Marszalica sejmowa, podniebne harce i zaginieni w akcji bojówkarze KOD oraz Obywateli RP

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat listu amerykańskich senatorów do sekretarza stanu USA, Mike’a Pompeo, którzy zachęcają go, żeby „pomógł” Polsce podjąć śmiałe kroki ku spłaceniu żydowskich roszczeń majątkowych.

Z punktu widzenia chrześcijanina kara śmierci jest sprawiedliwa

Stanisław Michalkiewicz kontynuuje zmagania z kwestią wprowadzenia kary śmierci. Czy kara śmierci jest sprawiedliwa? Jaka jest definicja sprawiedliwości? Dlaczego kara śmierci budzi wątpliwości? Jakimi argumentami posługują się przeciwnicy kary śmierci? Czy kara śmierci jest sprawiedliwa z perspektywy wierzących w Jezusa Chrystusa?

Głupotę ludzką można porównać tylko do cierpliwości Boskiej, która jest bezgraniczna

Stanisław Michalkiewicz wypowiada się na temat przejęcia przez państwo terenów Westerplatte od samorządu miasta Gdańsk i opinii, którą na ten temat wyrazi Paweł Wroński. Dziennikarz Gazety Wyborczej napisał na twitterze, że Niemcy podczas walki o Westerplatte ponieśli większe straty niż Polacy, w związku z czym, jego zdaniem, też powinni być godnie upamiętnieni.

Państwo nie powinno uchylać się od stosowania sprawiedliwej kary

Czy kara śmierci za najcięższe przewinienia jest słuszna? Jakie są argumenty „za” i „przeciw”? Czy obecne formy wymierzania sprawiedliwości przez państwo są adekwatne do przewinień? Odpowiedzi na to pytanie w programie „10 najważniejszych” będzie szukał redaktor Stanisław Michalkiewicz.

Czy da się uratować Polskę? Cuda się zdarzają, ale Pan Bóg niczego za nas nie zrobi

Stanisław Michalkiewicz odpowiada na pytania i odnosi się do opinii widzów. Ponownie wypowiada się na temat frankowiczów i wyjaśnia, odnosząc się do opinii jednego z widzów, który napisał, że Pan Stanisław podczas nagrań jest pod wpływem alkoholu, dlaczego może sprawiać takie wrażenie.