Dzwony

Słowa: Witold Gadowski Muzyka: Maciej Jeleniewski Śpiew: Natalia Niemen, Grzegorz Wilk

Marsz Życia Polaków i Polonii właśnie się zaczyna!

Gadowskiego Komentarz Tygodnia o wielkim spotkaniu Polaków i Polonii, które właśnie się zaczyna, o planie wydarzeń i specjalnych gościach, których będzie można posłuchać. Księża salezjanie Andrzej Policht i Dariusz Bartocha opowiadają o działalności zakonu w Oświęcimiu.

Marszu Polaków nikt nie zatrzyma

Gadowskiego Komentarz Tygodnia m.in. o liście amerykańskich senatorów, słowach abpa Marka Jędraszewskiego w rocznicę Powstania Warszawskiego, byłym szefie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, odejściu Brunona Kwietnia, znanym muzyku jazzowym, ciekawym zdarzeniu z warszawskiej Pragi, o którym nie usłyszycie nigdzie, o lotach marszałka Kuchcinskiego i jego rodziny, Marszu, który już za tydzień i o wydanej pośmiertnie książce Tomasza Krzyżanowskiego.

PUPlicystyka, czyli komu tyłka nie urywa

Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o losie młodego chłopca z Torunia, którego rodzinie przyjdzie pewnie zapłacić za jego patriotyzm, niezałatwionych sprawach polsko-ukraińskich, Ursuli von der Leyen, nowej przewodniczącej Komisji Europejskiej, PSL i jego koalicji, telewizji publicznej i liście Roberta Mazurka do Danuty Holeckiej, a także o rywalizacji dwóch polskich filmowców, którzy prześcigają się w szokowaniu swoich widzów.

Pamięci Tomasza Krzyżanowskiego

Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o prawie pobytu dla Ludmiły Kozłowskiej w Belgii, podwyższonym ZUS-ie, stosunku PiS do Kukiz’15 oraz działaniach niemieckich koncernów medialny w Polsce, a także materiał w którym Ś.P Tomasz Krzyżanowski opowiada o swojej książce „Szara”, w której losy bohaterów z Kapsztadu, Moskwy, Zakopanego i Warszawy znajdują finał w tatrzańskiej jaskini Szara.

Jak przetrwać atak ze Wschodu?

Gadowskiego Komentarz Tygodnia – o kryzysie paliwowym i jak poradził sobie z nim Orlen, o przesłuchaniu Donalda Tuska przed komisją śledczą, o wizycie pary prezydenckiej w USA i jej możliwych skutkach, o zakupach dla polskiej armii, o strategii rozwoju polityki zagranicznej, o marszu 14 sierpnia.