzi opowie się teraz za natychmiastowym wpuszczeniem Telewizji Trwam na multipleks, tym skuteczniej ograniczymy zapędy polityków PO, by we wszystkich dziedzinach bezkarnie odmawiać nam słusznego respektowania praw zagwarantowanych w ustawach.
Rachunek jest prosty. W tym stanie rzeczy szeregi obrońców Telewizji Trwam powinny się wzmocnić o wszystkich tych, którym droga jest wolność i którzy widzą groźbę pełzającego totalitaryzmu.
Barbara Bubula

53 Comment threads
41 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
74 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
patrycja

ekstra

piotr

spoko radio słucham je codziennie

olcia

jedyne prawdziwe radio pozdrawiam

Radio Maryja super stacja pelen relax.

Radio Maryja super stacja pelen relax.

magda

Witam
proszę podajcie mi numer do Radia Maryja, na który można dzwonić, aby modlić się na fonii. Niestety ja radia nie słucham, a chcę numer dla mojej Babci.
Dziękuję i pozdrawiam

Ela

wszystkie numery znajduja sie na stronie Radia Maryja… a Radia Maryja prosze posluchacbo to niemalze jedyne radio gloszace Prawde nie mowiac juz o gloszeniu Ewangelii.. pozdrawiam…:)

krzysztof

Moja babcie nie chce słuchać.Wytłumaczyła mi to w prosty sposób.Polski kołtun nie wie,że dzięki Unii Europejskiej ponad pół miliarda Europejczyków żyje obecnie w pokoju i wolności.Integracja europejska stanowi wspaniały sukces,może być traktowana jako jedno z nielicznych osiągnięć w dramatycznym i smutnym wieku XX.Wojna w UE jest nie do pomyślenia.Jest to… Czytaj więcej »

krzysztof

Do kogo ma sie modlić? Wiemy, Stephen Hawking napisał współczesna mechanika kwantowa opisująca ruch elektronów wystarczająco dokładnie objaśnia akt stworzenia,na tyle dokładnie,że Boga możemy już włożyć między bajki.

Darek

dla Magdy:
Telefony:
56-655-23-55 – antena 1 – słuchacze z Polski płn.
56-655-23-56 – antena 2 – słuchacze z Polski płd.

Agr4

 Dzięki
56-655-23-55 – antena 1 – słuchacze z Polski płn.
56-655-23-56 – antena 2 – słuchacze z Polski płd.

Skóra

,,Szcześc Boże.
Kochani Słucham, i żyje tym radiem, na codzien!!! (;
,,Dziekujmy za radio Maryja panu Bogu. (;(;
Tak jak nasz kochany Ojciec św Jan Paweł //
dziekował Maryi codziennie ze jest w Polsce takie Radio,
to sie nazywa, radio MARYJA”,
Głowa do góry Alleluja i do przodu!!!
Krystian.

Malgorzata57 57

Jak zmówić życzenia w koncercie życzeń ??? Bardzo proszę o pomoc .

- K -

Osobiście nie podobają mi się nie które piosenki prezentowane w radiu, a mianowicie takie które prawie naśladują wykonawców laickich. Piosenki patriotyczne, młodzieżowe, religijne czy inne nie powinny wg mnie być formą wydziwiania – przykład znanej – która hymn polski prezentowała w sposób niezrozumiały i przekręcony – tzw dziwactwo ! !… Czytaj więcej »

Piotr Karlikowski

Nie krytykuje Gornej za odspiewanie hymnu polskiego w stylu amerykanskim , najwazniejsze , ze nie zmienila tekstu ,

Gemini_55

Na razie całe społeczeństwo  , a szczególnie część uboga społeczeństwa poddana jest eksterminacji. Uważam że każdy, kto to zauważa i cicho siedzi to bierze  udział w tych działaniach . TK w Hadze określa ten typ działań jako ciężkie przestępstwo przeciwko ludności.

Itwmail

Mam taką prośbę o jakąś dyskusję na temat pomysłu szczepienia wszystkich dorosłych polaków a przecież NFZ jest bankrutem i skąd taki pomysł. Czy to nie przypadkiem porozumienia Tuska z Premierem który jest ministrem zdrowia Izraela o współpracy i wymianie medycznych informacji na lata 2011- 2015. Szczepionki są niebezpieczne i nie… Czytaj więcej »

Wi76tek

Prosil bym o aplikacje na androida bym mogl sluchac radia w telefonie

Proszę wejść na android play store, wyszukać i pobrać np. TuneIn Radio w wersji darmowej lub płatnej. Tam jest transmisja na żywo.

krzysztof

tylko od miesiąca coś nie idzie sie połaczyć z radiem Maryja , buforuje w kółko do 20%

krzysztof

może jest inna opcja na android?????

Ola2553456

oooooooooooo jak szybko usuneliście niekorzystną acz  OBIEKTYWNĄ dla was wypowiedz…hahahaha niezła  cenzura   rodem z PRL    HAHAHAHAHAHHHHAAHAHAH

Dani C

Mam tylko jedna prosbe do Was oraz Tv Trwam przestancie macic ludziom w gowach.Moim zdaniem,ze Tv trwam oraz radio Maryja powinne skupic sie tylko do nauki Biblii. Oraz milosci do blizniego .

anna51

 Utożsamiam się z odpowiedzią Tomasza. Panie Tomku błogosławię Pana. A pani Dani C pewnie w życiu nie zaznała zła ani cierpienia i raczej jest słabą patriotką.

nowa

przynajmniej troche prawdy w tym radiu jak dawniej w radio wolna Europa tylko teraz bez zagluszania

Bogdan

Punkt widzenia z punktu siedzenia.Zalezy po której stronie jesteś

Refren

Mówisz o Biblii, a nie wiesz o czym mówisz.Nauka Biblii jest nie tylko jej czytaniem, ale poprzez czytanie wprowadzaniem nauki Bożej w niej zawartej w  życiu praktycznym. I to właśnie jest polityka biblijna Radia Maryja. Ale ty o tym nie wiesz bo z pewnością nigdy w życiu nie słuchałaś go.

Elżbieta

Ani radio Maryja ani też TV Trwam nie maci w głowach, wręcz przeciwnie. Zawsze sie dziwie, że to jest takie oczywiste a tak duzo jest krzywdzących opinii

obiektywna

Moj drogi mlodziencze to nie jest macenie w glowach tylko mowienie Prawdy,gdybys pare lat byl za granica swego kraju i pelnil tam urzednicza prace to bys posluchal sobie jakie psy i najgorsze epitety pod naszym adresem tzn. polakow mowia.Wszyscy z poza naszych granic tj.politycy grube ryby chca sklocic polakow bo… Czytaj więcej »

Dani C

Prosze mi wybaczyc,ze pisze kolejny raz.Ale radio Maryja i TV Trwam powinne tylko zajmowac sie nauka biblijna a nie polityka.Zapytajcie swoich wiernych ilu z nich ma BIBLIE w domu i czy ja czytaja.Mysle,ze nie wielu.A warto czytac bo tam znajdziemy wiele nauk jak nalezy postepowac a czego nie nalezy robic.Ja… Czytaj więcej »

TOMASZ

 Wiara bez uczynków jest MARTWA ! Kto mówi, że kocha Boga, którego nie widzi a nie kocha swoich braci tworzących POLSKĘ ten jest KŁAMCĄ. Powtarzasz slogan komunistów, że księża nie mają prawa mieszać sie do polityki. A czy kominiarz ma prawo mieszać się do polityki ? Też jest „czarny”. Jakim… Czytaj więcej »

Niutek

Widac,ze wnioski wyciaga Pani i owszem ale raczej z tego co „podpowiedzieli” w TVN.Z Biblia tez KIEPSKO a pozatym aby dyskutowac na nieznane tematy radze-zajzec do encyklopedii co oznacza slowo POLITYKA a pozniej podyskutujemy -dobrze?.Pozdrawiam i na Boga mniej TVN-u wiecej Bibli.

Marialuiza8

Radio Maryja jest radiem nie tyle katolickim, co rozgłośnią antyrządową. I nie trzeba tego tu uzasadniać, wystarczy posłuchać.

Irma55

 Skoro rząd jest antyspoleczny to chyba dobrze ze jest dla rownowagi radio ktore wg Pani uznania jest antyrządowe. To bardzo przykre ze zeby byc propolskim trzeba byc antyrządowym.

Remember

A co ma robić Radio Maryja gdy rząd polski jest zarazem rządem antypolskim i amoralnym bo nagminnie kłamie. Chwalenie go byłoby grzechem przeciw podstawowym przykazaniom kościelnym.

Małgorzata

 Radio Maryja jest radiem katolickim, tak sie tylko złożyło, że rząd nie jest katolicki, powiem więcej, rządowi przeszkadza wiara katolicka, i niestety, chcąc nie chcąc, Radio jest w opozycji do takiego rzadu. Ale Radio Maryja wcale nie jest rozgłośnia antyrządową. Po prost ocenia rząd według katolickiej nauki. Słuchaj więcej Radia… Czytaj więcej »

Sluchacze Radia Maryja

Pani  Mario Luiza, zgadzamy sie w sto procent z wypowiedziami poprzednikow, a zwlaszcza:
                          Pani Malgorzaty , p.Remember, p.Irmy i p.Tomasza….Pani MarioLuiza, za
slowa sie odpowiada. Jesli sie niewinnie kogo opluwa, trzeba to zetrzec i przeprosic..tak
PRZEPROSIC, bo RADIO  M. nie zasluguje tego , jest PRZEDLUZONYM RAMINIEM  JEZUSA !

Robotyk

Polityką jest wszystko, nawet nieposługiwanie się polityką, też jest polityką. Np. jesteś wierna temu swojemu twierdzeniu i nie idziesz na wybory, a co, ja się nie bawię w politykę, sądzisz. Nic bardziej błędnego. Czy chcesz czy nie chcesz, też bierzesz udział w wyborach, tyle tylko że nogami. Dzięki takim jak… Czytaj więcej »

Małgorzata

 A dlaczego Radio Maryja nie może zajmować sie polityką? RM właśnie mówi nam jak mamy postepować zgodnie z nauka jaka płynie z Biblii.  A ty jak realizujesz naukę z Biblii, którą czytasz każdego dnia? Jak przejawia sie w twoim  życiu ta nauka? I jakie wnioski wyciągasz? Że Biblia sobie a… Czytaj więcej »

Piotr Karlikowski

Biblia i naukii Chrystusa , Dekalog to drogowskazy jak chrzescijanin ma przejsc przez zycie doczesne z jego wszelakimi aspektami a wiec i polityka . Jezeli politycy i ich polityka nas dotyka to my zgodnie z naszymi zasadami i wartosciami chrzescijanskimi musimy ich oceniac i czynnie godzic sie lub sprzeciwiac ich… Czytaj więcej »

Zbyszko

Myślę, że przeczekamy ten okres „dyktatury”. Pod płaszczykiem prawa sprytnie manipuluje się społeczeństwem. Nie jestem ani „za”, ani „przeciw” Radju Maryja, ale nie moge tolerować rządu, który w taki prymitywny sposób próbuje załatwiać swoje interesy. Rząd i panstwo powinno być na usługach obywateli, a nie odwrotnie i gdyby nawet kilka… Czytaj więcej »

Bogusława

w ogóle nie można prawidłowo odbierać ani Telewizji Trwam , ani Radia Maryja .Jestem aktualnie w Niemczech i kilkukrotnie nie mogłam modlić się , bo co chwila głos i obraz zanika  .Jest jakieślekarstwo ???

Piotr

Podobno chcą większych opłat za egzaminy na prawojazdy.Ja teraz jestem w trakcie robienia prawojazdy kat c+e . Wiem ,że w przypadku niezdania egzaminu na placu manewrowym nie oddaje się pieniędzy za niewykonaną juz jazdę po mieście.Więc ktoś pobiera pieniądze za darmo a mówią,że ponoszą koszty.

Danuta

Może ktoś nieodpłatnie oddałby dekoder Telewizji Trwam z anteną. Chciałabym oglądać i słuchać. Nie stać mnie na zakup.

Artgut1

z kąd sie wzieli mużyni?

KITEK

 z murzyna.Mała uwaga…murzyn piszemy przez ,rz, OK

Dedorot

Nie wolno używać słowa murzyn bo jest obraźliwe. Należy określać afrykanin.

chammenidioten

ewa byla murzynka