TV Trwam online

Zobacz TV TRWAM w internecie
Telewizja Trwam to najlepsza ogólnopolska, niezależna stacja telewizyjna, jedyna o profilu katolickim
Polub TV Trwam online na Facebooku:

Słuchaj także Radio Maryja na żywo


Program Telewizji Trwam:
Kamery i mikrofony Telewizji Trwam są wszędzie tam, gdzie dzieją się ważne dla Polaków wydarzenia. Codziennie dziennikarze ośrodka warszawskiego przygotowują cztery serwisy informacyjne, a od poniedziałku, 2 lipca, nowy, prowadzony na żywo program publicystyczny „Polski punkt widzenia”. Na owoc ich ciężkiej pracy – wiarygodne, rzetelne, ciekawie podane informacje przedstawiające niezdeformowany obraz Polski i świata – czekają ludzie spragnieni prawdy.

Od ponad czterech lat, czyli od pierwszego dnia nadawania Telewizji Trwam, charakterystyczny sygnał oznajmia, że za chwilę rozpocznie się kolejny serwis informacyjny. Na kilkanaście minut programu składa się całodzienna praca wielu ludzi, których nie widzą słuchacze. Redaktorzy, dziennikarze, operatorzy kamer, dźwiękowcy, montażyści, obsługa techniczna, kierowcy… bez tych osób nie będzie serwisu, informacje nie popłyną w świat. Na czym polega ich praca? Jak powstaje program informacyjny? Dzięki uprzejmości naszych kolegów z Telewizji Czytelnicy „Naszego Dziennika” i telewidzowie Telewizji Trwam mogą zajrzeć do dziennikarskiej „kuchni”.
Dzień w redakcji ośrodka telewizyjnego w Warszawie otwiera poranne kolegium. Już wtedy znane są zapowiedzi, co wydarzy się w kraju i na świecie. Redaktorzy dokonują wyboru najważniejszych tematów, planują obsługę interesujących wydarzeń, wyznaczają, kto gdzie pojedzie. Po rozdzieleniu tematów ekipy telewizyjne jadą w teren – na konferencje prasowe, do Sejmu, poza miasto.

Ekipa to trzy osoby: dziennikarz, operator kamery i dźwiękowiec. Tak jak montażyści pracują na sprzęcie najnowszej generacji, wszystko w technologii cyfrowej. Wysokiej klasy fachowcy umieją zapanować nad plątaniną kabli, setkami guzików, przycisków. Najciężej ma operator, który dźwiga sprzęt – duża kamera telewizyjna waży prawie 20 kg. Tam, gdzie dzieją się gorące wydarzenia, reporterzy muszą walczyć o miejsce, o najlepsze ujęcie, a dziennikarze przebić się, żeby zadać pytanie na konferencji prasowej. Do tego codziennie setki przejechanych kilometrów, nawet tylko w obrębie Warszawy.
Często wydarzenia biegną innym rytmem niż ułożony plan dnia. Dlatego trzeba ciągle trzymać rękę na pulsie. Nagłe zawirowanie polityczne – partie zwołują nieplanowane konferencje prasowe, briefingi. Czy jakiś tragiczny wypadek… Wtedy redaktorzy wydania błyskawicznie wysyłają ekipy w nowe miejsca.
Ważną częścią informacji telewizyjnej jest tzw. setka. W języku mediów oznacza to sto procent głosu i obrazu. Nagrywana jest wypowiedź do kamery, która potem „idzie” w serwisie. Określenia „setka” budzi różne skojarzenia u osób niemających kontaktu z medialnym językiem. Są zdziwione, gdy dziennikarz Telewizji Trwam chce się z nimi umówić… na setkę.
Gdy reporterzy zbiorą informacje, wracają do redakcji. Rozpoczyna się praca nad zgromadzonym materiałem. Trzeba wybrać najlepsze ujęcia, nagrać „offa” – tekst, który podkłada się pod obraz. Montażyści dobierają odpowiednie „przebitki”, potem oglądają je wspólnie z dziennikarzem, ustawiają właściwy poziom dźwięku, żeby telewidz miał wrażenie, że jest uczestnikiem oglądanego wydarzenia. Z wielogodzinnego materiału powstaje parominutowa relacja. Całość nagrania trafia do archiwum.
Po zmontowaniu materiału rozpoczynają się przygotowania do emisji w studiu. Redaktor wydania układa kolejność pojawienia się informacji w serwisie. W tym czasie prezenter szykuje się do występu na wizji, by przedstawić wiadomości. Ostatnie muśnięcie pudrem, poprawienie fryzury, która musi prezentować się nienagannie. Sygnał… I rozpoczyna się emisja. Oczywiście wszystkie serwisy nadawane są na żywo. Gdy w ostatniej chwili pojawi się nowa ważna informacja, jest odczytywana w trakcie wydania.
Codziennie warszawski ośrodek Telewizji Trwam przygotowuje cztery serwisy informacyjne: o godz. 16.00, 18.05, 20.00 i tuż po Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00. W każdym wydaniu prezentowane są informacje z Polski i ze świata, te ostatnie przekazywane głównie za pośrednictwem Agencji Reutera. Ale nie tylko. Ekipy TV Trwam jeżdżą za granicę, obsługując ważne wydarzenia, np. relacjonowały pielgrzymkę Ojca Świętego Benedykta XVI w Niemczech, sprawę ekstradycji Edwarda Mazura czy pogrzeb Siostry Łucji – była to jedyna ekipa z Polski. Telewizja Trwam stale współpracuje z watykańską telewizją Telepace i telewizją SAT 2000 Episkopatu włoskiego. Dzięki temu telewidzowie mogą oglądać relacje ze wszystkich uroczystości z udziałem Ojca Świętego na terenie Włoch.

Tym, co wyraźnie odróżnia serwisy TV Trwam, od wielu innych stacji, jest szacunek dla człowieka, dla jego godności. Przekazywane wiadomości nie epatują przemocą i brutalnością, nie żerują na ludzkich dramatach i nieszczęściach. Dziennikarze nie wkraczają w życie prywatnych ludzi, nie upubliczniają ich tragedii. Tylko w serwisach TV Trwam można zobaczyć przemilczane w innych mediach i agencjach informacje o obronie życia, filmy z badań USG pokazujące życie dziecka w łonie matki. W ten sposób Telewizja służy cywilizacji życia i realizuje wielkie zadanie nałożone na Rodzinę Radia Maryja przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
W odróżnieniu od innych stacji serwisy TV Trwam uwzględniają więcej wiadomości z życia Kościoła: w każdą środę jest relacja z papieskiej audiencji, w niedzielę z modlitwy „Anioł Pański” z Watykanu. – Staramy się też pamiętać o ważnych wydarzeniach historycznych, zwłaszcza tych z najnowszej historii Polski – mówi redaktor Dariusz Pogorzelski. Stąd na antenie przypominane są postaci wielkich bohaterów okresu II wojny światowej i czasów powojennych, prześladowanych przez reżim komunistyczny. Często w serwisie można zobaczyć widowiskowe rekonstrukcje bitew historycznych – pod Olszynką Grochowską, nad Bzurą, bardzo atrakcyjne dla widzów w każdym wieku. W ten sposób TV Trwam przypomina o dziedzictwie kulturalnym naszego Narodu, pomaga budować świadomość historyczną, zwłaszcza młodego pokolenia.
Serwisy informacyjne przygotowuje młody zespół. Najważniejszym standardem ich pracy jest dochowanie najwyższej staranności w przekazywaniu obrazu wydarzeń, obiektywnie, bez złośliwości. – Nawet nieżyczliwi mówią, że u nas nie ma manipulacji – przyznają.
Dziełem zespołu redakcji warszawskiej jest najnowszy program publicystyczny TV Trwam – „Polski punkt widzenia”. Prowadzony na żywo o 21.30. Do studia zapraszani są politycy, eksperci, działacze, którzy komentują w pogłębiony sposób najważniejsze wydarzenia dnia. I tak w trzech pierwszych wydaniach „Polskiego punktu widzenia” o proteście służby zdrowia mówił wiceminister Bolesław Piecha, o projekcie reformy finansów państwa wicepremier Przemysław Gosiewski, a najważniejsze tematy polskiej polityki zagranicznej przybliżał wiceminister Paweł Kowal.
Praca w redakcji trwa bez przerwy, stale trzeba śledzić agencje, oglądać światowe stacje telewizyjne, by nie przeoczyć ważnej informacji, wyłapać ciekawy temat, który warto przedstawić publiczności TV Trwam.
Trwam – ta nazwa szczególnie zobowiązuje dziennikarzy ośrodka warszawskiego. Trwam – bo wiem, że moja praca jest czymś więcej niż wykonywaniem zawodu. Trwam – bo służę ludziom, którzy czekają na prawdziwe, rzetelne informacje. Trwam – bo wnoszę swoją cząstkę do budowania dobra wspólnego. To z myślą o Państwu.
Małgorzata Rutkowska

tv-trwam.pl

Zobacz:
Budowa świątyni w Toruniu

Oglądaj najnowsze Informacje Dnia – codziennie w TV Trwam

302 Comment threads
79 Thread replies
9 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
126 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Polacy

MULTIPLEKS Cyfr. dla TV-TRWAM : czekaja KATOLICY w Polsce

POLACY

Prem. D.TUSKA dreczylo SUMIENIE i wyjechal do AFRYKI…

Polacy

TvP-POLONIA sluzy TUSKOWI nie Narodowi !

Polacy

„SMOLENSK” zadreczy na SMIERC : TUSKA i KOMOROWSKIEGO….

Polacy

POPRAWNOSC PARTYJNA jest NIEETYCZNA, Panowie: TUSK i KOMOROWSKI.

Polacy

SMOLENSK to nie „wypadek” ale TRAGICZNA ZBRODNIA dokonana dobrowolnie i swiadomie a wielu ma krew na rekach i chca ja zmyc.

zabela trzaska

Tak to prawda.Pomyślećże Barbarzyńcy chodzą sobie wolni

Polacy

Kiedy SKRZYNKI i WRAK SAMOLOTU wroca , Panowie: prez,KOMOROWSKI i prem.TUSK , nieudolny Rzadzie ?

Polacy

TV-TRWAM na MULTIPLEKSIE, przypominaja Polacy

Polacy

MULTIPLEKS dla TV-TRWAM : czeka Polska

POLSKA

MULTIPLEKS Cyfr.dla TV-TRWAM: czekamy !

elżbieta

nie oglądam na codzień telewizji Trwam lecz kilka razy trafiłam tam na filmy króre wywarły na mnie ogromne wrażenie były to filmy WYBÓR SARY ,UKAMIENIOWANIE SORAYI, OCALIĆ ŻYCIE .Filmy te na długo utkwią w mej pamięci a najbardzej film UKAMIENIOWANIE SORAYI po którym to nie mogłam całą noc spać.Muszę dodać… Czytaj więcej »

Polska i Polonia

MULTIPLEKS dla TV-TRWAM oczekujemy cierpliwie…

Polacy w Kraju i na swiecie

Po ZMIANIE RZADU takze MULTIPLEKS dla TV-TRWAM, modlimy sie o to !

Polonia z Polakami

HAPPY BIRTHDAY TO YOU (3x)
DEAR FR.TAD (Rydzyk) STO LAT ! Niech Bog Blogoslawi MULTIPLEKSEM
z okazji URODZIN…Sweet Sixteen !

PYTAJA sie POLACY

Kiedy zezwoli pan D.TUSK na MULTIPLEKS dla TY-TRWAM !

PYTAJA sie POLACY

Prem.D.TUSK czy CHCIALBY BYC TAKTOWANY jak on TRAKTUJE Tv-TRWAM
I KATOLIKOW ? Wstyd PO/PSL i Panie Premierze , za BRAK SPRAWIEDLIWOSCI dla Katolickiego NARODU ktory WAS ZYWI aby „dobrze
wam sie zylo”…

Krzywdzeni i cierpiacy Polacy

NAROD i HISTORIA osadzi TUSKA-DWORAKA- KOMOROW-GO !

Solidarni o Sprawiedliwosc

ROZNICA KOMUNY : ” Stalina MINELA – Tuskowa ISTNIEJE.”

Polacy i Polonia

NAJWYZSZY CZAS na MULTIPLEKS dla TV-TRWAM

Pytaja Polacy

Czy ORGIE SEKSUALNE sa celem prem. TUSKA ?

Wdzieczni Rodacy

J.PILSUDSKI to Wspanialy KLEJNOT Polskiego NARODU !

Polska i Polonia

MULTIPLEKS Dla TV – TRWAM Dajcie NAM…

Polska i Polonia

DAJCIE NAM MULTIPLEKS dla T-v TRWAM

NAROD Polski

Narod POKONAL „RUSKA”, POKONA „TUSKA” ….

Solidarni o Sprawiedliwosc

T-v TRWAM to Konieczne SUMIENIE Narodu !

Polacy

POLSKA KATOLICKA Modli sie o MULTIPLEKS TV Trwam

MODLA sie POLACY

” Wybaw Nas Panie” od CHOREGO Rzadu DWORAKA-TUSKA-KOMOR-go…

Modlacy sie Narod

POLACY MODLA sie o MULTIPLEKS dla TV-TRWAM

Janusz Kaszuby

To skandal, że my Polacy nie mamy komu zaufać. Z jednej strony oszust, a z drugiej mąż stanu, jednak bez rodziny. Nie jest wzorem dla naszych dzieci, braci i sióstr. Co się podziało z LPR? To była prawdziwie katolicka partia.

Dyskutujacy

SEKSUALNE ZYCIE HOMOSEKSUALISTOW
jest GRZESZNE i OBRZYDLIWE…

Polacy i Polonia

RZAD Dwo-Tu-Kom SLEPY, GLUCHY, KULEJE…

Modlimy sie

WYBAW nas Panie od RZADU Dwo-Tu-Kom-go

NAROD

Modli Sie o MULTIPLEKS dla TV TRWAM

Polska i Polonia

RZAD Dwo-Tu-Kom: wymaga LEKARZA czy EGZORCYSTY ?

Polacy i Polonia

Zachecamy PRZEJSCIE do PIS-u o PODOBNYCH POGLADACH…

Polacy z Polonia

O.RYDZYK MA RACJE a NAROD JEST WDZIECZNY !

Polacy

POLSAT az 13 Multipleks : odstapic 3 dla TV Trwam

Prosza Polaccy

Wybaw nas Panie od Rzadu :
Dworaka -T- Kom…..

POLACY

Modla sie o MULTIPLEKS Cyfr. dla TV TRWAM…

Pytaja Polacy

LEKARZA czy EKSORTYSTE dla RZADU Dwo-Tu-Kom-o ?

Polonia z Polakami

SILA w JEDNOSCI : Laczmy sie z PIS-em !

Rodacy

DWORAKA czeka KARA BOZA za KRZYWDZENIE Tv TRWAM

Polacy prosza

POLSAT ma 13 MULTIPLEKSOW: ODSTAPIC 3 dla Tv TRWAM

Polacy w Swiecie

MODLIMY sie o MULTIPLEKS dla Tv TRWAM

CHORZY Rodacy

Czekamy na MULTIPLEKS Cyfr. dla Tv TRWAM

Polacy zachecaja

Mamay PODOBNE Poglady …LACZMY sie z PIS-em

Prosza Polacy

POLSAT az 13 MULTIPLEKSOW…Odstapic 3 Tv TRWAM…

MODLACY sie Narod

Ciagle PROSI o MULTIPLEKS Cyfr. dla Tv TRWAM

Polscy Katolicy

„Katolicki RZAD” milczy gdy „katolicki DWORAK” krzywdzi,Polakow.Tv TRWAM.

Pytaja Polacy

Prez.B.KOMOROWSKI: ” zgnily ” KATOLIK ? Zna co Boze ?